wróć do listy

Sol Marina

typ zabudowy
handel i usługi, hotelowa, wielorodzinna, inwestycyjna
realizacja
od IV kw. 2018 r. do II kw. 2024 r. w budowie
metraż
22 do 89 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Dużym atutem inwestycji jest jej unikatowa lokalizacja blisko nadmorskiej części Gdańska, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku, w pobliżu Wyspy Sobieszewskiej. Nieopodal Sol Marina znajdują się aż dwa rezerwaty – Ptasi Raj i Mewia Łacha, a status wyspy ekologicznej gwarantuje zachowanie przyrody w naturalnym stanie. Zaletą jest także bliskość plaży, na którą można dojść malowniczą trasą przez las.

Na Wyspę Sobieszewską i do centrum Gdańska można z tej lokalizacji dotrzeć bezpośrednio autobusem. Także dojazd do centrum samochodem nie sprawia problemu. Możliwy będzie również transport tramwajem wodnym oraz jachtami, które będzie można wypożyczyć na terenie kompleksu.

Cała inwestycja powstanie na obszarze 11 ha. Wybudowanych ma tu zostać blisko 2,3 tys. m kw. powierzchni lokali mieszkalno-usługowych, w tym kilkaset apartamentów.

Realizacja inwestycji jest zaplanowana w trzech etapach.

W pierwszym z nich, który do użytkowania oddany został w pierwszej połowie 2021 roku, powstała część budynków apartamentowych (77 lokali o powierzchni od 41 do 89 m kw.) z miejscami postojowymi oraz do cumowania łodzi.

Realizacja kolejnych dwóch etapów inwestycji rozpoczęła się latem 2021 roku. Drugi etap oddany do użytkowania ma być w II kw. 2023 r., a trzeci etap w II kw. 2024 roku.

W tej części powstanie 31 budynków z 267 luksusowymi apartamentami. W ramach inwestycji przygotowane zostaną również 293 miejsca parkingowe oraz 129 miejsc cumowniczych.

Jednym z zamierzeń jest budowa Grano Marina Hotel. Będzie to dominujący na terenie kompleksu 11-kondygancyjny budynek, w którym znajdzie się 130 pokoi hotelowych. Zaplanowano w nim komfortową strefę rekreacyjną z basenem oferującym unikatowy widok na marinę (400 m kw. powierzchni Wellness&SPA, w tym 8 gabinetów SPA, sala fitness, na ostatniej kondygnacji sale pod gwiazdami Sea Roof z widokiem na Wyspę Sobieszewską). Powstanie tu także lobby z recepcją, restauracja z wyjściem na ogród zimowy i centrum konferencyjno-biznesowe.

Osoby, które zdecydują się na zakup w tym miejscu apartamentu na wynajem, jego zarządzenie powierzyć będą mogły firmie zarządzającej najmem.

Budowa kompleksu wystartowała w 2019 roku. Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty oraz z Pauliną Czurak ze Studia Ideograf, która odpowiada za projekt wnętrz.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Dekpol Deweloper
Dekpol
Polityka prywatności

Inwestycje tego dewelopera

Villa Neptun

Villa Neptun

Dekpol Deweloper

Gdańsk Sobieszewo, ul. Nadwiślańska

28 do 58 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Lazur Park

Lazur Park

1 ogłoszenie

Dekpol Deweloper

Gdańsk Sobieszewo, ul. Kwiatowa

27 do 58 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Osiedle Pastelowe

Osiedle Pastelowe

115 ogłoszeń

Dekpol Deweloper

Gdańsk Łostowice, ul. Pastelowa

36 do 106 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Foresta

Foresta

Dekpol Deweloper

Gdańsk Morena, Myśliwska

38 do 157 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Grano Residence

Grano Residence

Dekpol Deweloper

Gdańsk Śródmieście, ul. Chmielna/Pszenna

21 do 85 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Jaworowe Wzgórze

Jaworowe Wzgórze

Dekpol Deweloper

Gdańsk Zakoniczyn, ul. Świętokrzyska

40.6 do 66.3 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja

Opinie (13)

 • Czy zna ktoś ceny za M2? (1)

  Jw.

  • 4 2

  • około 20 tys za metr

   • 3 1

 • Hałda (1)

  Super inwestycja z widokiem na hałdę trującego fosfogipsu !!!!!!!

  • 17 6

  • Niestety fałda fosfogipsu już pozostanie, sytuacja jest na tyle dobra, że jest ona porośnięta i nie pyli jak to miało miejsce lata temu.Ale prawda jest taka, że najbardziej odczuwali to mieszkańcy miejscowości oddalonych o 25-40 km od fałdy. Poza tym muszę się zgodzić z tym, ze co miało dostać się do wód już się dostało.

   • 2 1

 • Czy to są tereny zalewowe (2)

  Fajna lokalizacja , ale czy te tereny mogą być zalane w razie powodzi lub w razie wyższej fali od morza?

  • 7 2

  • Oczywiście jest możliwość zalania przez fale morskie ale to w przypadku fali tsunami :) A tak bardziej na poważnie, Jako mieszkaniec Wiślinki nie spotkałem się z tym by domostwa były zalewane przez Wisłę. Podczas jesiennych wiatrów z zachodu poziom wody w Wiśle podnosi się i zalewa tutejsze łąki ale one będą znajdować się poniżej zabudowań sol Marine więc można czuć się bezpiecznie :)

   • 3 0

  • nie panikuj

   przecież będziesz miał łódkę pod domem , spokojnie zdążysz zabrać kota i kasety VHS

   • 1 0

 • Niezly interes w tym pruszczanskich inwestorow

  Ciekawe czemu Gmina wiejska Pruszc tak bardzo starala sie o zmiane miejscowego planu zagospodarowania aby zbudowac tam dwa dziesieciopietrowe bloki.... Ten teren przez dziesiatki lat byl ostoja dzikiego ptactwa i chronionej przyrody, az pojawil sie deweloper ktory kupil brzeg Wisly i zaczal go zasypywac tysiacami ton ziemi i gruzu.... Warszawscy turysci zamieszkaja ... poltora kilometra od haldy rakotworczych fosforgipsow....

  • 6 1

 • Wysoka zabudowa by zmaksymalzowac zyski, a "marina" to tylko haslo deweloperskie. Setka mieszkan a stanowisk dla łodzi

  CZyli aparthotel na bagnach z widokiem na hałdę fosfogipsów w Bogatce.

  • 10 0

 • mmm......

  Zaraz obok rafineria i fosfory. Zapaszki i wziewy w gratisie. Kto był to wie.

  • 6 0

 • Kto pozwolił..

  Na budowę takiego bloku na wsi??

  • 5 0

 • Nie jestem pewien, ale tam chyba nie można się zameldować (1)

  można mieć lokal, apartament czy jak zwał, ale bez prawa meldunku, gdyż to tereny zalewowe. Może mam złe informacje, może inwestor podpłacił i zmienił to, ale chętnym na zakup proponuję to sprawdzić. Sezon na łódki trwa w PL dwa miesiące, co będzie tam się działo po tym okresie? Na zamieszkanie to trochę tam wszędzie daleko...

  • 1 3

  • Ta a łąkowa rozwalona cała w błocie a co z mieszkańcami nikt nie pokazuje zdjęć od ulicy łąkowej tylko od wisly

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Dekpol z sukcesem realizuje projekty deweloperskie na Pomorzu. Wszystkie inwestycje Dekpol cechuje doskonała jakość, dbałość o szczegóły oraz nowoczesny styl.
rozwiń