Wiadomości

stat

10-piętrowy hotel powstanie przy Grunwaldzkiej

 Wizualizacja koncepcyjna  hotelu i salonu samochodowego  nie uwzględnia istniejącej zabudowy i właściwych odległości. Widoczna po lewej stronie kładka to wiadukt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Wizualizacja koncepcyjna hotelu i salonu samochodowego nie uwzględnia istniejącej zabudowy i właściwych odległości. Widoczna po lewej stronie kładka to wiadukt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. materiały prasowe

Przy al. Grunwaldzkiej, niedaleko wiaduktu PKM zobacz na mapie Gdańska, powstanie obiekt z apartamentami na wynajem. Aparthotel z 346 lokalami ma być gotowy w maju 2021 roku. Obok planowany jest też salon samochodowy.Czy w okolicy centrów biurowych w Oliwie powinny powstawać mieszkania i hotele?

tak, w tej okolicy powinno być jak najwięcej mieszkań

44%

tak, to wpłynie na zmniejszenie ruchu w mieście

18%

nie, Grunwaldzka to nie jest miejsce na hotele i mieszkania

38%
Do tej pory wzdłuż Grunwaldzkiej, jeśli powstawały nowe budynki, były to głównie biurowce albo obiekty handlowe. Teraz warszawski deweloper Marvipol Development ujawnił plan budowy aparthotelu pod adresem Grunwaldzka 239 zobacz na mapie Gdańska.

W 10-piętrowym budynku znajdzie się 346 lokali, które można kupić i czerpać zyski z wynajmu.

210 pokoi zlokalizowanych na piętrach od drugiego do szóstego, funkcjonować będzie pod marką Holiday Inn Express.

Od piętra siódmego do dziesiątego dostępnych będzie 136 apartamentów pod szyldem Staybridge Suites z InterContinental Hotels Group. Marvipol - we współpracy z tym podmiotem - będzie operatorem i zarządcą obiektu.

Lokale będą posiadać jedną lub dwie sypialnie i zaprojektowane są tak, by korzystać z nich mogli główne goście hotelowi decydujący się na przedłużony pobyt.

grafika Trojmiasto.pl
Projekt w dużej mierze powstał z myślą o pracownikach pobliskich centrów biurowych.

Czytaj także: Dwa bliźniacze biurowce powstaną przy al. Grunwaldzkiej

Wszystkie lokale w inwestycji są przeznaczone na sprzedaż osobom inwestującym w nieruchomości. Oferta jeszcze nie trafiła do sprzedaży, dlatego nie są znane ceny metra kwadratowego. Zakończenie inwestycji i oddanie jej do użytkowania planowane jest na maj 2021 r.

Marvipol Development jest właścicielsko powiązany z British Automotive Holding, który poprzez spółki zależne prowadzi dystrybucję marek samochodowych Jaguar, Land Rover i Aston Martin.

Na działce przy al. Grunwaldzkiej 239 planowana jest więc także budowa salonu samochodowego tej firmy (uwzględnia to wizualizacja). Data rozpoczęcia tej części inwestycji nie jest jeszcze znana.

Marvipol w Trójmieście


Marvipol Development coraz silniej zaznacza swoją obecność w Trójmieście. Jako pierwsza realizowana będzie inwestycja mieszkaniowa przy ulicy Toruńskiej zobacz na mapie Gdańska (w miejscu wyburzonego budynku Cezalu). Deweloper posiada też działkę w południowej części Wyspy Spichrzów, u zbiegu ul. Chmielnej i Jaglanej zobacz na mapie Gdańska. Niedawno ujawniliśmy także, że Marvipol jest w trakcie zakupu budynku Organika Trade przy ulicy Heweliusza w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. W tym przypadku planowana jest zmiana funkcji obiektu z biurowej na hotelową.

Opinie (192) 13 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.