• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Piotra 4. Nowa część Śródmieścia Morskiego Gdyni

14 kwietnia 2023, godz. 09:00 
Opinie (15)

Nowa inwestycja przy Piotra 4 zmieni wygląd tej części miasta.

Śródmieście Morskie to od lat konsekwentnie rozwijana nowa część Gdyni. Jedną z jego pereł będzie właśnie powstający apartamentowiec Piotra 4. Jego deweloper - firma Flora Development - podkreśla, że nowa zabudowa doskonale wpisuje się w promowaną w Gdyni ideę zrównoważonego rozwoju z jednoczesnym szacunkiem dla historii tego miasta.Gdynia. Miasto z morza i marzeńGdynia od lat 20. ubiegłego wieku zachwyca tempem i klasą swojego rozwoju. Będące Pomnikiem Historii Śródmieście Gdyni oraz sąsiadujący z nim nowoczesny port morski to mocne dowody na nieustającą witalność i prestiż tego miasta.

Codzienny komfort życia w Gdyni wynika nie tylko z bliskości plaż, klimatu nadmorskiego miasta, w którym raz po raz słychać portowe syreny, możliwości przebywania wśród zieleni, lecz także z bezustannego rozwoju i podejmowanych przez władze wysiłków, by w Gdyni żyło się zdrowo, ciekawie i pięknie.

Historyczny rozwój miasta ma swoją kontynuację również współcześnie. Jednym z największych projektów ostatnich lat, który już podlega intensywnej realizacji, jest tworzenie na terenach okołoportowych, a jednocześnie bliskich Śródmieściu, nowej części miasta - Śródmieścia Morskiego.

Na tą ogromną, rozwijaną latami ideę składa się szereg projektów rozwoju infrastruktury, budowy nowych biurowców, centrów handlowych, hoteli oraz nowoczesnych apartamentowców. Wszystko to sprawi, że rejon portu stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia i pracy, co z całą pewnością skutkować będzie wzrostem wartości nieruchomości w tej okolicy, a dostępność kompleksowej śródmiejskiej infrastruktury, w tym sklepów, restauracji i punktów usługowych będzie miała wpływ na codzienny komfort mieszkańców.

  • Wśród powstających obecnie inwestycji trudno o taką, gdzie ducha Gdyni czuć bardziej niż przy Piotra 4.

Zrównoważony rozwój. Odpowiedzialne podejście do przyszłościW nowoczesnym mieście, jakim jest Gdynia, realizacja tak dużego projektu nie może przebiegać bez holistycznej dbałości o rozwój przestrzeni. Miasto podejmuje zatem wiele działań na rzecz ochrony środowiska i stara się być coraz bardziej ekologiczne.

Działa tu wiele organizacji ekologicznych oraz rady osiedlowe, które podejmują inicjatywy mające na celu poprawę stanu środowiska. Trwają prace nad poprawą jakości powietrza, promowania alternatywnych źródeł energii, np. fotowoltaiki, a także zachęcanie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego, rowerów lub car-sharingu. Miasto angażuje się również w poprawę jakości wody, m.in. dbając o czystość plaż.

Poza rozwojem recyclingu podejmowany jest szereg działań na rzecz ochrony przyrody - prowadzone są prace rewitalizacyjne na wybrzeżu, a liczne parki i tereny zielone pielęgnowane są z największą dokładnością.

Inwestorzy realizujący nową zabudowę w mieście, które prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, mają wysokie poczucie odpowiedzialności za podejmowane działania. Nie inaczej jest w przypadku dewelopera Flora Development, który przy ul. Piotra 4Mapka realizuje właśnie nowy apartamentowiec z 96 unikatowymi lokalami. Zastosowane w nim rozwiązania pozwolą na stworzenie zrównoważonej i ekologicznej inwestycji o minimalnym wpływie na środowisko naturalne.

Piotra 4. Więcej informacji o projekcieBudynek wyposażony będzie w nowoczesną instalację fotowoltaiczną, z której zasilane będą części wspólne w budynku; retencjonowane będą tu także wody opadowe. Posłużą one do podlewania bujnej zieleni patio i wody szarej do spłukiwania toalet. Dodatkowo zastosowane tu zostaną inteligentne systemy zarządzania, które pozwalają na kontrolowanie zużycia energii - zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją. Deweloper zapewnia również zastosowanie wysokiej jakości materiałów o minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Materiały te mają być przyjazne dla środowiska, odnawialne i w pełni recyklingowane.

W ramach inwestycji przewidziano także miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych oraz rowerów, co ma zachęcać do korzystania z transportu ekologicznego.

Architektura Piotra 4 pełna jest nawiązań do gdyńskiego modernizmu. O jej jakości świadczyć będą wysmakowane detale. Architektura Piotra 4 pełna jest nawiązań do gdyńskiego modernizmu. O jej jakości świadczyć będą wysmakowane detale.

Z szacunkiem do modernizmuJednym z najważniejszych kierunków w czasie projektowania inwestycji jest zachowanie typowego dla Gdyni charakteru architektury, a nawet wyraźnie wyczuwalnego w Gdyni kultu modernizmu. W tak prestiżowej lokalizacji - w samym centrum właśnie powstającego Śródmieścia Morskiego - to niezwykle pożądane cechy nowej zabudowy.

Wyokrąglone naroża budynku, jego wkomponowanie w otoczenie, wycofanie wyższej partii budynku w stosunku do niższych pięter, nowoczesne przeszklenia oraz zastosowanie materiałów wysokiej jakości wpisują Piotra 4 w budowaną przez dziesięciolecia tożsamość Gdyni.

Architektura budynku zaprojektowana została w pracowni Design Atelier, a elewacja zostanie wzbogacona reliefami zaprojektowanymi przez artystów z Traffic Design. Projekt części wspólnych, w tym reprezentacyjnego holu z recepcją, to dzieło Macieja Ryniewicza. Wszystkie detale przewidziane w projekcie przez architektów tworzyć będą ponadstandardową jakość inwestycji.

Inwestycja na przyszłośćZakup apartamentu w tej okolicy może być świetną inwestycją dla osób poszukujących luksusowego miejsca do zamieszkania lub na wynajem. Dzięki swojemu położeniu mieszkanie w tej okolicy daje łatwy dostęp do centrów biznesowych, sklepów, restauracji oraz atrakcyjnych miejsc turystycznych/kulturalnych.

Taka inwestycja to również gwarancja wysokiej jakości wykończenia, dostępności udogodnień oraz prestiżu.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31500 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
22400 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21000 zł/m2
Gdańsk Długie Ogrody
18650 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17350 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15050 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane