Wiadomości

stat

Ośmiopiętrowy budynek powstanie na Morenie

W centralnej części Morenyzobacz na mapie Gdańska szykuje się spora inwestycja. Deweloper chce zbudować ośmiopiętrowy budynek mieszkalny z częścią handlowo-usługową w parterze.Czy na blokowiskach z okresu PRL powinna powstawać nowa zabudowa?

tak, o ile tereny te są zaniedbane i niezagospodarowane od lat 29%
tak, jak najbardziej należy dogęszczać zabudowę na blokowiskach 20%
nie, już teraz mieszka na nich zbyt wiele osób, co przekłada się m.in. na dużą anonimowość i niedobór miejsc parkingowych 18%
nie, tereny te powinny być przekształcone w parki 33%
zakończona Łącznie głosów: 606
Działka, którą dysponuje firma Murapol, otoczona jest marketem sieci Lidl zobacz na mapie Gdańska, barem McDonald's zobacz na mapie Gdańska oraz biurowcem zobacz na mapie Gdańska, w którym mieści się m.in. przychodnia Swissmedu. Dzisiaj teren ten jest wolny od zabudowy, ale już wkrótce pojawi się tutaj budynek, przypominający z lotu ptaka literę "V".

Czytaj też: Deweloper kupił działkę przy ul. Piekarniczej

Najniższą, podziemną, kondygnację zajmie w nim parking z dwiema niezależnymi halami garażowymi - na 64 i 66 miejsc postojowych. Dodatkowo na terenie działki przewidziano 114 miejsc parkingowych naziemnych. Dojazd do budynku będzie odbywał się przez parking Lidla zobacz na mapie Gdańska.

Kondygnacja parteru przeznaczona zostanie na handel i usługi o powierzchni ok. 1,5 tys. m kw.

Kolejne osiem kondygnacji w całości zajmą mieszkania. Ile konkretnie? Można jedynie spekulować, w oparciu o powierzchnię kondygnacji i wskaźniki miejsc parkingowych ustalonych w planie zagospodarowania, że będzie to ponad sto lokali.

Całkowita wysokość budynku wyniesie ok. 30 metrów.

Inwestycja jest na wczesnym etapie realizacji. Murapol ubiega się o wydanie tzw. decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia. Jednocześnie deweloper nie udziela żadnych informacji mediom na temat tego projektu. Nieznane są więc terminy realizacji czy szczegółowe rozwiązania techniczne, w tym też dokładne wizualizacje.

Firma Murapol na rynku istnieje od 2001 r. Jej siedziba mieści się w Bielsku-Białej, ale inwestycje - głównie mieszkaniowe - realizuje na terenie całego kraju. W Trójmieście dotychczas wybudowała osiedle Orle Gniazdo, obok niego biurowiec Nordika oraz trzy etapy Osiedla Vivaldiego przy ulicy Niepołomickiej w Gdańsku.

Czytaj też: Co dalej z zabytkowym parkiem Migowo na Morenie?

Zobacz widok z żurawia, pracującego przy rozbudowie Centrum Handlowego Morena, oddalonego o ok. 500 metrów od działki Murapolu. Materiał z sierpnia tego roku

Opinie (88) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.