Wiadomości

Prestiżowe domy niedaleko Śródmieścia Gdańska

Kameralne osiedle domów Olchowa Dolina to enklawa spokoju w pobliżu centrum Gdańska.
Kameralne osiedle domów Olchowa Dolina to enklawa spokoju w pobliżu centrum Gdańska. materiały inwestora

Gdański deweloper City House, jako jeden z nielicznych na rynku, proponuje swoim klientom nowoczesne i eleganckie domy jednorodzinne o powierzchni 220 m kw. oraz w zabudowie szeregowej o powierzchni 150 m kw., w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Domy zlokalizowane są przy ul. Olchowej w Gdańsku. Takie miejsce jest szczególnie cenne dla osób ceniących sobie oszczędność czasu przeznaczonego na dojazd do pracy i transport dzieci do szkoły lub przedszkola oraz bliskość niezbędnej infrastruktury.Założeniem inwestora oraz głównego projektanta - architekt Joanny Bochyńskiej z biura Jota Architekci było stworzenie przyjaznych, funkcjonalnych i komfortowych domów w miejskiej, odizolowanej od ulicznego zgiełku enklawie i jednocześnie w niedalekim sąsiedztwie centrum miasta. Niebawem na mapie Gdańska nie będzie już miejsc, w których takie osiedla będą mogły powstać.

Atrakcyjna lokalizacjaZlokalizowanie domów przy ul. Olchowej , w miejscu bezpośrednio połączonym z ul. Kartuską umożliwi mieszkańcom dogodny dojazd do ścisłego centrum Śródmieścia i Wrzeszcza, a także wyjazd z miasta we wszystkich kierunkach.

Rejon inwestycji jest obsługiwany przez sieć komunikacji miejskiej, w tym nowo powstającą linię tramwajową przebiegającą wzdłuż ulicy Nowej Bulońskiej. W ramach realizowanej inwestycji deweloper wybuduje także nowy odcinek ulicy Olchowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz oświetleniem.

Olchową Dolinę otacza niska zabudowa jednorodzinna oraz ogólnodostępne tereny zielone z ciągami pieszymi umożliwiającymi spacery i wycieczki rowerowe. Jednym z nich dotrzeć można do znajdującego się w odległości zaledwie kilkuset metrów zbiornika wodnego Cedrowa, wokół którego urządzono atrakcyjnie zagospodarowane tereny rekreacyjne.

Także urozmaicona rzeźba terenu nadaje otoczeniu osiedla niepowtarzalny charakter i stwarza poczucie wyjątkowości miejsca. Dostępność usług (szkoły, sklepy, przedszkola, służba zdrowia) w trzech sąsiadujących z inwestycją dzielnicach: Jasień, Ujeścisko, Morena zapewni mieszkańcom wygodę i komfort na co dzień.

Przestrzeń do życiaOlchowa Dolina to niepowtarzalna inwestycja składająca się z 21 domów jednorodzinnych oraz domów w zabudowie szeregowej, zaprojektowanych z umiarem i elegancją.

Każdy z domów wolnostojących będzie miał powierzchnię 220 m kw., a przestrzeń tę powiększać będą ogrody. Domy rozmieszczono tarasowo wzdłuż wewnętrznych uliczek, idealne wpisując je w teren łagodnie opadający w stronę ul. Kartuskiej.

Z drogi wewnętrznej wjechać można bezpośrednio do obszernego dwustanowiskowego garażu, wyposażonego w automatycznie otwieraną bramę.

Przestronny salon z kuchnią zaprojektowano na tej samej kondygnacji co ogród, do którego wychodzi się bezpośrednio przez szerokie okno balkonowe wyposażone w przesuwane drzwi.

Do głównego wejścia do budynku prowadzą z poziomu ulicy zewnętrzne schody zwieńczone tarasem wejściowym, z którego przejdziemy bezpośrednio do ogrodu. Wewnętrznymi schodami mieszkańcy poruszać się będą z poziomu garażu do kuchni i salonu, a następnie na poziom sypialni.

Cały układ osiedla Olchowa Dolina oraz funkcje poszczególnych pomieszczeń w domu zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom maksymalny komfort i wygodę. Na piętrze możliwa jest aranżacja trzech lub czterech sypialni, w zależności od indywidualnych potrzeb mieszkańców. W domu przewidziano również dwie łazienki.

Na poziomie garażu znajduje się z kolei miejsce na obszerną pralnię z suszarnią oraz pomieszczenie gospodarcze, można tu też urządzić własną saunę lub warsztat.

Zastosowanie do wykończenia elewacji wysokiej jakości ciemnoceglane płytki klinkierowe i grafitowe spieki ceramiczne, połączone z panoramicznymi, grafitowymi, aluminiowo-drewnianymi oknami nadają bryle budynku niepowtarzalny charakter i wdzięk.

Nowoczesne technologieUtrzymanie dużego domu wiąże się zwykle z dużymi wydatkami. W tym przypadku inwestor położył duży nacisk na aspekty związane z energooszczędnością budynków. Domy wolnostojące na osiedlu Olchowa Dolina będą wyposażone w nowoczesne, ekonomiczne i sprawne systemy grzewcze z zastosowaniem niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego z gazowymi kotłami kondensacyjnymi o niskiej emisji oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Wszystko to w połączeniu z wykonaniem przegród zewnętrznych ścian, okien i drzwi o bardzo niskich współczynnikach przenikania ciepła powoduje, że domy na osiedlu Olchowa Dolina będą miały wyjątkowo niskie parametry zapotrzebowania na energię.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł