Wiadomości

Osowa. Gdzie i za ile nowe mieszkanie od dewelopera

Osowa to dzielnica o kameralnej zabudowie, gdzie aktualnie w sprzedaży są mieszkania w kilku projektach deweloperskich. Cena metra kwadratowego zaczyna się od 4 950 zł, i to za gotowy do odbioru lokal. Sprawdziliśmy, gdzie można kupić tutaj nowe mieszkanie.Osowa:

mieszkam w tej dzielnicy i bardzo sobie to chwalę 19%
chętnie tam zamieszkam 5%
podoba mi się, ale korki i dojazd mnie zniechęcają 32%
nie wiem, prawie wcale nie znam Osowy 14%
lokalizacja ma wiele braków, nie polecam zamieszkania tam 30%
zakończona Łącznie głosów: 1077
Zabudowa mieszkaniowa Osowy to przegląd podmiejskiej architektury mieszkaniowej powstającej od lat 70. do dnia dzisiejszego. Nie brakuje tu elewacji zielono-żółtych, różowych, kolorowych. Bryły budynków w większości przypadków są dalekie od modernistycznej prostoty, a dachy pełne lukarn i załamań. Każdy zakątek jest inny, bo w dzielnicy nie rozgościł się żaden deweloper, który latami realizowałby wielohektarowe osiedle powtarzalnych bloków. Mimo to, wystarczy pokręcić się uliczkami tej dzielnicy, by poczuć ciepłą, domową atmosferę. Jej budowaniu sprzyja rozrośnięta zieleń w przydomowych ogrodach i pomiędzy niewielkimi blokami.

Serwis dzielnicy Osowa w Trojmiasto.plNadal jest tu wiele działek, które pod zabudowę mieszkaniową mogą być wykorzystane. Położenie z dala od śródmieścia powoduje, że panuje tu podmiejski spokój, ale po wielu latach rozwoju, nie brakuje też infrastruktury zapewniającej komfortowe życie na co dzień - są szkoły, przedszkola, punkty usługowe, sieciowe markety, place zabaw dla dzieci, obiekty sportowe, miejsca rekreacji. Na dodatek niedaleko jest nad jezioro, szybko wyjechać można na Kaszuby, przejeżdża PKM. Zdecydowanym dyskomfortem dla mieszkańców jest zakorkowana ulica Spacerowa, ale trwają dyskusje nad przyszłymi rozwiązaniami tego problemu.

W ostatnich latach Osowa "dorobiła się swoich deweloperów" - firm, które w zabudowie tej dzielnicy się wyspecjalizowały.

Ogrody DianyJednym z takich deweloperów jest Przedsiębiorstwo Budowlane RAI. Przy ulicy Hery zobacz na mapie Gdańska, firma zrealizowała osiedle Eko Rai, potem przyszedł czas na zabudowę przy ulicy Zeusa zobacz na mapie Gdańska, a teraz budowane jest osiedle Ogrody Diany. A to nie koniec, bo RAI posiada kolejne grunty w dzielnicy, na których w przyszłości realizować będzie osiedla.Docelowo w ramach Ogrodów Diany powstanie 12 budynków: sześć z nich jest już zamieszkanych, a cztery aktualnie są w budowie (ich odbiory planowane są na czerwiec, wrzesień i grudzień tego roku oraz na czerwiec 2020 roku). W każdym z realizowanych właśnie budynków powstaje zaledwie 35 mieszkań; mieszkania które aktualnie są w sprzedaży mają od 29 do 76 m kw.

Co ciekawe, i nadal rzadko spotykane w ofercie deweloperów, którzy mieszkania do użytkowania oddają w tzw. stanie deweloperskim, tutaj ściany są wygładzone i dwukrotnie pomalowane na biało. W lokalach zamontowane są także gniazdka i włączniki światła oraz parapety, a do tych na parterze doprowadzona jest także instalacja do montażu systemu antywłamaniowego.

Cena metra kwadratowego nowego mieszkania na osiedlu Ogrody Diany waha się między 5540 a 6400 zł za m kw., a w tej cenie wliczona jest już piwnica.

ABC: Admiral, Botanika, CentauraInnym deweloperem, który w tej dzielnicy od lat oddaje do użytku kolejne inwestycjePomorskie Domy. W tej chwili w budowie są trzy inwestycje tej firmy. Budynek Admiral powstał pomiędzy ul. Antygony i Junony zobacz na mapie Gdańska, zostanie oddany do użytkowania w marcu. Powstało w nim 28 mieszkań, wszystkie są już sprzedane.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku inwestycji Centaura (21 mieszkań). Budynek powstały przy ul. Centaura, zobacz na mapie Gdańska oddany zostanie na przełomie kwietnia i maja tego roku, wszystkie lokale są tam już sprzedane.

Ostatnie pięć z 29 lokali na sprzedaż zostało natomiast w budynku powstającym w ramach osiedla Botanika - przy ulicy Izydy zobacz na mapie Gdańska Mieszkania, które można tu jeszcze kupić mają 54 i 74 m kw. Odebrać będzie je można pod koniec roku. Cena metra w tej inwestycji zaczyna się od 6700 zł.

Inwestycje Pomorskich Domów, które powstają w dzielnicy Osowa bardzo łatwo zidentyfikować - wszystkie mają bardzo podobną architekturę. Nic w tym dziwnego - powstają w tej samej pracowni 3M Mariusza Macieja Magdy. Deweloper posiada kolejne działki pod zabudowę mieszkaniową w tej dzielnicy.

Nowy Świat, Stylowe, Syriusza

Nowe mieszkanie na Osowej kupić można obecnie jeszcze w trzech innych miejscach, gdzie - co ciekawe - dostępne są także lokale gotowe.

Apartamenty Nowy Świat przy ulicy Koziorożca 67 zobacz na mapie Gdańska to trzy gotowe do zamieszkania budynki. Na sprzedaż pozostały ostatnie trzy duże lokale, w tym jeden na parterze - mają od 121 do 161 m kw. Przy takim metrażu cena metra kwadratowego zaczyna się od 4953 zł.

Gotowe, bo oddane w październiku 2018 roku, mieszkania są także na osiedlu Stylowe przy ulicy Homera 65, 67, 69 zobacz na mapie Gdańska. W trzech budynkach na sprzedaż zostało ostatnich około 12 lokali. Cena metra waha się tu od 5707 do 6100 zł za m kw., ale obejmuje także miejsce postojowe w hali garażowej, a w większości przypadków także komórkę lokatorską.

Niezwykle kameralna inwestycja powstaje z kolei przy ulicy Syriusza zobacz na mapie Gdańska. W Willi Syriusza zaprojektowanych zostało zaledwie sześć mieszkań. Realizacja zbliża się do zakończenia stanu surowego zamkniętego, budynek oddany do użytkowania ma być w pierwszym kwartale przyszłego roku. Powstają tu lokale o powierzchni od 37 do 83 m kw. Metr kwadratowy kosztuje minimum 6673 zł.

Opinie (275) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.