• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Powiększone optycznie pokoje pana Karola

14 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 
Otwarta kuchnia jest tłem dla podkreślonej nadwieszanym sufitem części jadalnianej. Otwarta kuchnia jest tłem dla podkreślonej nadwieszanym sufitem części jadalnianej.

Pan Karol wraz z narzeczoną niebawem odbierają swoje pierwsze mieszkanie. Są młodzi, nie mają dzieci, więc zdecydowali się na dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 42 m kw. Mają nadzieję, że mimo małego metrażu uda się wprowadzić do niego ciekawe rozwiązania.Układ mieszkania proponowany przez dewelopera. Układ mieszkania proponowany przez dewelopera.
Wersja pierwsza i dwa wejścia do sypialni zamykane przesuwnymi drzwiami. Wersja pierwsza i dwa wejścia do sypialni zamykane przesuwnymi drzwiami.
Wersja druga. Do sypialni prowadzi tylko jedno wejście zamykane drzwiami z mlecznego szkła. Wersja druga. Do sypialni prowadzi tylko jedno wejście zamykane drzwiami z mlecznego szkła.
- Moja narzeczona będzie kończyć studia magisterskie, ja - tegoroczny absolwent - pracuję od 8 do 16. Obydwoje do późnych godzin popołudniowych prowadzimy aktywny tryb życia - opowiada w liście do Trojmiasto.pl pan Karol. - Po zajęciach i pracy lubimy dobrze ugotować, a później odpocząć na kanapie przed telewizorem bądź siedząc przy biurku przez komputer skontaktować się z rodziną. Jesteśmy też kinomaniakami. W przyszłości myślimy o  małym zwierzątku, może psie.

Pan Karol i jego narzeczona lubią barwy ziemi, ciepłe beże, brązy, écru, kolory mleczne i kawowe. Chcą, aby ich mieszkanko było przytulnym miejscem odpoczynku. Preferują styl klasyczny z nowoczesnymi elementami.

- Zależałoby nam na oddzieleniu aneksu kuchennego od pokoju. Chcielibyśmy siedząc w pokoju nie czuć, że siedzimy również w kuchni. W łazience chcielibyśmy zamontować bidet oraz wannę z kabiną prysznicową - zaznacza nasz czytelnik.

Według architektów, którzy opracowali projekt tego wnętrza ogólny schemat funkcjonalny mieszkania został prawidłowo rozwiązany przez dewelopera, jasno określa lokalizacje poszczególnych pomieszczeń. Tym razem ważniejsze okazało się jak najbardziej optymalne wykorzystanie niewielkiej ilości metrów. Powstały dwie, na pierwszy rzut oka podobne do siebie, propozycje. Wystarczy przyjrzeć się bliżej, żeby zobaczyć, że to dwa różne spojrzenia na przestrzeń tego mieszkania.

Hall
Oryginalny projekt zawierał podział mieszkania na strefę dzienną i nocną - w hallu znajdowały się wejścia do łazienki i sypialni. Zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania otwierając sypialnię na salon. Zyskaliśmy w ten sposób dodatkową powierzchnię do magazynowania w postaci dyskretnie ukrytych szaf w zabudowie.

Drzwi do łazienki wykończono ciemniejszym fornirem oraz zlicowano ze ścianą, która tworzy również obudowę lodówki w kuchni. Szafa w przedpokoju ukryta jest za lustrzanymi taflami, które powiększają przestrzeń.

Kuchnia
Kuchnia otwiera się na salon, jednak jej estetyka ma charakter tła a główną uwagę przykuwa stół jadalniany z nadwieszeniem. Przestrzeń powiększają jasne kolory i powierzchnie o wysokim połysku.

Centralne umiejscowienie stołu jadalnianego umożliwia jego użytkowanie na różne sposoby: przygotowywanie posiłków, ich spożywanie, pracę oraz oglądanie telewizji.

Granicę między salonem i pokojem dziennym podkreśla ażurowy regał na całą wysokość pomieszczenia. Dla utrzymania spójnej stylistyki jest wykończony takim samym fornirem jak sufit z oświetleniem punktowym nad jadalnianym stołem.

