Wiadomości

stat

Salon w nietypowym kształcie

Koncepcja druga. Duża wygodna kanapa to miejsce rodzinnych spotkań. Etniczne wzory na ścianie komponują się z białą podłogą i wyraźnie nadają wnętrzu... duszę.
Koncepcja druga. Duża wygodna kanapa to miejsce rodzinnych spotkań. Etniczne wzory na ścianie komponują się z białą podłogą i wyraźnie nadają wnętrzu... duszę.

Wiosna i lato to czas kiedy mamy więcej energii, wtedy też zazwyczaj podejmujemy się remontów, planujemy zmiany. Niekiedy utrudnieniem jest nie tylko wybór nowego koloru na ściany i mebli... Tak jest z pomieszczeniami o nietypowych kształtach. Raz zaaranżowane trudno wyobrazić sobie w innym układzie.Kształt i wymiary pomieszczenia.
Kształt i wymiary pomieszczenia.
- Nasz pokój stracił duszę - napisała w liście do redakcji Agata, która wraz z rodziną i dwoma psami ceni w swoim pokoju dziennym białe meble, granatowe, biało-chabrowe dodatki, boczne oświetlenie, brak dywanów, wspomnienia rodzinne.

Rodzina lubi spędzać czas w rodzinnym gronie, ale często miewa przyjezdnych gości, dlatego w pokoju musi znaleźć się rozkładana kanapa. Pokój ma niecałe 20 m kw. i ponadstandardową wysokość 2,7 m. Jego kształt utrudnia zaaranżowanie tu funkcjonalnej przestrzeni.

Architekci z In-Home w Gdańsku przygotowali dwie koncepcje aranżacji tego pomieszczenia.

Koncepcja pierwsza
Salon zaaranżowano dla trzyosobowej rodziny obieżyświatów, którzy razem ze swoimi dwoma pieskami (albo bez nich, kiedy podróż jest zbyt wymagająca dla czworonoga) lubią latać po całym świecie. Za każdym razem jednak lądują wygodnie na sofie. Wszędzie dobrze, ale jak wiadomo w domu najlepiej. Salon zaprasza zatem do relaksu po podróżach, oglądania dobrego filmu z rzutnika, albo wspólnego spożywania posiłków w towarzystwie podróżniczych trofeów, dla których miejsce wygospodarowaliśmy na nietypowym regało- wieszaku.

Gdy czas posiłku się zakończy zbędne krzesła odwiesić można na ścianę. Gdy nadejdzie moment na zwierzenia i wieczorne rozmowy do dyspozycji pozostaje kanapa stworzona z modułowych elementów- w kilku kocich ruchach (nie ujmując nic psom) zmienia się w krąg do spotkań towarzyskich, miejsce do oglądania telewizji, dodatkowe miejsce sypialne lub po prostu przestrzeń, która pozwoli na rodzinne przytulańce i gilgotki.  

Wszelkie wrażenia, emocje i wspomnienia znajdą swoje miejsce na ścianie pokrytej magnetyczną farbą tablicową - to także pole do twórczych popisów zarówno młodego pokolenia, jak i logistyczno- organizacyjnych notatek rodziców. A gdy akurat rodzina będzie się zastanawiać nad następnym celem podróży lub wspominać znajomych z odległych krajów, z pomocą w określeniu czasu przyjdą zegary, które posłużyły za dekorację ściany. 

Idea, która towarzyszyła nam przy tworzeniu tego wnętrza to utrzymanie przestrzeni w naturalnych, przyjaznych użytkownikom kolorach, wnętrze nie ma mieć zbędnego zadęcia i powagi, za to być sympatyczne w użytkowaniu.


Koncepcja druga
Kłania się nisko wsi spokojnej i wesołej wprowadzając etno-folkowe nastroje i wspomnienia z wakacji do miejskiej zalatanej codzienności. W uspokojeniu się po burzliwym dniu pomoże dużo wyciszającej bieli i szarości w otoczeniu, narożna kanapa zmieści całą rodzinę w dowolnej konfiguracji.

Nowoczesny niebieskawy wzór kaszubski może być ciekawą alternatywą dla uznawanego za kicz jelenia na rykowisku, a ściana obłożona panelami identycznymi z podłogowymi jest niecodziennym miejscem na ekspresję własną domowników.

Multum półeczek i regalików pomieści spore kolekcje pamiątek z podróży i nada wnętrzu ostateczny charakter. Wnętrze uspokaja i przywołuje urlopowe wspomnienia - poprawia nastrój i wycisza szaleństwo dnia codziennego.


Opinie (20)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.