Wiadomości

stat

Trójmiejskie Wnętrza. Mieszkanie jak ogród

Pasją Remigiusza Dorawy są rośliny. Po zakupie mieszkania stało się to więc oczywiste, że to one staną się najważniejszym elementem wyposażenia wnętrza.
Pasją Remigiusza Dorawy są rośliny. Po zakupie mieszkania stało się to więc oczywiste, że to one staną się najważniejszym elementem wyposażenia wnętrza. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Gospodarzem kolejnego odcinka cyklu Trójmiejskie Wnętrza jest ogrodnik i projektant zieleni - Remigiusz Dorawa, który na swoim balkonie postanowił zasiać trawę, a potem stworzyć ogród. Roślin nie brakuje w całym jego mieszkaniu.Jak dużo roślin masz w mieszkaniu?

mnóstwo - są wszędzie, również na balkonie lub tarasie 19%
całkiem sporo, ale bez przesady 33%
mam kilka doniczek 26%
jeden lub dwa, nie mam ręki do roślin 14%
nie mam żadnych kwiatów 8%
zakończona Łącznie głosów: 548
Remigiusz Dorawa kupił mieszkanie ponad cztery lata temu. Chociaż pracował już wtedy w ogrodnictwie, to jego przygoda z roślinami właśnie w tym czasie zaczęła nabierać tempa.

- Pracowałem w firmie ogrodniczej, ale dojrzewałem do zmiany, aż w końcu stwierdziłem, że to czas, by zacząć spełniać swoje marzenia o pracy na własny rachunek: tworzeniu kreatywnych kompozycji, zakładaniu ogrodów czy aranżacji wnętrz, w których ważną rolę grają rośliny - mówi Remigiusz Dorawa.

Wnętrze, które jest tłemMieszkanie o powierzchni 48 m kw. jest położone w jednej z gdańskich dzielnic. Tym razem samo wykończenie i umeblowanie nie jest najważniejsze. Dopiero w połączeniu z roślinami, które mają tu kluczowe znaczenie, wnętrze nabiera charakteru.

Zostało ono zachowane w jasnej kolorystyce. Przeważa biel i szarość, które wzbogacono surowymi elementami w postaci odkrytego tynku na ścianie, betonowej lampy, kamiennej mozaiki czy płytek łazienkowych. Elementem, który bardzo wyraźnie kształtuje charakter przestrzeni są rośliny. Możemy je zobaczyć praktycznie w każdej strefie wnętrza. Uzupełnieniem roślinności są obrazy Moniki Marchewki.


Ogród na balkonieNajbardziej wyrazistą częścią mieszkania jest przylegający do niego około 11-metrowy balkon, który został zaaranżowany jak przydomowy ogród. Dzięki umieszczeniu tu leżaka powstała ciekawa strefa relaksu.

- Początkowo stworzyłem tutaj trawnik, który zadecydował o charakterze i poniekąd o rozpoznawalności tego miejsca czy mojego stylu pracy. Ze względów funkcjonalnych i chęci dalszych zmian postanowiłem posadzić kwiaty w rabatach. Urządzony w ten sposób balkon może być przedłużeniem wnętrza - dodaje Remigiusz Dorawa.


Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.