• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bezpłatna godzina parkowania w Garnizonie i na Placu Unii

2 lutego 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Na dziedzińcu przy Grunwaldzkiej 184 z biletem parkingowym pierwsze 30 min parkujemy gratis. Na dziedzińcu przy Grunwaldzkiej 184 z biletem parkingowym pierwsze 30 min parkujemy gratis.

Okazuje się, że znalezienie miejsca do parkowania w sercu miasta nie musi być ani trudne, ani stresujące, ani też kosztowne. Przykładem jest z pewnością gdański GarnizonMapka, jak i śródmiejski Plac UniiMapka w Gdyni. W obydwu tych lokalizacjach przez pierwszą godzinę możemy parkować bezpłatnie.Garnizon to jedna z najbardziej uczęszczanych i popularnych części Wrzeszcza. Choć każdego dnia praktycznie tysiące osób przyjeżdżają tu samochodami - do pracy, by załatwić swoje sprawy czy spędzić wolny czas, nikt nie musi martwić się o miejsce postojowe. Parkowanie nie wiąże się też z wielkimi wydatkami.

Po pierwsze: bliskoSamochodowy ścisk to niestety codzienny obrazek centralnych dzielnic miast. W godzinach pracy urzędów i firm znalezienie wolnego miejsca często graniczy z cudem.

Deweloper realizujący Garnizon, Grupa Inwestycyjna Hossa, zadbał o dobrze rozwiniętą infrastrukturę parkingową, rozmieszczając ją w różnej formie na całym obszarze nowej dzielnicy. Dzięki niej - obojętnie, czy przyjeżdżamy do pracy, na lekcję tańca czy lunch - możemy być pewni, że w najbliższym otoczeniu naszego punktu docelowego znajdziemy oznaczoną strefę przeznaczoną na postój samochodów.

Do dyspozycji są parkingi naziemne, miejsca postojowe rozmieszczone wzdłuż ulic, a także parkingi podziemne. Co bardzo istotne - goście Garnizonu nie muszą walczyć o miejsca parkingowe z mieszkańcami, którzy korzystają z własnych hal garażowych.

Podkreślić należy, że zasób miejsc postojowych w Garnizonie wciąż się powiększa. Pod koniec bieżącego roku dzielnica wzbogaci się o kolejną, szóstą już ogólnodostępną halę garażową pod realizowanym obecnie kwartałem mieszkalno-usługowym. Docelowo mieszkańcy i goście Garnizon będą mieli możliwość korzystania z ponad 6 tysięcy miejsc parkingowych.

 • Ogólnodostępne i często rotujące naziemne miejsca parkingowe ułatwiają korzystanie z usług w Garnizonie.
 • Parkowanie naziemne to dobra opcja na ekspresową wizytę w Garnizonie. Za parkowanie zapłacimy w parkometrze lub przez aplikację na smartfonie.

Po drugie: tanioWysokie opłaty za parkowanie w centralnych dzielnicach to prawdziwa zmora kierowców. W tym kontekście Garnizon można uznać za śródmiejską enklawę taniego parkowania, co najlepiej widać w poniższej tabeli.

Różnice w cenach za parkowanie:

Wybierając jeden z pięciu ogólnodostępnych parkingów podziemnych Garnizonu, po pobraniu biletu możemy parkować na poziomie -1 przez okrągłą godzinę bez opłat. Po tym czasie stawka za każde kolejne rozpoczęte pół godziny parkowania to symboliczna złotówka.

Bezpłatnie zaparkujemy również przez 30 minut na parkingu naziemnym na dziedzińcu przy kompleksie biurowym Grunwaldzka 184-190.

Mieszkańcy Trójmiasta którzy na co dzień przyjeżdżają do Garnizonu mogą też zaoszczędzić, korzystając z oferty abonamentów parkingowych w halach garażowych. Są one dostępne w wariantach miesięcznym, półrocznym lub rocznym. Dostępne są też miesięczne abonamenty na jeden z parkingów naziemnych (przy linarium) w cenie 100 zł.

Szczegółowe informacje o cenniku i zasadach parkowania znaleźć można na stronie garnizon.pl/parkowanie, na której w łatwy sposób można też wykupić abonament.

 • Za parkowanie na poziomie -1 pod biurowcem GATO płatności regulować będziemy w parkometrze bądź za pomocą aplikacji w telefonie.
 • Klienci Biedronki, Muralla i innych usług zlokalizowanych w tym kwartale mogą wygodnie zaparkować w hali garażowej skąd wyjadą ruchomym chodnikiem lub windą na poziom 0.
 • Na rogu ulic Stachury i Chrzanowskiego znajdują się aż dwa parkingi podziemne, w których poziom -1 przeznaczony jest dla gości przyjeżdżających do Garnizonu.
 • Pod każdym biurowcem znajduje się hala garażowa, pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna.
 • Nowoczesna hala parkingowa pod biurowcem HIRO z automatycznym odczytem nr rejestracyjnych pojazdów.

Po trzecie: wygodnieW kasach parkingów podziemnych Garnizonu można płacić kartami płatniczymi lub gotówką, z kolei w przypadku miejsc naziemnych płatność może być jeszcze łatwiejsza - wystarczy ściągnąć na smartfona bezpłatną aplikację: ePark lub SkyCash. Wówczas w ogóle nie ma potrzeby korzystania z parkometru.

Po pobraniu aplikacji (obie dostępne są w sklepach Google Play i App Store, a aplikacja ePark również na stronie zaeparkuj.pl) należy jedynie zarejestrować swoją kartę płatniczą. Do wyboru są dwa sposoby płacenia - możemy z góry zadeklarować czas postoju lub wybrać naliczanie płatności aż do samodzielnego zatrzymania przy wyjeździe. Należy zwrócić uwagę, że parkingi naziemne Garnizonu podzielone są na dwie strefy: "Garnizon" oraz "Garnizon Zabytki".

Plac Unii otwarty na zmotoryzowanych gościAtrakcyjne zasady parkowania, włącznie z bezpłatną godziną postoju, obowiązują również w Placu Unii, nowej inwestycji zrealizowanej przez Hossę w centrum Gdyni. Kompleks mieszkaniowo-usługowy przy ul. Władysława IV dysponuje dwupoziomową halą garażową, w której poziom górny jest parkingiem ogólnodostępnym z 224 miejscami. Można do niego wjeżdżać od ul. Obrońców Wybrzeża i od ul. Armii Krajowej.

Po wykorzystaniu bezpłatnej godziny postoju, liczonej od pobrania biletu, każde kolejne rozpoczęte 30 minut wiąże się z opłatą 3 złotych. Płatności należy dokonać w parkometrze, bądź poprzez aplikacje ePark lub SkyCash.
 • Pod Placem Unii, na poziomie -1 znajduje się ogólnodostępny parking z 224 miejscami.
 • Jeden z dwóch wjazdów na płatny parking pod Placem Unii znajduje się od ul. Armii Krajowej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 • Hossa Gdańsk, Norwida Cypriana Kamila 1
 

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31500 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
22400 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21000 zł/m2
Gdańsk Długie Ogrody
18650 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17350 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15050 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane