• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pokój dzienny i kuchnia pani Klaudii - architekt radzi

LUK STUDIO Pracownia Projektowa
24 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Aranżacje wnętrz. Mieszkanie z miejscem do pracy
W pomieszczeniu, które łączy funkcję korytarza, salonu i jadalni zastosowano jeden rodzaj podłogi, aby uniknąć wrażenia wizualnego podziału przestrzeni. W pomieszczeniu, które łączy funkcję korytarza, salonu i jadalni zastosowano jeden rodzaj podłogi, aby uniknąć wrażenia wizualnego podziału przestrzeni.

Pani Klaudia niedługo odbierze swoje dwukondygnacyjne mieszkanie. Zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w zaaranżowaniu strefy dziennej na parterze, a w szczególności pokoju dziennego i kuchni.



Stan istniejący. Stan istniejący.
Koncepcja architektów. Koncepcja architektów.
Kuchnia. Panele szklane z industrialnym motywem podkreślają nowoczesny charakter wnętrza. Kuchnia. Panele szklane z industrialnym motywem podkreślają nowoczesny charakter wnętrza.
Jej życzeniem jest, aby kuchnia była połączeniem białych lakierowanych frontów i szkła. Ulubionymi kolorami pani Klaudii są odcienie szarości oraz beże, które chętnie łączy z wyrazistymi wzorami. Właścicielce brakuje pomysłu na zaaranżowanie pokoju dziennego. Mieszkanie ma być utrzymane w stylu nowoczesnym.

Kuchnia
Aneks kuchenny jest częściowo odgrodzony od pokoju dziennego przez pion instalacyjny. Ten element byłby bardzo widoczny z pozycji osoby siedzącej na sofie w pokoju dziennym. Dlatego postanowiliśmy zintegrować go z wysokimi szafkami w kuchni. Po jednej stronie znajduje się szafa na naczynia po drugiej zaś, lodówka w zabudowie.

W kuchni uwagę przykuwa nietypowe podłużne okno, które jest idealnie wpasowane w pas międzyszafkowy.

Zgodnie z życzeniem Pani Klaudii pomieszczenie zostało utrzymane w jasnej kolorystyce. Białe lakierowane fronty, połączyliśmy z czarnym granitowym blatem. Na ścianie pomiędzy płytą grzewczą a okapem zastosowaliśmy szkło z nadrukowaną industrialną grafiką.


Pokój dzienny
Parter to otwarta przestrzeń. Aby uniknąć wizualnego podziału przestrzeni na poszczególne strefy proponujemy pokryć posadzkę jednolitym materiałem. W naszej koncepcji użyliśmy kamienia naturalnego w szarym kolorze.

Problematyczne jest usytuowanie toalety - wejście do niej znajduje się centralnie na jednej ze ścian pokoju dziennego. Powierzchnia pokoju dziennego nie pozwala na wydzielenie komunikacji za pomocą ścianki ponieważ to zmniejszyłoby optycznie pokój i wpłynęłoby negatywnie na jego ustawność. Naszą propozycją jest ukrycie drzwi do toalety poprzez zastosowanie takiego samego jasnego forniru dębu modyfikowanego na drzwiach bezprzylgowych i na panelach drewnianych na ścianie. Dzięki temu zabiegowi siedząc w salonie drzwi do toalety będą praktycznie niewidoczne. Na przeciwległej ścianie użyliśmy tego samego forniru do stworzenia tła dla telewizora w postaci podświetlonego panelu. Poniżej znajduje się nowoczesna prosta forma szafki rtv z charakterystycznymi zaokrąglonymi krawędziami. Podobny detal został zastosowany przy półkach wiszących.

W salonie znajduje się duża, wygodna sofa narożna, usytuowana tak, aby siedząca na niej osoba mogła jednoczenie oglądać telewizję i spoglądać na ogród za oknem.

W przestrzeni pokoju dziennego znajduje się także stół jadalniany dla sześciu osób. Schody prowadzące na wyższą kondygnację odgrodziliśmy od przestrzeni jadalnianej w nietypowy sposób: tworząc ażurową ścianę z prostych, czarnych elementów. Oświetlenie zostało ukryte w elementach sufitu podwieszanego.
Całość strefy dziennej została utrzymana w nowoczesnym, prostym stylu. Urozmaiceniem są ciepłe dodatki w stylu vintage: wzorzysta, kolorowa tapeta i ikona design'u jaką jest fotel Swan autorstwa Arne Jacobsen'a z 1958 r.

Na dwóch przeciwległych ścianach został zastosowany fornir. Taki materiał wykończeniowy pomógł wizualnie ukryć drzwi do łazienki. Na dwóch przeciwległych ścianach został zastosowany fornir. Taki materiał wykończeniowy pomógł wizualnie ukryć drzwi do łazienki.
Zaokrąglone rogi w szafce pod telewizorem i półkach wiszących na ścianie to detale, które uspójniają wnętrze. Zaokrąglone rogi w szafce pod telewizorem i półkach wiszących na ścianie to detale, które uspójniają wnętrze.
Symboliczny podział przestrzeni między schodami a częścią jadalnianą uzyskano przez umieszczenie na skraju schodów czarnych pionowych elementów, które tworzą ażurową przegrodę. Symboliczny podział przestrzeni między schodami a częścią jadalnianą uzyskano przez umieszczenie na skraju schodów czarnych pionowych elementów, które tworzą ażurową przegrodę.
Białe lakierowane fronty połączone z czarnymi, grafitowymi blatami pozwalają utrzymać pomieszczenie w jasnej tonacji, a jednocześnie wpływają na zdecydowany charakter wnętrza. Białe lakierowane fronty połączone z czarnymi, grafitowymi blatami pozwalają utrzymać pomieszczenie w jasnej tonacji, a jednocześnie wpływają na zdecydowany charakter wnętrza.
Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Luk StudioLUK STUDIO Pracownia Projektowa

Opinie (32)

  • (1)

    każdy projekt to wieczna krytyka na tym forum !!!a mi się podoba ja w takim mieszkaniu czułabym sie dobrze, nie cierpie zagraconych, zakurzonych, dusznych mieszkań lubie przestrzeń i czystość...

    • 8 7

    • hihihi

      to się przeprowadź do muzeum, coś w sam raz dla ciebie: i przestrzeń, i czystość...tam na pewno nie będzie kurzu

      • 0 1

  • :[

    NAPRAWDĘ STRASZNY TEN PROJEKT :[ buuuu taki ponury ii dziwny a to dlatego chyba że nic tam do siebie nie pasuje.

    • 5 1

  • (1)

    ciekawy jestem w jakich wy norach mieszkacie i jaki tam standard obowiązuje!

    • 5 5

    • w mojej "norze" obowiązuje klasa i przytulność,a nie zimne, ciemne aranżacje

      • 0 0

  • koszmar architekta

    koszmar, koszmar i je3szcze raz koszmar. wspolczuje posiadaczce. tu sie nie da mieszkac. moze jako mieszkanie pokazowe, ale jak dla mnie odstrzasza a nie przyciaga.

    • 6 1

  • Naprawdę

    zaglądam tutaj dosyć często ale to jest porażka architekta i jeśli nie zmieni pan-pani swojej wizji o 175 stopni to niestety.......zwalniam jeśli wyniki nie będą zadowalające...5 za okap ,który może mało spełnia swoje zadanie ale od dawna bardzo podoba mi się Mam nadzieję,że nikogo nie obraziłem i to jest moja wizja i chyba nie tylko moja...

    • 1 0

  • Wygląda gorzej niż biuro.

    To wnętrze projektował jakiś architekt od biur. W jednej z filii mojej firmy architekt wymyślił coś takiego i nie przeszło nawet w biurze, bo nie chciałbym, aby moi pracownicy pracowali w takim wnętrzu.

    • 3 0

  • Nic mi się nie podoba...

    Wszystko jest do d...Nie na widzę tego nowoczesnego stylu.Czemu nie ma projektu z dębowym parkietem, starymi meblami i antykami.Wszystko takie nowoczense...ble

    • 3 1

  • A mi sie podoba! Jest czysto, ladne podzialy i fajne polaczenie z kuchnia. dzieki niemu mieszkanie nabralo przestrzeni. Okapu sie czepiacie, przecie wciaga smrod, a nie na odwrot...

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane