Inwestycje w Trójmieście

Kino Marynarz Sp. z o.o.

Rezydencja Kino Marynarz

Gdynia

miejscowość:
Gdynia
dzielnica:
Obłuże
miejsce:
ul. Bosmańska Mapka
deweloper:
Kino Marynarz Sp. z o.o.
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
40 do 85 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od I kw. 2019 r. do III kw. 2020 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Rezydencja Kino Marynarz powstaje na Obłużu. Położenie blisko centrum rozbudowanej dzielnicy zapewni przyszłym mieszkańcom łatwy dostęp do obiektów handlowych, usługowych oraz użyteczności publicznej.

Niewielka odległość od Estakady Kwiatkowskiego, prowadzącej do Obwodnicy Trójmiasta, umożliwia szybkie przemieszczanie się w obrębie aglomeracji. Dzięki zlokalizowanemu przy inwestycji przystankowi autobusowemu można poruszać się po mieście bez konieczności użycia samochodu. Lokalizacja obiektu umożliwia także rekreację – ścieżką rowerową dotrzeć można do plaży w Babich Dołach, a pobliski Bulwar Oksywski to doskonałe miejsce do spacerowania.

W ramach inwestycji powstanie 13 apartamentów. Właściciele wybranych apartamentów położonych na parterze będą mogli cieszyć się przydomowymi ogrodami, zaś mieszkańcy wyższych kondygnacji będą mieć do dyspozycji balkony lub przestronne tarasy. Z części lokali rozciągał się będzie widok na portowy krajobraz Gdyni. Na kondygnacji podziemnej budynku zaprojektowano wygodną halę garażową oraz komórki lokatorskie.

Na parterze budynku powstanie lokal usługowy o powierzchni 124 m kw.

Projekt powstał w pracowni firmy Optem.

***


Inwestycja powstaje w miejscu dawnego Kina „Marynarz”, którego historia sięga 1939 r. Wtedy rozpoczęła się budowa obiektu z przeznaczeniem na kinematograf, przerwał ją wybuch wojny.

Ostatecznie pierwszy seans w kinie przy ul. Bosmańskiej 127 odbył się 17 września 1954 r. Wtedy kino miało nazwę "Związkowiec", a pod nazwą „Marynarz” zaczęło funkcjonować od marca 1957 roku. W czasie 34 lat działalności kina „Marynarz” (1955-1988), w prawie 29 tysiącach seansów uczestniczyło 2,4 milionów widzów. Kino mieściło około 300 widzów i charakteryzowało się pochyłą podłogą sali projekcyjnej. Budynek działał jako kino do lat 90.

W lutym 2019 roku budynek został częściowo rozebrany. Nowy budynek mieszkalno-usługowy powstanie w obrysie wcześniej istniejącego w tym miejscu kina.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.