Wiadomości

stat

Trendy we wnętrzach według Baltic Interiors

Wśród trendów we wnętrzach dominują ciemne kuchnie i akcenty kolorystyczne na pojedynczych meblach.
Wśród trendów we wnętrzach dominują ciemne kuchnie i akcenty kolorystyczne na pojedynczych meblach. mat.pras. Baltic Interiors

Wiosna to idealny czas na aranżację naszego mieszkania lub domu. Dłuższe dnie sprawiają, że mamy więcej energii i warto ją wykorzystać np. na zmiany w salonie czy kuchni. Wśród tegorocznych trendów znajdziemy powrót do klasyki, ale i żywe kolory, które mogą stylowo wypełnić wnętrza. O trendach we wnętrzach na 2020 rok, porozmawiał z nami Adrian Sarul, wiceprezes zarządu Baltic Interiors.Baltic Interiors to firma specjalizująca się w kompleksowym wykańczaniu wnętrz. Realizują inwestycje na każdym etapie ich powstawania: od projektu poprzez aranżację i wykończenie. Teraz, gdy tak dużo czasu spędzamy w domu, warto pomyśleć nawet o drobnych zmianach lub dużych remontach, które odkładaliśmy na później. Przygotowanie projektu i konsultacje mogą odbywać się online. Planując, warto poznać nadchodzące trendy - być może znajdziemy wśród nich coś dla siebie.

Jak określiłby pan kierunek, w którym zmierzają współczesne trendy we wnętrzach? Czy więcej będziemy oglądać pomieszczeń wykonanych w stylu nowoczesnym, czy raczej zauważalny będzie powrót do dawnych stylów?

Adrian Sarul, wiceprezes zarządu Baltic Interiors: Zauważalny będzie powrót do natury, zarówno w materiałach, jak i kolorach. Obecnie w trendach są motywy roślinne, zwierzęce, kolory ziemi i naturalne tkaniny. Równolegle zauważyć można wiele detali, które nawiązują do lat 60. i czasów PRL-u.

Jeśli chodzi o kolory, to można powiedzieć, że był czas we wnętrzach, że szary i biały kolor wiodły prym. Nadal tak jest?

Biel i szarości nadal stanowią neutralną bazę dla każdego wnętrza, ale przyszedł czas na ocieplenie. Odważne akcenty kolorystyczne są mile widziane, jak np. żółta kanapa w salonie, która określa nam całe wnętrze.

Jakie kolory będą teraz modne i jak możemy je wykorzystywać we wnętrzach, żeby się ze sobą nie gryzły?

Wracają ciepłe kolory ziemi - żółty, ceglany czerwony, pomarańcz, kolory pastelowe, ale też mocne, jaskrawe akcenty. Chciałoby się powiedzieć, że wszystkie chwyty dozwolone, ale jeśli ktoś nie jest pewien, jakie barwy będą odpowiednie do jego wnętrza, warto oddać się w ręce specjalistów. Nasi architekci z Baltic Interiors dopracują każdy szczegół projektu, w tym kolorystykę, w oparciu o współczesne trendy wnętrzarskie.

Jak możemy ocieplić dość surowe wnętrze?

Wbrew pozorom to nie jest takie trudne zadanie. Zaletą takich wnętrz jest elastyczność i stosunkowa łatwość aranżacji w zależności od pory roku, oczekiwań czy właśnie zmieniających się trendów. Gdy postawimy na dodatki - poduszki, dywany, zasłony, żywe rośliny, dekoracje, nawet w surowym wnętrzu możemy wprowadzić i poczuć domowe ciepło.

Zauważalnie wzrosło zainteresowanie roślinami w każdym wydaniu. Czy faktycznie w aranżacji wnętrz stanowią wyróżniający się trend?

Zdecydowanie tak. Rośliny wprowadzają element życia do każdego wnętrza i pięknie komponują się z mocnymi dodatkami w kolorze złota, granatu czy butelkowej zieleni.

A jakie trendy panują w aranżacji kuchni i meblach kuchennych? Czy tutaj również nastąpiło odejście od białej kuchni?

Wygląda na to, że w przypadku mebli kuchennych nastąpił całkowity odwrót. Obecnie w kuchniach dominują ciemne kolory - granat, antracyt, butelkowa zieleń, a nawet czerń.

Wydaje się, że od pewnego czasu chętniej sięgamy po naturalne materiały. Chcemy otaczać się drewnem, miękkimi tkaninami. Prawda?

Naturalne materiały, takie jak drewno, szkło, kamień, beton, są w trendach już od dłuższego czasu. W zależności od tego, jaki styl nam odpowiada, wypełniamy wnętrze materiałami "podbijającymi" go lub odwrotnie - łagodzącym, jeśli jest taka potrzeba. Miękkie, grube i welurowe tkaniny sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu, do stylu boho pasować będą - lniane tkaniny, plecionki i frędzle wszelkiego rodzaju, chłodne, surowe wnętrza złamiemy welurami, wełnianymi dywanami, drewnem o ciepłym odcieniu.

Jakie motywy i wzory są preferowane zarówno na ścianach, jak i na meblach czy dodatkach?

Motywy nawiązujące do natury; wszelkiego rodzaju roślinność - nie tylko żywe rośliny, ale również okładziny ścienne z roślinnym wzorem, drewno w różnych postaciach, kamień lub płytki z rysunkiem kamienia oraz motywy zwierzęce np. afrykańskie cętki.

Na koniec: jakie zmiany lub rozwiązania poleciłby pan osobom, które są odważne i chciałyby mieć niebanalne wnętrze?

W Baltic Interiors stawiamy na mocne akcenty kolorystyczne, niebanalne połączenia wzorów i kolorów, w tym powrót do przeszłości - parkiet w jodełkę, złote dodatki, rysunek kamienia, a nawet lastryko w nowoczesnym wydaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na baltic-interiors.com

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.