- 1 Gedania: poseł żąda wywłaszczenia terenu (235 opinii)
- 2 Nowe życie byłego domu Ryszarda Krause (191 opinii)
- 3 Walka z insektami to nie tylko dezynsekcja (18 opinii)
- 4 Premiery u deweloperów. Wrzesień 2023 (116 opinii)
- 5 Stogi. Nowy plan dla rejonu kąpieliska (63 opinie)
- 6 Wyjątkowy budynek ożywi dzielnicę (106 opinii)
Bezpłatna godzina parkowania w Garnizonie i na Placu Unii
Okazuje się, że znalezienie miejsca do parkowania w sercu miasta nie musi być ani trudne, ani stresujące, ani też kosztowne. Przykładem jest z pewnością gdański Garnizon, jak i śródmiejski Plac Unii
w Gdyni. W obydwu tych lokalizacjach przez pierwszą godzinę możemy parkować bezpłatnie.
Garnizon to jedna z najbardziej uczęszczanych i popularnych części Wrzeszcza. Choć każdego dnia praktycznie tysiące osób przyjeżdżają tu samochodami - do pracy, by załatwić swoje sprawy czy spędzić wolny czas, nikt nie musi martwić się o miejsce postojowe. Parkowanie nie wiąże się też z wielkimi wydatkami.
Po pierwsze: blisko
Samochodowy ścisk to niestety codzienny obrazek centralnych dzielnic miast. W godzinach pracy urzędów i firm znalezienie wolnego miejsca często graniczy z cudem.
Deweloper realizujący Garnizon, Grupa Inwestycyjna Hossa, zadbał o dobrze rozwiniętą infrastrukturę parkingową, rozmieszczając ją w różnej formie na całym obszarze nowej dzielnicy. Dzięki niej - obojętnie, czy przyjeżdżamy do pracy, na lekcję tańca czy lunch - możemy być pewni, że w najbliższym otoczeniu naszego punktu docelowego znajdziemy oznaczoną strefę przeznaczoną na postój samochodów.
Do dyspozycji są parkingi naziemne, miejsca postojowe rozmieszczone wzdłuż ulic, a także parkingi podziemne. Co bardzo istotne - goście Garnizonu nie muszą walczyć o miejsca parkingowe z mieszkańcami, którzy korzystają z własnych hal garażowych.
Podkreślić należy, że zasób miejsc postojowych w Garnizonie wciąż się powiększa. Pod koniec bieżącego roku dzielnica wzbogaci się o kolejną, szóstą już ogólnodostępną halę garażową pod realizowanym obecnie kwartałem mieszkalno-usługowym. Docelowo mieszkańcy i goście Garnizon będą mieli możliwość korzystania z ponad 6 tysięcy miejsc parkingowych.
Po drugie: tanio
Wysokie opłaty za parkowanie w centralnych dzielnicach to prawdziwa zmora kierowców. W tym kontekście Garnizon można uznać za śródmiejską enklawę taniego parkowania, co najlepiej widać w poniższej tabeli.
Różnice w cenach za parkowanie:
Wybierając jeden z pięciu ogólnodostępnych parkingów podziemnych Garnizonu, po pobraniu biletu możemy parkować na poziomie -1 przez okrągłą godzinę bez opłat. Po tym czasie stawka za każde kolejne rozpoczęte pół godziny parkowania to symboliczna złotówka.
Bezpłatnie zaparkujemy również przez 30 minut na parkingu naziemnym na dziedzińcu przy kompleksie biurowym Grunwaldzka 184-190.
Mieszkańcy Trójmiasta którzy na co dzień przyjeżdżają do Garnizonu mogą też zaoszczędzić, korzystając z oferty abonamentów parkingowych w halach garażowych. Są one dostępne w wariantach miesięcznym, półrocznym lub rocznym. Dostępne są też miesięczne abonamenty na jeden z parkingów naziemnych (przy linarium) w cenie 100 zł.
Szczegółowe informacje o cenniku i zasadach parkowania znaleźć można na stronie garnizon.pl/parkowanie, na której w łatwy sposób można też wykupić abonament.
Po trzecie: wygodnie
W kasach parkingów podziemnych Garnizonu można płacić kartami płatniczymi lub gotówką, z kolei w przypadku miejsc naziemnych płatność może być jeszcze łatwiejsza - wystarczy ściągnąć na smartfona bezpłatną aplikację: ePark lub SkyCash. Wówczas w ogóle nie ma potrzeby korzystania z parkometru.
Po pobraniu aplikacji (obie dostępne są w sklepach Google Play i App Store, a aplikacja ePark również na stronie zaeparkuj.pl) należy jedynie zarejestrować swoją kartę płatniczą. Do wyboru są dwa sposoby płacenia - możemy z góry zadeklarować czas postoju lub wybrać naliczanie płatności aż do samodzielnego zatrzymania przy wyjeździe. Należy zwrócić uwagę, że parkingi naziemne Garnizonu podzielone są na dwie strefy: "Garnizon" oraz "Garnizon Zabytki".
Plac Unii otwarty na zmotoryzowanych gości
Atrakcyjne zasady parkowania, włącznie z bezpłatną godziną postoju, obowiązują również w Placu Unii, nowej inwestycji zrealizowanej przez Hossę w centrum Gdyni. Kompleks mieszkaniowo-usługowy przy ul. Władysława IV dysponuje dwupoziomową halą garażową, w której poziom górny jest parkingiem ogólnodostępnym z 224 miejscami. Można do niego wjeżdżać od ul. Obrońców Wybrzeża i od ul. Armii Krajowej.
Po wykorzystaniu bezpłatnej godziny postoju, liczonej od pobrania biletu, każde kolejne rozpoczęte 30 minut wiąże się z opłatą 3 złotych. Płatności należy dokonać w parkometrze, bądź poprzez aplikacje ePark lub SkyCash.
* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł