Inwestycje w Trójmieście

Robyg

Słoneczna Morena

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Morena
miejsce:
ul. Piekarnicza Mapka
deweloper:
Robyg
typ zabudowy:
jednorodzinna, bliźniacza, wielorodzinna, wysoka
metraż:
28.8 do 203.7 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
od 2009 r. do III kw. 2018 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Słoneczna Morena to osiedle, które powstało na terenach dawnej Piekarni Piecki przy ul. Piekarniczej. Pod względem komunikacyjnym zlokalizowane jest pomiędzy dwoma centrami Gdańska: Wrzeszczem i Śródmieściem. Jego położenie zapewnia dobry dojazd komunikacją w obu kierunkach - samochodem, autobusem oraz tramwajem.

Na obszarze 13 ha w okresie blisko 10 lat powstało tu kilka wariantów budynków: domy w zabudowie bliźniaczej, apartamenty wielopoziomowe z ogródkami oraz mieszkania.

Na terenie osiedla zaplanowano prawie 4 ha zieleni (to około 30 proc. działki), która wzbogaca zabudowę i powoduje, że powstała tu kompletna jednostka mieszkaniowa z pięcioma placami zabaw oraz zewnętrzną strefą fitness i boiskiem wielofunkcyjnym. Na terenie osiedla powstało również specjalne miejsce do relaksu, gdzie na wygodnych leżakach można wypocząć na łonie natury. Powstał też obiekt handlowo-usługowy, znajdujący się bezpośrednio przy inwestycji. Najmłodsi mieszkańcy przez cały rok mogą zaś korzystać z wewnętrznej strefy Kids Play umiejscowionej w ostatnim ze zrealizowanych budynków.

W 2012 pozwolenie na użytkowanie uzyskały tu 3 budynki wielorodzinne (146 mieszkań) i jeden apartamentowy (12 lokali), w 2014 roku do użytkowania oddano 187 mieszkań. W roku 2015 do użytkowania oddano pięć budynków wielorodzinnych, 1 apartamentowy oraz cztery domy dwurodzinne.

Kolejne budynki były sukcesywnie wprowadzane do sprzedaży i realizowane. W 2017 roku deweloper wprowadził do sprzedaży apartamentowiec z 8 mieszkaniami Słoneczna Morena Elite. Jako ostatnie, od strony ulicy Piekarniczej powstały dwa budynki 18 kondygnacyjne połączone z częścią handlowo-usługową. W sumie wybudowanych zostało tu 18 budynków wielorodzinnych, 13 domów w zabudowie bliźniaczej, 9 apartamentowców oraz 1 budynek biurowo – usługowy. Łącznie 1945 mieszkań i domów.

Budynki wprowadzane do sprzedaży od 2015 roku są wyposażone są w system Inteligentne Mieszkanie, który umożliwia sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i ochroną mieszkania.

Projekt budynków wielorodzinnych przygotowało ART Biuro Projektowe Wojciech Wyka, a apartamentowców: Pracownia Projektowa Wioleta Stanisławska. Część budynków wielorodzinnych zaprojektowało biuro Schleifer&Milczanowski Architekci. Projekt budynku Słoneczna Morena Elite powstał w Biurze Architetonicznym Abacus.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (106) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.