SM Przymorze. Rura z gazem pod sufitem w pokoju

interwencja trojmiasto.pl
Dziury na klatce pod nową instalację gazową już są wykute. Zgodnie z przepisami musi być prowadzona na powierzchni ścian.
Dziury na klatce pod nową instalację gazową już są wykute. Zgodnie z przepisami musi być prowadzona na powierzchni ścian. fot. pani Małgorzata/czytelniczka trojmiasto.pl

W blokach należących do PSM Przymorze, tak jak w wielu innych budynkach spółdzielczych, trwa wymiana instalacji gazowej. Rury zostaną przeniesione z pionów instalacyjnych na klatkę schodową, a w mieszkaniach poprowadzone pod sufitami do kuchni. Pani Małgorzata z bloku przy ul. Chłopskiej 20Mapka obawia się, że będzie miała rury w dużym pokoju.Używasz w domu gazu?

tak 60%
nie, chociaż mam instalację 9%
nie, bo tam, gdzie mieszkam, już się go nie instaluje 31%
zakończona Łącznie głosów: 1344
W budynkach administrowanych przez PSM Przymorze trwa obecnie wymiana starej instalacji gazowej.

- Rury zostaną wyprowadzone z wnęki, gdzie było wilgotno, na klatkę, która jest wentylowana i ogólnodostępna, co daje większą możliwość kontroli instalacji i jej konserwacji - informuje Władysław Wojtkiewicz, prezes zarządu Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej Przymorze. - Projekt jest uzgodniony z miastem oraz gazownią i wykonany zgodnie ze sztuką.

Czytelniczka: rura przejdzie przez mój pokójO ile nikt nie neguje kwestii bezpieczeństwa, to jednak pojawiają się głosy krytyczne dotyczące tego, którędy rury zostaną doprowadzone do kuchni w poszczególnych mieszkaniach.

- Prace już się rozpoczęły. Na klatce są wywiercone dziury. Sama obecność rur z gazem na klatce mi nie przeszkadza, ale rozmawiałam z wykonawcą, który powiedział mi, że instalacja przejdzie u mnie w mieszkaniu przez pokój - skarży się pani Małgorzata, która mieszka w bloku przy ul. Chłopskiej 20.

Usługi gazowe i hydrauliczne w TrójmieścieMiedziana instalacja gazowa może wyglądać estetycznie.
Miedziana instalacja gazowa może wyglądać estetycznie. fot. materiały prasowe
Rury "o grubości palca" mają być miedziane, łączone na zacisk, a nie spawane, i przebiegać pod sufitem. Zgodnie z przepisami takie rury muszą być prowadzone na powierzchni ścian. Nie można ich montować w pionach ani zabudowywać.

Jednak w budynku takim jak przy ul. Chłopskiej 20 na każdym piętrze są po trzy mieszkania. W mieszkaniach po lewej stronie problem jest najmniejszy, bo klatka sąsiaduje od razu z kuchnią. W mieszkaniu środkowym trzeba będzie poprowadzić instalację przez przedpokój i łazienkę.

Prezes spółdzielni: rury nie będą szły przez pokojeA jak będzie w lokalu po prawej, czyli w takim jaki ma pani Małgorzata? Kuchnię dzielą tu od klatki schodowej dwa pokoje.

- To prawda, że tam jest największa odległość. W tym przypadku rury zostaną poprowadzone przez mniejszy i większy przedpokój - zapewnia prezes Wojtkiewicz. - No chyba że pani zmieniła układ mieszkania, na co nie dajemy zgody.
Pani Małgorzata przekonuje, że żadnych przeróbek w domu nie dokonywała.

- Cieszę się z tej deklaracji pana prezesa, że rury nie będą przebiegały u mnie przez pokój - kwituje.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (123)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
28200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
17150 zł/m2
Gdynia Gdynia Port
16800 zł/m2
Gdynia Orłowo
16700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl