Usługi sprzątania to nie tylko odkurzanie. Sprawdzamy ceny

Jeśli nie potrzebujemy regularnego sprzątania, można okazjonalnie zdecydować się na samo mycie okien lub czyszczenie kostki brukowej przed domem.
Jeśli nie potrzebujemy regularnego sprzątania, można okazjonalnie zdecydować się na samo mycie okien lub czyszczenie kostki brukowej przed domem. fot. 123rf.com/Olga Yastremska

Mycie okien, porządki wokół domu, koszenie trawy czy sprzątanie po remoncie to tylko wybrane z usług sprzątania, które w Trójmieście można zamówić poza zwykłym, cotygodniowym sprzątaniem mieszkania czy domu. Zanim zamówimy serwis, warto jednak sprawdzić, jakie usługi znajdują się w standardzie danej firmy i która z opcji najlepiej nam się opłaca.Czy korzystasz z usług firm sprzątających?

tak, regularnie 11%
tak, okazjonalnie 10%
nie, ale zamierzam skorzystać 26%
nie i nie planuję 53%
zakończona Łącznie głosów: 916
Rosnąca popularność usług sprzątania sprawia, że mamy coraz szerszy wybór w tym zakresie. Korzystają z nich już bowiem nie tylko firmy, ale także osoby prywatne w przypadku chęci uporządkowania mieszkań i domów jednorodzinnych.

- Osoby indywidualne często zamawiają mycie okien. Popularną usługą jest też mycie elewacji oraz kostki brukowej czy też dachów. Takie zlecenia przychodzą zarówno od firm, jak i od osób indywidualnych. W sezonie zaczyna się także sprzątanie apartamentów krótkoterminowych oraz koszenie trawników - mówi Dominik Gagat, prezes zarządu z Klido.

Usługi sprzątania w TrójmieścieOsoby prywatne coraz częściej, podobnie jak firmy, decydują się na regularne usługi.

- Usług jednorazowych wykonujemy mało, głównie jest to sprzątanie cykliczne. Jeśli już ktoś jednorazowo decyduje się na takie usługi, to jest to najczęściej mycie okien lub sprzątanie po remontach - mówi Bartosz Szajder z AquaClean.
Czytaj także: Posprzątaliśmy Trójmiasto. Udana akcja Trojmiasto.pl

Sprzątanie po remoncieFirmy zajmujące się sprzątaniem jednym tchem wymieniają usługi, które zamawiane są najczęściej: standardowe codzienne porządki uwzględniające sprzątanie kuchni, łazienek, odkurzanie i mycie podłóg. Administratorzy budynków zlecają takim firmom sprzątanie części wspólnych. Prace, które rzadziej się wykonuje, to gruntowne porządki po remontach czy przy wyprowadzce, a także okazjonalne, generalne porządki domu i posesji, m.in. przed świętami lub na wiosnę.

Nie wszystkie zlecenia przyjmowane są z otwartymi ramionami. Na przykład część firm nie świadczy usług sprzątania po remoncie ze względu na specyfikę, uciążliwość i niską rentowność takich zleceń.

- W naszej ofercie nie ma usług sprzątania po remontach, bo są dość specyficzne. W większych obiektach takie prace porządkowe często muszą być wykonywane, kiedy jeszcze pracują ekipy budowlane, a to oznacza, że trzeba wiele razy sprzątać te same miejsca. Oprócz tego często pracownicy budowlani nie zabezpieczają odpowiednio okien, posadzek, co wydłuża prace ekip sprzątających np. z jednego tygodnia do aż trzech - wyjaśnia Dominik Gagat.
Sprzątanie po remontach jest specyficzną usługą. Czas pracy ekipy sprzątającej różni się w zależności od stopnia zabrudzenia.
Sprzątanie po remontach jest specyficzną usługą. Czas pracy ekipy sprzątającej różni się w zależności od stopnia zabrudzenia. fot. 123rf.com/ Siarhei Kuranets

Ceny sprzątania w TrójmieścieCeny usług sprzątania zależą od częstotliwości, powierzchni sprzątanych pomieszczeń, czasu pracy, jaki serwis poświęci na porządki, dojazdu do obiektu oraz zakresu prac do wykonania. Inne będą ceny usług jednorazowych, a zupełnie inaczej wyceniane są stałe zlecenia.

W przypadku usług specjalnych, takich jak np. sprzątanie po remoncie, również musimy liczyć się z wyższymi stawkami, niż gdyby były one zamawiane do standardowej usługi.

Mycie elewacji, kostki brukowej i dachów to koszt około 12 zł za m kw. W przypadku mycia okien na cenę wpływa także dostępność witryn, która determinuje sposób wykonania usługi, np. z podnośnika koszowego, z drabiny, ręcznie lub szczotką z wodą zdemineralizowaną. Dlatego tu rozpiętość jest znaczna i waha się od 5 do 15 zł za m kw. Ceny usług sprzątania mieszkania zaczynają się od 200 zł. W przypadku porządków po remontach trzeba liczyć się ze stawką od 5 do 10 zł za m kw.

Podczas poszukiwania firmy sprzątającej warto zwrócić uwagę nie tylko na ceny, ale także na odpowiednie zaplecze personalne i sprzętowe. Dzięki temu nasze mieszkanie lub dom zostanie posprzątane terminowo i z największą dokładnością.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (99)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Dzień otwarty na Osiedlu Lazurowym
Dzień otwarty na Osiedlu Lazurowym
dni otwarte
cze 19
sobota, g. 9:00 - 15:00
Moderna Life
Dzień Otwarty w Miloo Home - Klif Gdynia
Dzień Otwarty w Miloo Home - Klif Gdynia
dni otwarte
cze 22
wtorek, g. 11:00 - 16:00
Gdynia, Miloo Home

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
18950 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
13800 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
13700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
12350 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl