Wiadomości

stat

Targi mieszkaniowe na stoiskach i w ulotkach

Na targach Nowy Adres w hali Amber Expo pojawiło się ok. 80  wystawców.
Na targach Nowy Adres w hali Amber Expo pojawiło się ok. 80 wystawców. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Pierwsze targi mieszkaniowe w tym roku nie przyniosły spektakularnych nowości. Właściwie deweloperów obecnych na targach można było podzielić na dwie kategorie - tych, którzy faktycznie urządzili stoiska i tych, którzy byli obecni tylko z materiałami promocyjnymi.Wśród nowości targowych (aczkolwiek wcześniej znanych z materiałów promocyjnych) trzeba wymienić budynek przy ul. Szymanowskiego 14 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku (Grupa Inwestycyjna Hossa). Kolejny etap trwającego sukcesywnie zagospodarowywania terenów pokoszarowych we Wrzeszczu stanowić będzie pięciopiętrowa "kamienica". Słowo mocno na wyrost dla budynku stawianego od podstaw, ale na szczęście zachowany zostanie typowo miejski charakter zabudowy - z usługami na parterze i urbanistyką kontynuującą tworzenie kwartałów. Budowa właśnie ruszyła, a zakończenie planuje się już na III kw. 2014 r.

Po sąsiedzku swoje stoisko miało Inpro. Ten deweloper bardziej skupił się na doskonale znanych projektach tj. Chmielna Park (w sprzedaży jest już budynek C) czy też City Park. Od pewnego czasu inwestor ten wprowadził do swojej oferty też inne, ciekawe projekty. Są to: Czwarty Żagiel - jako dopełnienie osiedla Trzy Żagle na gdańskim Przymorzu zobacz na mapie Gdańska - wprowadzony do sprzedaży jeszcze jesienią, Kwartał Uniwersytecki przy ul. Szczecińskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku oraz II etap osiedla Wróbla Staw przy ul. Jasieńskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Wszystkie inwestycje (lub pierwsze domy na os. Wróbla Staw) gotowe mają być do końca przyszłego roku.

Kolejny z deweloperów obecnych na targach, firma Robyg, promowała natomiast kolejne budynki w ramach osiedla Lawendowe Wzgórza w rejonie ul. Jabłoniowej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Architektonicznie nieco różnią się od tych już zrealizowanych pod względem układu balkonów oraz kolorystyki. Warto dodać, że na osiedlu wykonano już przedszkole, a w końcowej fazie jest realizacja pawilonu handlowego. Oczywiście, nie zabrakło też informacji o osiedlach: Słoneczna MorenaAlbatross Towers.

Również Grupa Budner zachęcała do zapoznania się z nową ofertą kolejnego budynku na osiedlu Słoneczne Wzgórza przy ul. Warszawskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. W gotowych już etapach B i C wciąż dostępne są mieszkania do nabycia, zaś w D zakończenie budowy planuje się na sierpień 2014 r.

Kolejny etap do oferty wprowadziła także firma Allcon Osiedla. Są to lokale w inwestycji Awiator, powstające na gdańskiej Zaspie, na dawnym pasie startowym zobacz na mapie Gdańska oraz już czternasty budynek na Królewskim Wzgórzu na Pieckach-Migowe zobacz na mapie Gdańska. Mieszkania w obu projektach gotowe będą w III kw. przyszłego roku.

Deweloperem, który promował się wyłącznie przez materiały promocyjne był natomiast JW Construction. Planuje on realizację w Gdyni osiedla Rezydencja Redłowo. Przy ul. Powstania Wielkopolskiego zobacz na mapie Gdyni powstać mają 52 lokale w pięciu trzypiętrowych segmentach ulokowanych wokół dziedzińca. Niewątpliwym plusem jest bliskość Kępy Redłowskiej i niewielka odległość do al. Zwycięstwa.

Panorama Development wprowadziła natomiast niedawno do oferty mieszkania w inwestycji przy ul. Fleszarowej-Muskat zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Budynek prezentowany na targach wyłącznie w albumie inwestycji, będzie składał się z dwóch brył: niskiej czteropiętrowej oraz wysokiej, liczącej dziesięć pięter. Zacisze Leśne, bo taką nazwę nosi, jest już w trakcie realizacji, a zakończenie planuje się na IV kw. przyszłego roku.

Hanza Grupa Inwestycyjna promując się również tylko przez album inwestycji, zachęca do zapoznania się z ofertą osiedla 3 Kolory. Będzie to kompleks kilku budynków wielorodzinnych w rejonie ul. Starogardzkiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Budynki o podobnej bryle będą różnić się kolorami w odcieniach trzech kamieni szlachetnych (stąd nazwa osiedla): bursztynu, szafiru i szmaragdu. Ciekawostką będą ogólnodostępne dla mieszkańców tarasy rekreacyjne na ostatnich kondygnacjach. Pierwszy "bursztynowy etap" gotowy będzie w II kw. przyszłego roku.

Kto przegapił targi mieszkaniowe Nowy Adres, z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi będzie mógł się zapoznać na imprezie organizowanej przez RedNet. Obędą się one w weekend 20-21 kwietnia w Ergo Arenie.

Opinie (39)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.