• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rabat, wykończenie, miejsce postojowe? Na co mogą liczyć klienci deweloperów

Dawid Menard
8 stycznia 2023, godz. 11:00 
Opinie (385)
Wykończenie całej łazienki, podłóg i wszystkich drzwi wewnętrznych w cenie mieszkania to oferta dewelopera Budros, który sprzedaje mieszkania na Morenie. Takich ofert, opartych nie tylko o rabat przy zakupie lokalu, jest coraz więcej. 

 Wykończenie całej łazienki, podłóg i wszystkich drzwi wewnętrznych w cenie mieszkania to oferta dewelopera Budros, który sprzedaje mieszkania na Morenie. Takich ofert, opartych nie tylko o rabat przy zakupie lokalu, jest coraz więcej.

W ciągu kilku miesięcy sytuacja na rynku sprzedaży mieszkań deweloperskich zmieniła się nie do poznania. Nie dość, że wybierać można w coraz większej liczbie mieszkań gotowych lub z szybkim terminem oddania, to deweloperzy prześcigają się w dodatkowych zachętach zakupowych. Sprawdziliśmy, na co mogą liczyć klienci.Jaka zachęta byłaby atrakcyjna przy zakupie mieszkania?

Chęć zainteresowania klientów nowymi mieszkaniami widać choćby po grudniowym wysypie dni otwartych na powstających osiedlach. To forma kontaktu z klientem, której w czasie wysokiej sprzedaży deweloperzy ani nie mieli czasu, ani potrzeby podtrzymywać.

Grupa Murapol zorganizowała dni otwarte w swoich inwestycjach w całym kraju, w tym w Gdańsku na osiedlach Zdrovo i Zdrovo 2, osiedlu Ambro oraz Novelo. Przy okazji można było spotkać się nawet z wybitnym polskim ski-alpinistą Andrzejem Bargielem, z którym firma współpracuje.

Euro Styl zapraszał na dzień otwarty inwestycji Doki na Młodym Mieście oraz Perpektywa na Siedlcach. Domesta z kolei zachęcała do zapoznania się z inwestycją Leszczynowy Park na Jasieniu, gdzie w sprzedaży ma gotowe mieszkania.

Rynek mieszkaniowy w 2022 r. Spadek sprzedaży, ale bez spadku cen- My przygotowaliśmy dni otwarte inwestycji Zagaje. Impreza przyciągnęła mnóstwo osób ciekawych tego projektu - opowiada Dariusz Malottke, dyrektor ds. sprzedaży w Pomorskie Domy. - To dla nas ważne doświadczenie, które z pewnością będziemy powielać. Wychodzimy bowiem z założenia, że dobry produkt, a takim są z pewnością nasze mieszkania, prędzej czy później znajdzie swojego odbiorcę i nie wymaga przy tym szczególnych zabiegów w postaci nadmiernych rabatów. Jednocześnie śledzimy bieżące trendy rynkowe i staramy się do nich dostosować, co oznacza, że wybrane mieszkania z naszej oferty można kupić obecnie z dodatkowym upustem.
Zapowiedzi dni otwartych w inwestycjach deweloperskich warto śledzić w Kalendarzu imprez Trojmiasto.pl.

Były rabaty świąteczne, teraz są noworoczneRabaty cenowe to oczywiście forma promocji, która najbardziej przyciąga uwagę. Wystarczy przejrzeć oferty, by wiedzieć, że znaczna część deweloperów właśnie w ten sposób walczy o klienta.

W promocji Noworoczna Oferta Mieszkaniowa firmy Robyg znajdziemy blisko 800 mieszkań i domów w 13 lokalizacjach. Ceny zaczynają się już od 259 tys. zł. Przykładowo na osiedlu Szumilas w Kowalach kupimy mieszkanie o powierzchni 33 m kw. za 265 tys. zł. A za lokum o podobnym metrażu na osiedlu Vista, w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo, zapłacimy 399 tys. zł. Ci, którzy wolą mieszkać blisko Zatoki Gdańskiej, mogą zakupić niewielkie mieszkanie na osiedlu Porto w Letnicy już za 417 tys. zł.

Jeśli ktoś szuka mieszkania w nieco tańszej lokalizacji, to firma Szymichowski na osiedlu Pruszcz Park w Pruszczu Gdańskim obniżyła cenę m kw. mieszkania z 8,2 na 7,9 tys. zł. W efekcie, decydując się na zakup lokalu o powierzchni 38 m kw., zaoszczędzimy 11,4 tys. zł.

Do zamieszkania w m.in. Pruszczu Gdańskim na osiedlach DąbrówkiNowa Perspektywa zachęca także deweloper Domo. Ale tu oferta nie jest sprecyzowana, zamiast tego firma zachęca do wynegocjowania specjalnego rabatu. W podobny sposób w ostatnich tygodnia 2022 roku klientów do negocjowania cen na swoich osiedlach zapraszało Inpro.Wysokie rabaty cenowe przygotował Dekpol. Specjalne ceny na mieszkania i apartamentyniższe nawet o 76 tys. zł. Np. na dwupokojowe mieszkanie na Wyspie Sobieszewskiej przygotowano rabat w wysokości 51 tys. zł, kupimy je obecnie za 599 tys. zł. Lokum o podobnym metrażu na osiedlu Neo Jasień oferowane jest z rabatem wynoszącym 37,5 tys. zł.

Dla rodzin, które marzą o własnym domu w Gdańsku, ciekawą ofertę przygotował deweloper 3City Estate. W noworocznej promocji można zakupić energooszczędny dom na osiedlu Jasieńskie Domy już za 799 tys. zł. W cenie dostajemy fotowoltaikę oraz pompę ciepła. Promocja obowiązuje do 31 stycznia.

Deweloperskie jubileusze. Te firmy budują Trójmiasto Deweloperskie jubileusze. Te firmy budują Trójmiasto

40 tys. zł rabatu oferuje także Bravo Developer. Oferta dotyczy osiedla Javorova na Jasieniu. Na innym swoim osiedlu - Quercus, przy ul. Wielkopolskiej w Gdańsku - deweloper proponuje klientom drugie miejsce postojowe w hali garażowej gratis.

W czasie poszukiwań natknąć się można na oferty, które wysokością rabatu robią wrażenie: firma Rutkowski Development informuje na swojej stronie o możliwości kupienia ostatnich sztuk mieszkań na wyprzedaży z rabatem nawet do 160 tys. zł.

Oprócz rabatów cenowych ważna jest stałość ceny, czyli niestosowanie waloryzacji, której tak wielu klientów obawia się w czasie niepewnej sytuacji gospodarczej.

- Istotna jest stała cena nieruchomości, co oznacza, że pozostaje ona niezmienna do momentu odbioru mieszkania. W Euro Styl nie stosujemy waloryzacji. Mamy też szeroki pakiet programów antyinflacyjnych, w tym bardzo korzystne harmonogramy płatności, które dzięki odroczonym transzom dużych kwot pozwalają klientom minimalizować miesięczne raty kredytu w czasie, kiedy ich oprocentowanie jest tak wysokie - mówi Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży w spółce Euro Styl.
Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.Wykończenie, wyposażenie, a nawet wymiana starego na noweGwarancja stałej ceny to niejedyny sposób, w jaki deweloperzy próbują zwrócić na siebie uwagę. Coraz sprawniej prześcigają się w oferowaniu dodatkowych bonusów, które ich klientom mają przynieść ulgę w uniesieniu finansowego ciężaru zakupu nowego lokum.

Domesta rozpoczęła rok od promocji Kup mieszkanie, a my je wyposażymy.

Promocją objęte są wszystkie nasze mieszkania - mówi Marta Apanowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Domesta. - By z niej skorzystać, wystarczy do końca lutego zawrzeć umowę rezerwacyjną lub przedwstępną na zakup mieszkania, aby przy jego odbiorze otrzymać kartę upominkową IKEA o wartości aż 20 tys. zł. Można ją zrealizować w każdym sklepie IKEA, na dowolnie wybrane meble czy akcesoria z asortymentu dostępnego w sklepie.
Dodatkowo w ofercie Domesta znajdują się mieszkania gotowe do odbioru na osiedlu Leszczynowy Park. Doradcy sprzedaży zachęcają do kontaktu z nimi i negocjacji - specjalne rabaty dostępne są bowiem w biurach sprzedaży.

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Premiery z grudnia 2022 r.Budros przygotował noworoczną promocję w inwestycji Myśliwska 24 - Wykończenie pod klucz gratis. Osoby, które zakupią mieszkanie do 31 stycznia, mogą liczyć na wykończenie całej łazienki, podłóg i wszystkich drzwi wewnętrznych w cenie mieszkania. To pozwala zaoszczędzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od wielkości mieszkania. Oferta pozwala też zaoszczędzić czas i nerwy kupujących, ponieważ cała logistyka wykończenia mieszkań odbywać się będzie po stronie dewelopera. Dodatkowo łączy się ona z inną promocją, która obniża cenę wybranych komórek lokatorskich w tej inwestycji o 30 proc.

Marvipol do swoich mieszkań w Gdańsku-Olszynce dodaje garaż w cenie. Osiedle Motława Garden to 15 kameralnych willi miejskich, składających się z czterech mieszkań jedno- i dwupoziomowych, więc przynależą do nich garaże, a nie miejsca postojowe.

Supernova Development zachęca z kolei do zamiany swojego mieszkania na dom na osiedlu Domovo na Jasieniu. Doradca firmy bezpłatnie wyceni obecnie zajmowane mieszkanie, a klient będzie mógł płynnie przenieść się do nowego domu, gdy będzie gotowy.

Dodatkowo deweloper oferuje dopłaty do kredytu - przez 3 lata po 1 tys. zł dla klientów inwestycyjnych. A także gwarancję czynszu przez 5 lat w postaci dopłat do czynszów oraz 30 tys. zł na wykończenie dowolnego pomieszczenia.

Barometr cen nieruchomości Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w portalu Trojmiasto.pl.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (385)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31500 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
22400 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21000 zł/m2
Gdańsk Długie Ogrody
18650 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17350 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15050 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane