• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sofa na zamówienie. Co można dopasować?

JPU
14 listopada 2022, godz. 08:00 
Opinie (5)
Sofa na indywidualne zamówienie pozwala dopasować mebel do stylistyki i wymiarów wnętrza, dlatego wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Sofa na indywidualne zamówienie pozwala dopasować mebel do stylistyki i wymiarów wnętrza, dlatego wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Sofa na zamówienie - co można dopasować? Wygodna sofa podnosi komfort wypoczynku, umila relaks, a także zdobi wnętrze. Taki mebel znajduje się właściwie w każdym domu. Decydując się na jego zakup, dobrze jest wiedzieć, że może zostać wykonany na zamówienie - zgodnie z naszymi preferencjami.
Czy kupiłe(a)ś sofę na zamówienie?

Sofy, podobnie jak niektóre inne meble tapicerowane, coraz częściej wykonywane są na zamówienie. Wręcz do rzadkości należy już możliwość zakupienia w salonach meblowych gotowego produktu od ręki.

Gdzie w Trójmieście kupić sofę i inne meble?Personalizacja sofy- W dzisiejszych czasach, przy ogromnych możliwościach personalizacji każdego mebla, praktycznie żaden producent nie trzyma już mebli w magazynach. W związku z tym każdy mebel tapicerowany można indywidualnie konfigurować - tłumaczy Anna Gustowska z salonu Pełna Chata.
Takie rozwiązanie pozwala dopasować sofę do stylistyki i funkcjonalności wnętrza, dlatego wiele osób, zamiast poszukiwać w marketach rozwiązań dostępnych od ręki, woli poczekać na spersonalizowany mebel.

Sofa na zamówienie - czas oczekiwania- W przypadku sof oczekiwanie na realizację zamówienia trwa od 4 do 8 tygodni. W czas realizacji zwyczajowo nie jest wliczony czas dostawy, co jest bardzo ważną informacją, bo klienci często uważają, że czas produkcji mebla zawiera również dostawę, co jest błędnym założeniem - uczula Natalia Krancewicz z Pełnej Chaty.


Sofa na zamówienie - co można modyfikować?Przy zakupie sofy na indywidualne zamówienie możemy określić jej dokładny wymiar, co jest szczególnie przydatne, jeśli chcemy kupić sofę do małego mieszkania, a także dobrać kolor i rodzaj tkaniny.

- W przypadku sof i foteli możemy uwzględnić także rodzaj nóżek lub ich brak - mówi Natalia Olszewska, marketing manager z Miloo.
Producenci umożliwiają najczęściej określenie, przez ile osób jednocześnie ma być użytkowana sofa (np. dwu- lub trzyosobowa), a także, czy ma być ona prosta, czy narożna. Wybrać można także, czy ma ona mieć szezlong lub oparcie po dwóch stronach mebla. Może ono powstać tylko z jednej strony - prawej lub lewej. Personalizacja pozwala także na określenie, czy chcemy kupić mebel z funkcją spania, czy też bez.

- Funkcja spania jest realizowana w różny sposób i zależy to od budowy mebla. Rzadko zdarza się, że w modelu można wybrać rodzaj funkcji spania: belgijski lub w formie rozkładanego oparcia mebla - dodaje Anna Gustowska.
Warto jednak zauważyć, że niektóre rozkładane sofy narożne nie mają pojemnika na pościel.

 • Oprócz wymiaru możemy określić, czy i z której strony sofa powinna mieć szezlong.
 • Przy personalizacji sofy możemy także wybrać nóżki i ich kolor albo zdecydować się na wariant bez nóżek.

Czy spersonalizowana sofa jest droższa?Cena sofy na indywidualne zamówienie zależy od wariantów, które wybierzemy. Najtańszą opcję stanowią zazwyczaj mniejsze modele, bez możliwości rozkładania i pojemnika na pościel, których tkaniny obiciowe są zawarte w pierwszej grupie cenowej.

W niektórych przypadkach cena będzie zależała także od wypełnienia mebla wypoczynkowego, jednak nie wszyscy producenci umożliwiają wprowadzanie modyfikacji w tym zakresie.

Wybór większej sofy, np. w wariancie z szezlongiem, oraz materiału obiciowego z innej grupy może znacznie podwyższyć cenę wyjściową.

- Oczywiście każde rozbudowanie pierwotnego projektu zwiększa jego cenę, jednak gra jest warta świeczki, bowiem mebel jest uszyty na miarę naszych potrzeb - dodaje Natalia Olszewska.
JPU

Miejsca

Opinie (5)

Wszystkie opinie

 • Opinia wyróżniona

  sofę trzeba wypróbować samemu, można sobie straszną krzywdę zrobić kupując np za krótkie oparcie do wzrostu (2)

  albo za długie siedzenie.

  • 10 0

  • Wymiar sofy determinuje wyłącznie mieszkanie (1)

   Wymiary oparcia, czy siedziska są projektowane i wykonywane w oparciu o zasady ergonomii. Głupotą jest kombinowanie i próbowanie dostosowania tych wymiarów do własnego "widzimisię". Chyba, że ktoś zamierza samemu użytkować mebel i np. wzrostem wyraźnie obiega od normy. Wtedy powinien zamówić sofę np. dł 2,60m i głębokości siedziska 1m :)

   • 1 1

   • Tak naprawdę , dobrze, że wszystko wiesz.

    • 0 0

 • Uprzejmie proszę

  By autorzy tekstów podpisywali się z imienia i nazwiska. Reklamowanie różnych rzeczy to nie powód do wstydu. W końcu każdy musi jakoś zarabiać

  • 13 0

 • my braliśmy na zamówienie u siebie na Nowej Letnicy - uważam, ze to był świetny pomysł, bo mamy wnętrze z charakterem, ale koszt był znacznie wyższy, niż po prostu kupić coś gotowego;

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi mieszkań i domów (1 opinia)

wykład, targi, konsultacje

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
32700 zł/m2
Gdynia Gdynia Port
22900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21850 zł/m2
Gdynia Orłowo
21750 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
20300 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
18350 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16800 zł/m2
Gdynia Orłowo
15250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane