Wiadomości

stat

Sztuka łączenia kolorów i wzorów. Flügger zaprasza na bezpłatne porady dekoratora wnętrz

Zastanawiasz się, jak stworzyć modne, nieszablonowe wnętrze, które z jednej strony będzie zgodne z najnowszymi trendami światowego wzornictwa, a z drugiej wyrazi twój indywidualny styl? W ten weekend z firmą Flügger będzie można odkryć moc dobrych połączeń tapet i kolorów.Flügger zaprasza 14-15 października do wybranych salonów firmowych w całej Polsce na bezpłatne porady dekoratora wnętrz.

Adres sklepów i godziny porad dekoratora w Gdańsku:

Sklep Flügger farby w Parku Handlowym Matarnia, przy ul. Złota Karczma 26 zobacz na mapie Gdańska, sobota i niedziela w godzinach od 11:00 do 18:00.
Sklep Flügger farby w Centrum Handlowym City Meble, ul. Grunwaldzka 211 zobacz na mapie Gdańska, sobota i niedziela w godzinach od 11:00 - 17:00.Już w ten weekend porozmawiamy o:

Doborze kolorów:

Wybór kolorystyki w pomieszczeniach jest niezwykle istotny, ponieważ barwy wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Zobaczyć będzie można, jak za pomocą klasycznych kontrastów w stonowanych i delikatnych kolorach, stworzyć harmonię z zachowaniem równowagi pomiędzy odcieniami jasnymi i ciemnymi.

Odkryciu sprawczej siły kolorów:

Zieleń - wprowadza efekt długowieczności, działa relaksująco i odprężająco,
Błękit - potrafi ukoić nerwy, uspakaja umysł,
Fiolet - pobudza kreatywność, symbolizuje również bogactwo,
Żółty - angażuje do działania, ułatwia zapamiętywanie.

Dobrych połączeniach:

Połączenie koloru z tapetą. Fiona wall design by Flügger to ponad 400 wzorów i kolorów tapet stworzonych przez wybitnych projektantów marki Fiona wall design. Wśród nich są zmysłowe wzory z kolekcji Six Senses, dziecięce motywy Little World z rysunkami galaktyki, motyli i zajączków. Można też otoczyć się dobrą energią roślin z kolekcji Botanic Garden. A to tylko przedsmak tego, co można poznać.

Aranżacji miejsca pracy:

A jeżeli twój dom to nie tylko miejsce do życia, ale również do pracy, zadbaj o to, żeby przestrzeń biurowa była ci równie przyjazna.

- Projektując pomieszczenie powinniśmy na początku zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli potrzebujemy przestrzeni, która pomoże nam w kreatywnym myśleniu, warto wybrać żywe i czyste odcienie, np. żółcie, czerwienie, zielenie. Oczywiście tak intensywne barwy powinny stanowić jedynie akcent w pomieszczeniu, być wykorzystywane jako dodatki, ozdoby. Jeśli jednak w biurze ważniejsze od kreacji jest skupienie i spokój, to należałoby zrezygnować z żywej palety barw na rzecz bardziej stonowanych kolorów takich jak biel, ciepłe beże, jasne szarości - radzi Małgorzata Wojdal, licencjonowany Home Stager.
Podkreśla też, że aranżując miejsce do pracy powinniśmy unikać mocnych, agresywnych czerwonych akcentów. Kolor czerwony z jednej strony działa pobudzająco, jednak może też wywoływać agresję i roztargnienie. 

- Jeśli projektujemy biuro w Polsce warto wziąć pod uwagę względy klimatyczne i zdecydować się na jasne i ciepłe barwy, które ocieplą wnętrze, gdy na zewnątrz zabraknie słońca. Najważniejsze jednak, żeby wsłuchać się w potrzeby osób, które w danym pomieszczeniu będą pracowały, tak żeby czuły się komfortowo, a jednocześnie były stymulowane do kreatywnej pracy - podkreśla Małgorzata Wojdal, licencjonowany Home Stager.


Odwiedź Flügger farby już w najbliższy weekend 14-15 października, a dekorator wnętrz podpowie, jak umiejętnie łączyć kolory i tapety. Zaproponuje barwy i wzory do domu oraz przestrzeni biurowej. Dopasuje odcienie do indywidualnych preferencji, potrzeb i osobowości, tworząc w domu harmonię pozwalającą na relaks i wyciszenie, a w miejscu pracy przestrzeń wyzwalającą kreatywność lub pomagającą w skupieniu.

Aby skorzystać z bezpłatnych porad architekta:

  1. Zrób zdjęcie wybranego pomieszczenia lub zabierz ze sobą plan mieszkania.

  2. Przyjdź ze zdjęciem, planem lub z wymiarami pomieszczenia do wybranego sklepu w dniach 14-15 października.

  3. Dekorator bezpłatnie zestawi dla ciebie kolory i dobierze tapetę, a ty w tym czasie napijesz się kawy.I nie zapomnij, że weekend z dekoratorem to również:


  • kreatywne miejsce pełne inspiracji,

  • światowy design,

  • najnowsze trendy,

  • rekomendowane rozwiązania,

  • dobra kawa

  • i bony rabatowe.Sieć sklepów Flügger farby to nie tylko skandynawska jakość i trwałość produktów do wykończenia wnętrz: tj. farby do ścian, sufitów ale również farby elewacyjne i szeroka gama produktów do impregnacji drewna. Dodatkowo sklepy posiadają szeroką ofertę mas szpachlowych i narzędzi malarskich. A na klientów ceniących indywidualny styl czeka ponad 400 rodzajów tapet o unikalnym i ponadczasowym wzornictwie.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij