• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
wróć do listy

Sollo

typ zabudowy
jednorodzinna
realizacja
do III kw. 2023 r. w budowie
metraż
117 do 137 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Kameralne osiedle domów powstaje w zacisznej, oddalonej od miejskiego zgiełku części miasta. Okolica obfituje w naturalne tereny, które sprzyjać będą wszelkim typom aktywności na świeżym powietrzu. Z kolei niewielka odległość ulicy Borkowskiej od głównych arterii komunikacyjnych ułatwia poruszanie się po całej aglomeracji trójmiejskiej, wyjazd z niej we wszystkich kierunkach oraz łatwy dojazd do centrum Gdańska.

Sollo to osiedle 40 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, przy czym budynki będą połączone tylko przez garaże - bezpośrednio za ścianą nie będzie więc sąsiadów. Domy są rozmieszczone tarasowo - po dwa przy jednej kameralnej uliczce. Od strony południowej każdy ma ogródek. Wszystko to oznacza to, że przyszli mieszkańcy we własnych domach będą mogli cieszyć się intymnością i ciszą.

Przez osiedle poprowadzić będzie wewnętrzna uliczka z chodnikiem i oświetleniem. Na osiedlu zaprojektowano zieleń, która będzie rozwijać się przez kolejne lata. Zaplanowano również zieloną przestrzeń wspólną dla mieszkańców z placem zabaw i ławkami. Takie rozwiązanie, sprzyja budowaniu osiedlowej społeczności. Zadbano także o rozwiązania proekologiczne: ogrody deszczowe, drzewa owocowe i budki lęgowe dla ptaków sprzyjające rozwojowi bioróżnorodności.

Do wyboru są dwa typy domów: o powierzchni 117 i 137 m kw. Każdy dom będzie mieć dodatkowo garaż o powierzchni 33 m kw. z miejscem na dwa samochody. Jasną - białą i biało-szarą - kolorystykę domów przełamią akcenty kompozycyjne w kolorze café latte i cegły, a całość spajać będą kolorystycznie elementy szarości i antracytu. Prostą formę budynków podkreślają subtelne detale: delikatne boniowania elewacji oraz mineralne płytki klinkierowe w kolorze grafitowym, które optycznie powiększają strefy okienne.

W każdym z domów parter zarezerwowany jest na część dzienną: salon z wyjściem do ogródka oraz z możliwością wydzielenia osobnego gabinetu. Kuchnię można tu zaaranżować jako otwarty aneks lub oddzielne pomieszczenie. Jest też miejsce toaletę.

Na piętrze do głównej sypialni przylega łazienka z oknem. Oprócz tego są jeszcze dwie lub trzy sypialnie i rodzinna łazienka.

Domy Sollo będą energooszczędne. W standardzie zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne na dachu. Ogrzewanie i podgrzewanie wody zapewnią pompy ciepła. Na oszczędzanie energii i zdrowy klimat wpłynie także rekuperacja.

W pierwszym, zakończonym w 2022 roku, etapie inwestycji powstało siedem domów. Kolejne osiem domów z drugiego etapu oddane do użytkowania zostanie w III kw. 2023 roku.

Projekt powstał w pracowni SIM Architekci.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Ekolan
Ekolan
Polityka prywatności

Opinie (2)

 • (1)

  co to za bunkry bez okien? to ma byc propozycja inwestycji roku?

  • 0 1

  • przerzucił Pan kilka zdjęć czy tyko skupil się na pierwszym ?

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Ekolan to jeden z czołowych deweloperów działających na rynku trójmiejskim, specjalizujący się w budownictwie jedno- i wielorodzinnym.
rozwiń
58 555-14-55

Wydarzenia

Grand Opening biura Białe Lwy

warsztaty, dni otwarte

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe

targi