Salon

Zlokalizowano tu dużą i przytulną sofę narożną, która swoją ciepłą barwą kontrastuje ze ścianą z surowego betonu. Po przeciwnej stronie, w miejscu gdzie pierwotne znajdowała się długa ściana biegnąca aż do hallu, proponujemy dwa rozwiązania wejścia do sypialni.

Pierwsza wersja
zawiera dwa wejścia umieszczone symetrycznie względem łóżka sypialni umożliwiając swobodne wejście do niewielkiego pomieszczenia, przez rozsuwane drzwi, które chowają się w kasecie za telewizorem.

Daje to możliwość dowolnego łączenia przestrzeni w zależności od sytuacji. Otwarte drzwi pozwalają powędrować wzrokowi znacznie dalej niż miałoby to miejsce w pierwotnej aranżacji mieszkania.
Przy otwartych drzwiach oczom ukazuje się iluzja luster z zabudowy, która ponad dwukrotnie optycznie powiększa powierzchnię sypialni.

Najciekawsza jest oś widokowa ciągnąca się z sofy w salonie, wzdłuż okna w sypialni, zakończona lustrem - mamy wręcz wrażenie, że dalej znajduje się kolejne pomieszczenie. Z błędu wyprowadza nas jedynie szafka nocna "blokująca" przejście.

Druga wersja zawiera już tylko jedno wejście do sypialni co pozwala na przesunięcie telewizora w kierunku salonu, dzięki czemu jego ekran jest lepiej widoczny z kanapy.
W tym przypadku zastosowano matowe przeszklenie, które umożliwia przenikanie światła (naturalnego i sztucznego) z jednego pomieszczenia do drugiego. Drzwi przesuwne i w tym przypadku dają możliwość łączenia pomieszczeń.

Sypialnia

W obu wersjach ściany zabudowane są w taki sposób, aby nie było oczywiste, że są to drzwi szafy. Sypialnia nie traci czystej formy i wrażenia porządku, kiedy otwarte są drzwi do salonu. Osoba siedząca w salonie widzi tylko najważniejszy element tego wnętrza - ciekawe w formie łóżko z pikowaną ramą.

Łazienka
Właściciele mieszkania prosili o opinię w sprawie rozwiązania łazienki i ewentualnego umieszczenia w niej bidetu. Niewielka przestrzeń nie pozwala umieścić tam jednocześnie pralki i bidetu; ale... korzystając z dużej ilości miejsca w hallu, proponujemy sprawdzone rozwiązanie w postaci przeniesienia pralki do pierwszej szafy od strony łazienki. Miejsce to, jest bardzo dogodne pod względem instalacyjnym: doprowadzenie wody oraz instalacji kanalizacyjnej będzie miało w tym przypadku miejsce pod zabudową bidetu i WC. W  ten sposób łazienka nie straci na wielkości.

Podsumowanie.
Zakładając otwartość umysłu inwestorów zaproponowaliśmy odważne rozwiązania funkcjonalne, podporządkowując wszystko nadrzędnemu celowi jakim było optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni. Wszystko zostało ubrane w estetyczną i oszczędną w formę o jasnej i łagodnej kolorystyce wedle życzenia Pana Karola.


Wersja pierwsza. Widok na wspólną przestrzeń salonu i jadalni, ważnym elementem jest oświetlenie ledowe pod sufitem w salonie. Wersja pierwsza. Widok na wspólną przestrzeń salonu i jadalni, ważnym elementem jest oświetlenie ledowe pod sufitem w salonie.
Linia oświetlenia ledowego prowadzi przez całą długość mieszkania i odbija się w tafli luster ukrywającej szafę w hallu. Linia oświetlenia ledowego prowadzi przez całą długość mieszkania i odbija się w tafli luster ukrywającej szafę w hallu.
Minimalistyczne wykończenie ścian w sypialni i ograniczenie ilości mebli ma pomóc w eksponowaniu głównego mebla - łóżka w pikowanej ramie. Minimalistyczne wykończenie ścian w sypialni i ograniczenie ilości mebli ma pomóc w eksponowaniu głównego mebla - łóżka w pikowanej ramie.
Lustro za nocną szafką odbija także część salonu (przy rozsuniętych drzwiach. To bardzo powiększa przestrzeń. Lustro za nocną szafką odbija także część salonu (przy rozsuniętych drzwiach. To bardzo powiększa przestrzeń.

Wersja druga. Do sypialni prowadzi tylko jedno wejście. Dzięki temu telewizor jest lepiej widoczny z kanapy. Wersja druga. Do sypialni prowadzi tylko jedno wejście. Dzięki temu telewizor jest lepiej widoczny z kanapy.
Surowa, betonowa ściana za kanapą tworzy kontrast z kanapą w ciepłym, czekoladowym kolorze. Surowa, betonowa ściana za kanapą tworzy kontrast z kanapą w ciepłym, czekoladowym kolorze.
W sypialni zrezygnowano z części luster, szklane matowe drzwi między pokojami przepuszczają naturalne i sztuczne światło. W sypialni zrezygnowano z części luster, szklane matowe drzwi między pokojami przepuszczają naturalne i sztuczne światło.
Oświetlenie punktowe w suficie nadwieszanym przed szafą oświetli także jej wnętrze po przesunięciu drzwi. Oświetlenie punktowe w suficie nadwieszanym przed szafą oświetli także jej wnętrze po przesunięciu drzwi.

Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Luk Studio

Opinie (89) 6 zablokowanych

 • no fajnie, studenci kupują sobie mieszkanie (5)

  może jeszcze za zaoszczdzędzoną gótówkę?

  • 73 11

  • heheheheh (1)

   tak i jeszcze im zostało :)

   • 11 4

   • powiększają optycznie :) to co absurdalnie drogie i kretyńsko małe

    • 0 0

  • A co Cię obchodzi cudza gotówka?

   Swoją się zajmij, a nie innym nos pchasz w portfel.

   • 17 14

  • Student ma wiecej kasy niż Ci się wydaje !!!

   • 2 1

  • nie za kredyt i zaoszczędzone pieniądze za wkłąd własny

   • 1 0

 • a co, jesli pojawią się dzieci??? (6)

  bardziej przypomina studio, niz mieszkanie

  • 55 9

  • najpierw pojawi sie pies - tak jak u wiekszosci plebsu. (2)

   • 13 20

   • racja

    u tych oświeconych pojawia się kot

    • 15 7

   • :)

    Jaki tam pies :) Kot, lub koty :))))

    • 6 4

  • Jak pojawi się dziecko (1)

   to sypialnię zamienią na pokój dla dziecka, a sami będą spać na narożniku (większość narożników jest rozkładanych) Nie widzę problemu

   • 9 8

   • Do czasu. Chyba, że zmienią mieszkanie...Bo jakoś średnio widze 3-4latka, a nawet i dwu latka, który wystarczy, ze w nocy otworzy swoje drzwi i rodziców ma jak na talerzu:> Oczywiście, że w pokoju tez może przułapać jednak taka otwarta przestrzeń jest dość krępująca i wielkie ryzyko przyłapania na robieniu tego i owego nie mówiąc np. o czasie kiedy człowiek chory, a siedziec musi bądź co bądź na widoku i wszyscy muszą jak np. drzemie siedzieć cicho.

    • 2 0

  • To kupią większe mieszkanie

   • 0 1

 • super mieszkanie (1)

  super mieszkanie !!!

  • 19 28

  • szczegolnie super jest oszklona sciana na klatke schodowa!!!

   Kto to wymyslil??? a tv jest w takim miejscu, ze ani z jadalengo stolu ani z kanapy ogladac...poza tym, jak ktos zauwazyl, brak szafek, polek itp. Projekt dla projetku - ladne, ale niepraktyczne....

   • 9 0

 • Szaro, buro i ponuro (2)

  Układ - tak, materiały i kolory - nie.

  • 40 21

  • (1)

   jak wiekszość projektów made in Poland, wszystko jest na jedno kopyto. Beże, brązy, ecru, 'elegancko i nowocześnie'. To, że przeciętny klient może nie meiec wyobraźni ok, ale od projektanta wnętrz wymaga sie na ogół więcej inwencji niż sciągnięcia pierwszego lepszego zdjęcia z kataogu Black Red White ( ci też utknęli w latach 90-tych i ani rusz nie chcą iśc dalej). Projekt jest banalny i bezpieczny jak pokój hotelowy.

   • 9 0

   • Przecież za darmo:)

    Nad kolorami i deseniami trzeba, wiadomo, dluzej posiedziec, a za darmo sie nie chce. Wazne, zeby sie zareklamowac.

    • 2 0

 • Pięknie! (1)

  Skoro nie stać ich było na większe mieszkanie to ciekawe czy będzie stać na takie wykończenie.

  • 48 2

  • racja

   Zwłaszcza na forniry naturalne :)

   • 3 0

 • kupil 42m za 200.000 z kredytem na 30lat - raczej nie zrobi tego co tu (7)

  bo takei wyposazenie i wykonczenie kosztuje ok 35tys........ w wersji tanszej -wiec zacznijcie robic cos z niczego a nie tylko wklejac obrazki w programie....... pokazcie dostepne materialy i nietuzinkowe wykorzystanie..... a to to kazdy moze w google znalesc !

  • 70 6

  • Nie da się zrobić coś z niczego. (2)

   A 35kpln na taką aranżację to pobożne życzenie. Na oko, sama kuchnia przy tym rozmiarze, lakierowanych frontach i szklanych płytach na ścianie to minimum 10k pln jeśli będzie to robił pan Józek a nie HTH (bez AGD).Takich materiałów jak sugerowane na tej wizualizacji po prostu nie ma "tańszych". Są drogie i bardzo drogie.

   • 26 0

   • a widzisz są tansze - wystarczy wiedziec KOMU (1)

    zlecic prace a nie tylko kupowac gotowe....... jak sam wskazujesz front jest lakierowany i taka kuchnie mozna zrobic za gora 4000 :) ale coz - trzeba ruszyc glowa - co do reszty to od stanu DEVELOPERSKIEGO gotowego do takiego wystarczy 35 - naprawde - ale nie kupisz skory;) ale derme itd....... zamienniki co nie zmienia faktu ZE LUDZI NA TO nie stac - szczegolnie teraz - kiedy vat bedzie 24%

    • 0 1

    • Hmmm.

     Urządzam drugie już mieszkanie, i tak jak za pierwszym razem wydałem 30k pln na naprawdę tradycyjny wystrój wnętrza. Podłogi, kafle, sufity podwieszane. Pół biedy jak potrafisz to sam zrobić, ale jak nie - to płacisz robociznę. A dochodzą jeszcze akcesoria, dodatki, drobiazgi, cekole, kleje, listwy armatura, oświetlenie... bóg wie co jeszcze - okrutnie podwyższają koszta. Skórzana sofa narożna: min. 5000 pln, z resztą materiałowa tych rozmiarów co na foto tańsza też nie będzie ( z funkcja spania i pojemnikiem musi być - w tak małym mieszkaniu). Sprzęt AGD, przyłącza, instalacje - zawsze trzeba coś gdzieś przesunąć. I kuchnia za 4000 to nie obraź się, tandeta - będzie to widać jak w przypadku mebli BRW. W "otwartym" mieszkaniu musi być ładna. A to kosztuje

     • 5 0

  • takie mieszkania sa oferowane w hossie. budowa w gdańsku przy ulicy piecewskiej. takie mieszkania najtansze kosztuje 230tys + chyba garaz 30tys + piwnic itd.

   • 5 2

  • (1)

   35 tys? ja robie duzo prostsze, bez takiej wypasionej zabudowy juz za 42k, a na tym nie koniec.. come on!

   • 2 3

   • a ja robie sam i zrobie podobne za 18

    i co ty na to ?:>

    • 1 0

  • ja kupiłem w starym budownictwie 70 m2 za 300 tys....włożyłem już ponad 100 tys i daleko mojej aranżacji do powyższej...rzekłbym, że 100k to tylko wystarczy na klasyczne wykończenie, bez fajerwerków. Jak zaczynałem inwestycję, liczyłem, że 50k starczy z górką....bardzo się myliłem...dzisiaj zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby kupić działkę za 150k drewniany dom za kolejne 150 (prawie 150 m2) i wsadzić owe 100k w wykończenie i mieszkać jak człowiek.

   • 4 1

 • "W przyszłości myślimy o małym zwierzątku, może psie." - nie wiem czy czasy sie (8)

  zmienily, ale normalnie mlodzi ludzie mysleli zawsze o tym, zeby miec dziecko.

  • 64 23

  • Owszem, zmieniły się (1)

   Gdzie byłaś w tym czasie? ;)

   • 11 12

   • :)

    Ty mentalnie z pieluch na pewno nie wyszedłeś, więc i lepiej że dzieci nie masz.

    • 7 3

  • bo widzisz

   Dziecko popsuło by całą tą misternie zaprojektowaną koncepcje, a pies ma mniejsze wymagania :) Dziś jest moda na wieczną młodość i "mam czas" taka epoka nastała i tyle. Wszystko musi być szybkie i łatwe w obsłudze, dziecko takie nie jest.

   • 16 3

  • A to ciekawe (2)

   bo ja będąc młodym wcale nie myślałem o dzieciach i ci młodzi których znam też o tym nie myślą. Więc?

   • 4 4

   • zauwaz, ze napisali "w przyszlosci" (1)

    jak mniemam w przyszlosci nie beda juz "mlodzi"

    • 6 0

    • Ale ja odpowiadałem

     Andżelice, a nie komentowałem "pies w przyszłości"

     • 0 3

  • a ty andżelika (1)

   pewnie nie masz zadnych zainteresowan, to pewnie o dziecku myslisz, zeby zabic czas i umawiac sie na ploty z takimi jak ty

   • 2 8

   • ....

    ..Świetnie, czyli przyznać się do chęci posiadania dziecka to obciach w pewnych kręgach? :) Dzieci mają tylko baby bez zainteresowań co na ploty się umawiają? Człowieku otóż nie! Są ludzie którzy mają ZAINTERESOWANIA i mają DZIECI. Potrafisz to pojąć czy jesteś zbyt "wyzwolony i niezależny"? ;)

    • 9 1

 • -jak w hotelu,a nie w mieszkaniu...

  -to to takim 4 gwiadkowym..

  • 25 7

 • Prowadzą niezwykle aktywny tryb życia ;) (1)

  lubimy dobrze ugotować, a później odpocząć na kanapie przed telewizorem bądź siedząc przy biurku przez komputer skontaktować się z rodziną... aktywność godna podziwu ;). A poza tym pomysł rewelacyjny, ale szczerze mówiąc, na zdjęciach to mieszkanie wcale nie wygląda na specjalnie powiększone. Jasne, że dużo można osiągnąć dzięki otwartym przestrzeniom, ale to, co zostało zaprezentowane szału nie robi.

  • 50 2

  • Bajer

   A taniej by było zainwestować w lustra... i nie wiem czy bardziej by to nie powiększyło optycznie. Mam taką czterodrzwiową szafę z ikea całą w lustrach, kosztowała niewiele ponad 1000 a sprawia że pokój wydaje się dwa razy większy. Toż to czary mili państwo :D:D:D

   • 12 0

 • Przestrzeń (1)

  Pięknie zaaranzowane mieszkanie!!!!!!!!! Sama bym chciała miec tak urządzone swoje M ale narazie wraz z mężem korzystamy z uprzejmości naszych rodziców! Może w przyszłości :))

  • 10 28

  • Rzeczywiście- przepiękne!

   Jak w hotelu.

   • 14 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dni otwarte Osiedla Urzeka

dni otwarte

Premiera trzech wyjątkowych apartamentów w Sercu Gdańska

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23150 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20150 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
26000 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
16000 zł/m2
Gdynia Orłowo
15700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane