Ostatnia transza programu MdM. Bądź gotowy do wyścigu o dofinansowanie

Od stycznia 2018 roku rusza ostatnia transza dopłat z programu Mieszkanie Dla Młodych. To już ostatni moment, żeby skorzystać z pomocy finansowej przy zakupie pierwszego mieszkania.
Od stycznia 2018 roku rusza ostatnia transza dopłat z programu Mieszkanie Dla Młodych. To już ostatni moment, żeby skorzystać z pomocy finansowej przy zakupie pierwszego mieszkania. fot. fotolia/Piotr Adamowicz

2 stycznia przyszłego roku odblokowana zostanie ostatnia transza dofinansowań w programie Mieszkanie dla Młodych. Zainteresowani złożeniem wniosku o dopłatę powinni się dobrze do tego przygotować, bo liczba chętnych może przekroczyć dotychczasowe rekordy. Wnioski można składać już teraz.Czy skorzystałeś lub znasz kogoś kto korzystał z dopłat w MdM?

tak, sam skorzystałem 24%
tak, znam takie osoby 40%
nie skorzystałem i nie znam nikogo kto korzystał 36%
zakończona Łącznie głosów: 413
W styczniu 2018 roku zostanie uruchomione ostatnie 380 mln zł dopłat w ramach programu MdM. Decydującym kryterium będzie kolejność zgłoszeń, dlatego jeśli rozważamy skorzystanie z tego dofinansowania, powinniśmy się pospieszyć.

- Uzupełnienie wkładu własnego na zakup nieruchomości dopłatą MdM cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego aby zakwalifikować się na dopłatę należy działać już teraz. Klienci podpisują bądź już podpisali z deweloperami umowy dotyczące zakupu nieruchomości, która odebrana zostanie w 2018 roku. Wnioski rejestrowane będą 2 stycznia. Takich osób jest naprawdę wiele, dlatego środki z publicznego wsparcia, choć przewidziane do września, na pewno wyczerpią się dużo szybciej - mówi Ekspert Kredytowy Radosław Komoniewski.
Dla osób, które chcą kupić mieszkanie i skorzystać z rządowego dofinansowania to ostatni moment na podjęcie decyzji. Wybór lokalu, przygotowanie dokumentacji oraz ubieganie się o kredyt to najistotniejsze kroki podczas starań o dopłatę w programie Mieszkanie dla Młodych.

Warunki programu Mieszkanie dla Młodych

Dopłata z MdM pokrywa określoną część kredytu hipotecznego, który zostaje zaciągnięty na nieruchomość spełniającą konkretne, przewidziane w programie, kryteria. Osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania muszą pamiętać, że nie można być właścicielem jakiejkolwiek nieruchomości. Program jest przeznaczony dla osób do 35 roku życia, a w przypadku małżeństw próg wiekowy dotyczy młodszego z małżonków. Powyższe wymogi nie obejmują jednak małżeństw z trójką dzieci.

KALKULATOR KREDYTOWY. WYLICZ ZDOLNOŚĆ I SPRAWDŹ RATĘ KREDYTU

- Kupujący mieszkanie muszą znaleźć lokal o powierzchni maksymalnie 75 m kw., a dla rodzin z co najmniej trójką dzieci jest to 85 m kw. Nabywcy domów muszą zmieścić się w 100 m kw., w przypadku rodzin wielodzietnych jest to 10 m kw. więcej. Warto jednak wiedzieć, że dopłata liczona jest do maksymalnie 50 m kw. nieruchomości. Dla rodzin wielodzietnych będzie to 65 m kw. Oznacza to, że od tego pułapu wzrost powierzchni nieruchomości nie pociąga za sobą wzrostu wysokości dofinansowania - tłumaczy Marcin Krasoń z Home Broker.
Kredyt hipoteczny w programie MdM musi zostać zaciągnięty na co najmniej 15 lat i stanowić nie mniej niż 50 proc. ceny mieszkania.

- Nieruchomość musi też spełniać kryterium cenowe - cena metra kwadratowego nie powinna przekraczać limitu publikowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego dla danego obszaru. Limity te są wyższe dla lokali z rynku pierwotnego - dodaje Marcin Krasoń.
Warunkiem, aby nieruchomość kwalifikowała się na dopłatę jest rozliczenie wszystkich płatności wynikających z umowy w 2018 roku. Deweloperzy chętnie podpisują takie umowy już w tym momencie. Oprócz tego zapewniają i stosują odpowiednie zapisy umów, zgodne z wymogami programu MdM. Identyczne wymogi obowiązują także w przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym. Jedyną różnicą pozostają maksymalne limity cen za m kw. ustalane przez Bank Gospodarstwa Krajowego dla nieruchomości nowych i używanych, które kwalifikują się do programu. Różnica w wysokości limitów powoduje, że w Trójmieście mieszkania używane z dopłatą są prawie niedostępne.

Ogłoszenia: zobacz oferty lokali z dopłatą w MdM

Formalności w banku

- Wybrana nieruchomość i podpisana umowa na jej zakup to warunek złożenia wniosku o kredyt hipoteczny. O ile wniosek o dopłatę najwcześniej można składać 2 stycznia, o tyle wnioski o kredyt można składać wcześniej. Niektóre banki dają taką możliwość już teraz, inne w grudniu, wiele banków jeszcze nie określiło terminów i szczegółów wnioskowania - podkreśla Radosław Komoniewski.
Załatwienie formalności zakupu odpowiednio wcześniej daje zatem możliwość wyboru najlepszej opcji bez presji czasu i niepotrzebnych ograniczeń procedur bankowych.

- Wnioski można składać samodzielnie, bezpośrednio w oddziałach banków lub z pomocą niezależnego eksperta ds. kredytów hipotecznych - dodaje Radosław Komoniewski.
Na oficjalnej stronie MdM znajduje się lista banków, które uczestniczą w programie. Zgodnie z nową ustawą o kredycie hipotecznym, która weszła w życie 22 lipca bieżącego roku, instytucja finansowa ma 21 dni na wydanie decyzji. W razie potrzeby możemy się od niej odwoływać.

- Musimy wiedzieć do których banków złożyć wniosek, bo oferty różnią się ceną i procedurą ubiegania się o dopłatę. Konieczne jest zgromadzenie wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym dokumentujących źródło dochodów - zauważa Tomasz Damian, ekspert finansowy z Kancelarii Finansowej Oliwa.
Sposób liczenia zdolności kredytowej też jest odmienny niż w przypadku kredytów bez dopłaty z programu MdM.

- Należy sprawdzić, czy uzyskiwany i możliwy do udokumentowania dochód, pozwoli w wystarczającym stopniu otrzymać wnioskowaną kwotę kredytu. Poza dokumentacją dochodową, należy przedstawić całą dokumentację związaną z zabezpieczeniem kredytu, czyli kupowaną nieruchomością. Ważne, aby nie tylko pokazać przygotowany plik dokumentów, trzeba też sprawdzić czy są to dokumenty, które spełnią kryteria banków - doradza Tomasz Damian.
Nie trzeba czekać ze złożeniem wniosku do 1 stycznia. Możemy zrobić to znacznie wcześniej.

- Osoba zainteresowana kredytem hipotecznym z dopłatą, musi skierować się do banku, który uczestniczy w programie, żeby złożyć kompletny wniosek kredytowy wraz z wnioskiem o dopłatę. Jeżeli przedstawiona dokumentacja nie będzie wymagała uzupełnień, bank na etapie wstępnej weryfikacji zarejestruje wniosek o rezerwację środków. - mówi Tomasz Damian.
Umowa przedwstępna

Aby ubiegać się o kredyt hipoteczny należy mieć podpisaną umowę przedwstępną, której funkcję na rynku pierwotnym spełnia umowa deweloperska.

- Umowa ta zobowiązuje obie strony do zawarcia w przyszłości ostatecznej umowy, ma dać kupującemu czas na pozyskanie finansowania. Warto w niej zawrzeć zapis o zwrocie zadatku w sytuacji gdy nabywca nie zakwalifikuje się na dofinansowanie w MdM - podkreśla Marcin Krasoń.
Deweloperzy, którzy mają w swojej ofercie mieszkania i domy kwalifikujące się do dopłaty doskonale znają sytuację swoich klientów i w ostatnich miesiącach wychodzą naprzeciw planom pozyskania przez nich dofinansowania. Propozycje są różne. O szczegóły warto pytać w poszczególnych biurach sprzedaży. Przykładowo: W Dekpolu klienci podpisują umowę rezerwacyjną i wpłacają przy tym wyższy zadatek (dwa razy większy niż standardowo) i z procedurą kredytową mogą poczekać do początku roku. W Inpro przy podpisaniu umowy deweloperskiej wpłaca się 20 proc. ceny mieszkania, a pozostałe 80 proc. można wpłacić na przełomie stycznia i lutego 2018 roku po uzyskaniu z pomocą doradcy kredytowego Inpro kredytu z dopłatą.

Opinie (104) 1 zablokowana

 • Skandal. (11)

  Czemu nikt nie płacze jakimi kwotami wspomagane są kredyty złotowe, a to jest MDM, RNS, wcześniej bodaj od 2008/9 dopłaty przez 8 lat do połowy odsetek, a jeszcze wcześniej możliwość odliczenia odsetek kredytu od dochodu ( średnio jedna rata w roku zostaje w kieszeni) posucha w programach pomocowych była przez jakieś 1,5 roku i w tym czasie największa nagonka na kredyty CHF, przypadek czy może celowe działanie?!? Martwi że nikt nie chce pochylić się nad kredytami CHF, a w imię sprawiedliwości społecznej i pomocy obywatelom dofinansowuje się kredyty w PLN. Jest prosty sposób na pomoc " frankowiczom" , systemowe wymazanie niedozwolonych zapisów z umów i będzie po sprawie.

  • 15 43

  • Chwilunia. (2)

   A dlaczego "frankowicze" znaleźli niedozwolone zapisy tak późno?

   Dopóki wychodzili lepiej niż na kredycie PLN, było wszystko cacy, tak?

   • 43 5

   • Moment (1)

    Może dlatego że większość z nich nie mają zielonego pojęcia o umowach kredytowych, z tego co wiem to dalej wychodzą lepiej niż mieli by brać w PLN. Jeśli jakakolwiek umowa napisana jest niezgodnie z prawem powinniśmy domagać się sprostowania tego.

    • 4 19

    • No to źle wiesz Marian

     Mam kredyt w chf z 2006 r już od kilku lat płacę raty wyższe niż przy adekwatnym kredycie w pln ale to nie jest główny problem. Największy problem to nadpłaty lub spłaty kredytów w chf, przy nadpłatach chf bank konsumuje za jednym strzałem taki zysk jaki dla kredytów pln zrealizowałby w ciągu 30 lat.

     • 6 1

  • Ale ty jesteś upośledzony ?

   Slowo klucz - kursy walut. Oświece cie. Ceny walut są zmienne. Wiedziałeś o tym, wiec o co chodzi? To samo jak z tymi głąbami z amber gold. Wszędzie jest 1,5-2% max a tam 20%. I dla nikogo nie wydało się to podejrzane? Skąd nagle taka różnica? Nie trzeba być nawet zbytnio inteligentny żeby widziec, że to wałek. Ale widać ćwierćimbecyli jest u nas mnostwo...

   • 11 2

  • (5)

   Czy ty jesteś zdrowy umysłowo? Jak ktoś był głupi i nabrał kredytu w obcej walucie w ,której nie zarabia nawet bo i tacy się znajdą to jego problem. Mam 27 lat dzięki programowi własne mieszkanie 60 m ratę kredytu 700 zł razem miesięcznie za mieszkanie płacę 1400 zł. Widziałeś taką cenę za wynajem? Gdyby nie ten program nie miałabym gdzie mieszkać bo jako mieszkanka Gdańska na komunalne jestem za bogata a TBSy jak dla mnie się nie opłacają. Nawet jakbym straciła pracę na chwilę to i tak 700 zł na ratę zawsze będę miała. Ludzie pieprzycie takie głupoty , że człowiek nie dowierza

   • 8 7

   • Masz 27 lat i to wszystko wyjaśnia (1)

    Czyli jak była nagonka na kredyty walutowe to byłaś jeszce dzieckiem tak więc nie masz zielonego pojęci o czym piszesz.

    • 13 4

    • a ja mam 34 i nie brałem, poczekałem aż kupią za chf jak uważali że wygrali życie ....i kupiłem taniej za 2/3 ceny górkowej później... za złotówki

     mówili że jestem głupi...

     • 3 0

   • A drugie 700 zł. na opłaty też będziesz miała...a jak stopy procentowe pójdą w górę, też będziesz na nie miała gdy na chwilę stracisz pracę?

    • 2 0

   • Rodak rodakowi tak przygaduje.. Mądra pani, frankowicze nie pożyczyli żadnych franków. Banki sobie zapisały, ile kosztował frank w dniu podpisania umowy kredytowej i przeliczył ile to by było franków. A prawdziwe franki chce spowrotem. Ciesz się swoim programem. Gdy ja brałam kredyt to taka była opcja. Czemu pani nie wzięła normalnego kredytu?? Na tej samej zasadzie frankowcy wybrali "program", który akurat wtedy był i który poniekąd rząd polski zaaprobował prżez KNF. Jakby były jakieś dopłaty MDM czy młodzi na swoim to też bym takie coś wolała!! Ale spokojnie, sądy już wyznaczają sprawiedliwość stwierdzając nielegalne i nieuczciwe praktyki banków.

    • 0 0

   • Kupiłem na górce mieszkanie w kredycie w chf, po 2zł.

    Teraz to mieszkanie jest wynajmowane, samo się spłaca z wynajmu, do tego mam około 400zł na plusie, na amortyzacje. Czyli wychodze na zero, czyli na "plus", bo mieszkanie cały czas mam, a samo sie splaca, jeszcze 10 lat. Nie straszna mi inflacja, zmiany na rynku, bo nie ma nic pewniejszego niz nieruchomosc. Przy takiej polityce narodowo socjalistycznej Państwa, dzis 100k jest warte tyle, ile za rok bedzie warte 80k :) Grunt to nie brać kredytu na 100% i wiecej wartości nieruchomości, a max na 80%. Najoptymalniej na 50%.

    • 0 0

  • Ale mądry i prawdziwy wpis. I oczywiście fala hejtu bankowych trolli lub osób, którym te trole już namotaly w głowach. Ciągle ta sama narracja, widziały gały co brały..
   Eh, w takim pięknym banksterskim kraju żyjemy, pozdrawiam.

   • 0 0

 • nie bierzcie kredytow (13)

  Do wszystkich mlodych ludzi nie dajcie sie wpedzic w maliny nie bierzcie kredytow ,bo zostaniecie przekreceni

  • 35 28

  • w domyśle "ja je mam, dzięki nim wynajmuję wam mieszkanie i zarabiam na waszej obawie przed kredytem... (1)

   ...dzięki czemu sami niedługo spłacicie moje kredyty na mieszkania"?

   • 36 8

   • takie głupawe wypowiedzi i wypis innych frustacji słyszałem w 2006/2007 potem upadł Lechman

    • 3 6

  • Tak tak...mieszkajcie z mama i babcią w M3

   • 27 8

  • (6)

   To gdzie mieszkać człowieku dobra rada ? W twoim mieszkaniu,które wynajmujesz właśnie nam młodym za 1400 plus opłaty? W mieście Gdańsk?

   • 30 7

   • (3)

    Dom z drewna da się zbudować za powiedzmy 50tys -50m2 do tego działka 20-30tys. Myślę, że powyższą kwotę ok. 70-80tys da się uzbierać w kilka lat własnymi siłami i mieć mniejszy domek ale swój. W Polsce panuje dziwne przekonanie, że istnieje tylko wynajem, własne mieszkanie albo dom za 500tys. Jakby nie można skromniej ale za swoje...

    • 1 18

    • Można, tylko co będą miały z tego devy i banki?

     • 2 1

    • znajdź mi działkę za 20-30 tys. w sensownej lokalizacji i uzbrojoną, to pogadamy

     podana cena domu to faktycznie "powiedzmy"

     • 9 0

    • 50tyś budowa domu buhahaha.

     Człowieku, samo wykończenie łazienki 4m w bloku, to około 15tys srednio. O czym ty piszesz?? A działkę 20-30tys to chyba chodzi ci o rolną :) Filozofia jest piękną nauką, ale nie ma przełożenia na życie.

     • 1 0

   • 1400 plus opłaty? ! Gdzie tak drogo?!

    • 0 6

   • I nie podpisujesz umowy, nie płacisz podatków od wynajmu a nas jeszcze nazywasz słoikami? Hehe

    • 1 0

  • Uderz w stół, a błyskawicznie uaktywnia się marketing szeptany pracowników agencji opłaconych przez devów za gruby hajs.

   • 3 2

  • Jaką alternatywę proponujesz?

   • 0 0

  • Idia

   ok, mi się nie usmiecha brać kredytu na całe życie serio! ale gdzies mieszkać muszę. a naprawdę za 30 m płacić 1000 zł i spłacać komuś kredyt tez nie jest fajnie. Gdyby wynajem był tańszy nigdy bym nawet nie pomyślała o kredycie.

   • 0 0

 • Socjalizm to taki system w którym do wielu rzeczy i grup się dopłaca. Ponieważ rząd nie ma własnych pieniędzy (2)

  tylko podatników to najpierw musi jednym zabrać by drugim dać. Dlaczego to z moich pieniędzy?

  • 17 10

  • Prawie 200.000.000.000 zł (dwieście miliardów złotych jakby co)

   Dopłacono do kasty im. Świętej Krowy Górniczej.
   To Cię nie bolało ?
   Dopłaty do KK w Polsce i pranie mózgów dzieci w szkołach an katechezie za między innymi Twoje pieniądze.
   To Cię nie boli?
   Ja wiem, że statystyczny Polak uważa, że powinni do tego dopłacać Eskimosi ale są jakieś granice szajby.

   • 10 4

  • dokładnie! po co mają dopłacać za twoje leczenie i ochronę policyjno-pożarniczą?

   przecież to moje piniondze!1!

   • 0 0

 • Dopłaty?Dofinansowanie? (2)

  Ale jak to???
  Przecież oficjalna propaganda brzmi - złotówkowiczom nikt nie pomagał, więc nie pomagajmy frankowiczom!
  To jak to jest w końcu bo nie rozumiem?

  • 24 8

  • Ja jestem zlotowkowiczem

   Nie dostalem od Panstwa ani grosza, więc goń się.

   • 3 3

  • Jak to?? A programy MDM czy młodzi na swoim?????

   • 1 0

 • (1)

  Wyscik szczurow.

  • 12 4

  • Doplaty dla osob niezaradnych zyciowo za nasze podatki....

   • 4 4

 • Z MDM czy bez, nie kupuje się na kredyt na górce (12)

  Aktualnie w Gdańsku pompuje się bańka, uważajcie bo teraz kupując na kredyt możecie przegrać życie. Po korekcie może się okazać, że macie więcej kapitału do spłaty niż wartość mieszkania, a dodatkowo na przyszły rok zapowiadają podwyżkę stóp procentowych.

  • 37 7

  • Od 20 lat slysze to samo... (4)

   • 26 9

   • narracja ci się po***zyła

    To może przypomnisz nam ile wynosiły ceny mieszkań w1997 r.

    • 2 0

   • (2)

    co chcesz słyszysz, górka była w 2007, ja kupiłem na wyprzedaży w 2013. Teraz znów uformowaliśmy górkę, co do przyszłych cen się nie wypowiadam.

    • 1 1

    • Wyprzedaży???

     Co ty bierzesz gościu?

     • 3 2

    • w 2013r ceny były na podobnym poziomie, co w 2007r

     Zadnej wyprzedazy nie było. Po prostu w 2007r, cena 5k/m wydawała się z kosmosu, po kilku latach, ludzie przywykli, że to normalna, srednia cena.

     • 4 1

  • (6)

   oby sie sprawdzilo, w przyszlym roku chce zainwestowac za gotowke, moze stanieja

   • 1 1

   • Hahahaha (5)

    Człowieku!!! Inflacja wlasnie ruszyła z kopyta. Trzymaj dalej gotówkę, to za 3 lata bedziesz miał 10% w plecy.

    • 5 0

    • (4)

     inflacja działa akurat na spacek cen nieruchomości, to co działa na wzrost to wzrost wynagrodzeń

     • 1 5

     • (3)

      dla wyjaśnienia, niedługo RPP i inne skumają się że utrzymywali stopy za nisko za długo i każdy brał kredyt na 0% na wszystko, i podniosą bo jest inflacja. Wzrost cen ropy doda jeszcze impetu do inflacji. To działa na spadek cen nieruchomości.

      Nsatomiast... rosną wynagrodzenia.

      • 1 6

      • Spadek cen nieruchomości? (2)

       Nie zauważyłem czegoś takiego jak długo żyje.
       Może kiedyś...w przyszłości...ale w najbliższym czasie nie liczyłbym.
       Ponadto połączenie inflacji ze spadkiem cen jest z lekka karkolomne

       • 4 2

       • (1)

        wzrost inflacji -> rosnące stopy odsetkowe -> mniejsza opłacalność inwestycji w nieruchomości (wzrost kosztu kredytu, wzrost odesetek w banku).

        tak jak napisałem ceny nieruchomości bronią się ale wzrostem wynagrodzeń bo ich cena to m.in. ich pochodna. Ja nie wyrokuję czy wzrosną czy spadną bo średnio mnie to dotyczy, tylko mówię jak to działa.

        Chyba krótko śledzisz rynek jak nie widziałeś spadków cen bo mieszkanie, które kosztowało 320tyś w 2007 kupiłem w 2013 za 215tyś.

        • 4 0

       • A ja mieszkanie, które kosztowało w 2013r 320tyś, kupiłem w 2007r za 215tyś.

        • 0 1

 • Dzięki Bogu (4)

  Dostałam dom po dziadkach w spadku i nie potrzebuję zapożyczać się na całe życie.
  Dzięki Wam kochani :)

  • 41 5

  • (3)

   No to dzięki bogu czy dzięki dziadkom, zdecyduj się.

   • 12 6

   • Dzięki Bogu.... (1)

    bo zabrał jego dziadków do siebie

    • 15 2

    • Którego?

     • 0 0

   • Dzieki Bogu, że dał mi mądrych i pracowitych dziadków,. którzy 40 lat temu za grosze kupili dużo ziemi i wybudowali ekstra dom. Nawet pewnie im się nie śniło ile będzie to teraz warte.

    Kochałam dziadków, mieszkałam z nimi i opiekowałam się, ale ludzie nie żyja wiecznie (ponad 90 lat to i tak super) i przyszedł na nich czas...

    • 1 2

 • Jak ktos ma lat 20.... (10)

  Moja rada, znajdz druga polowke. Zalozcie wspolne odrebne konto. Odkladajcie na nie okreslona kwote. Na poczatku kariery niewielkie kwoty, pozniej coraz wieksze. Przestancie chodzic po galeriach czy klubach i marnowac kase. Nie zdazyzcie sie zorientowac jak przed trzydziestka na koncie bedzie pokazna kwota na mieszkanie. Do tej pory juz bedziecie wiedziec, w jakiej lokalizacji, ile m2 itd. A jak sie rozstaniecie, to kase podzielicie...

  • 27 22

  • (4)

   Moja rada. Ja chodziłam po galeriach, na imprezy i na wycieczki jeździłam kilka razy w roku. Mieszkanie w Sopocie kupił mi tata. Mieszkanie ma pow. ok. 85 m2. Nie braliśmy z chłopakiem kredytu na nie.

   • 18 18

   • (1)

    oddajesz choć część z tego?

    • 3 5

    • nic

     • 1 0

   • przez te lata odkładnia rozumiem że płacisz 1700-2500 msc za wynajmowane mieszkanie i jeszcze odkładasz sporo PLN? (1)

    • 11 1

    • Ja odkładam od 3k do 4k miesięcznie. Uważam, że to jest niewiele. Ale jeśli nawet tyle nie masz, nie porywach się na kredyt.

     • 7 6

  • gorzej jak druga połówka okaże się s**** i okradnie was z całej kasy na wspólnym koncie xDD

   • 26 1

  • Krzycz Trybson!

   Super pomysł, żyć jak mnich tylko po to żeby kupić klię na obrzeżach miasta. A jak się już kupi, to pozostanie tyle pięknych wspomnień z lat odkładania...

   • 23 1

  • (2)

   znajdź drugą polówkę? jakby to takie łatwe było

   • 16 3

   • Do sklepu za 20 zł możesz już dostać połówkę

    • 5 0

   • Zgadzam sie znalezienie normalnej oszczednej dziewczyny graniczy z cudem

    • 1 0

 • Kolejna ustawka

  banków z deweloperami.

  • 27 4

 • To nie jest żadna dopłata tylko kasa dla bankow (3)

  Z mdm masz droższy kredyt, a bez mam masz lepsze warunki bo muszą się postarać żeby takiego klienta złowić. I genrealnie to skali całego kredytu to nie jest żadne 20 czy 15 tys tylko 2-3tys. A obecne ceny i czas oczekiwania na 40-50m mieszkanie to jest pa-ra-no-ja.

  • 30 1

  • (1)

   Proszę o konkrety że droższy ???

   • 0 0

   • Droższy

    Rzeczywiście, kredyt jest droższy w skali 20 lat o ok 4-5 tyś. jednak tak jak w moim przypadku dostałam 24 tysiące dopłaty... więc sumując myślę że i tak jest to ok 20 tyś. na start mniej czyli w moim przypadku na całe wykończenie i część umeblowania ponieważ MDM jest DOFINANSOWANIEM WKŁADU WŁASNEGO.

    • 0 0

  • wez...

   nie pitol i zjedz snikersa bo wprowadzasz ludzi w blad

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Forum Rynku Nieruchomości
Forum Rynku Nieruchomości
konferencja
wrz 2-3
czwartek - piątek
Sopot, Sheraton
Mieszkaniowe targi
Mieszkaniowe targi
targi
wrz 4-5
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
22300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14350 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14350 zł/m2
Sopot Górny Sopot
13550 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl