Gdynia: 750 wniosków o Mieszkanie Plus w kilka godzin

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: nowy autobus do "Mieszkania plus"

Kacze Buki, ul. Puszczyka. Pierwsze rodziny do budynków powstałych w ramach programu Mieszkanie Plus wprowadzą się w styczniu.
Kacze Buki, ul. Puszczyka. Pierwsze rodziny do budynków powstałych w ramach programu Mieszkanie Plus wprowadzą się w styczniu. materiały prasowe

Od dzisiaj poprzez stronę mieszkanieplusgdynia.pl chętni do wynajmu mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus mogą składać wnioski. O inwestycji realizowanej w Gdyni przy ulicy Puszczyka zobacz na mapie Gdyni rozmawiamy z Tomaszem Górnickim, członkiem zarządu inwestującej w tym miejscu spółki BGK Nieruchomości.Aktualizacja, godz. 13:21 Jak informuje BGK Nieruchomości, do godz. 12 złożonych zostało już 750 wniosków.


Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości.
Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości. materiały prasowe
Dzisiaj rozpoczyna się w Gdyni nabór wniosków na wynajem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Ile tych mieszkań powstało i kiedy zostaną one zasiedlone?

W ramach programu Mieszkanie Plus przy ulicy Puszczyka w Gdyni nasza spółka wybudowała 172 lokale. Są to mieszkania w układzie od jednego do pięciu pokoi. Na zgłoszenia od potencjalnych mieszkańców czekamy do 30 listopada. W grudniu miejscy urzędnicy, którzy zajmują się naborem, badać będą zdolność czynszową i zdolność do uzyskania dopłat zainteresowanych najemców. Nowi mieszkańcy, którzy podpiszą umowę najmu i zdecydują się na odbiór lokalu w stanie deweloperskim, klucze otrzymają już w styczniu przyszłego roku, tuż po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Nasza spółka oferuje również mieszkania wykończone w podstawowym zakresie - mają one podłogi, drzwi, wykończoną łazienkę. Klucze do tych mieszkań będzie można odebrać trzy-cztery miesiące po podpisaniu umowy najmu, czyli około maja przyszłego roku.

Czym się różni najem lokalu w ramach Mieszkania Plus od najmu mieszkania komunalnego czy też od osoby prywatnej?

W ramach naszego programu jest możliwość podpisania dwóch typów umów najmu: na czas określony - przy czym jest to minimum 24 miesiące lub z tak zwanym dojściem do własności. W tym drugim przypadku okres najmu po którym mieszkanie stanie się własnością najemcy może wynosić 15, 20, 25 lub 30 lat. Oczywiście w tym drugim przypadku stawka czynszu najmu jest wyższa, ale po określonym czasie najemca staje się właścicielem nieruchomości. W pewnym sensie to podobne do zakupu mieszkania na kredyt hipoteczny. To ogromna zaleta w porównaniu do najmu mieszkania komunalnego czy też wynajmu od prywatnej osoby. Zasady najmu instytucjonalnego z dojściem do własności określa tzw. specustawa mieszkaniowa. Zgodnie z jej założeniami najemca może zrezygnować z dochodzenia do własności mieszkania z ważnych przyczyn związanych ze zmianą sytuacji życiowej, wówczas otrzymuje zwrot kapitału zgromadzonego dotychczas na poczet spłaty mieszkania.

Dla zasad najmu istotne jest, że właścicielem tych lokali jest spółka BGK Nieruchomości, a nie gmina. Program skierowany jest bowiem do osób, które zdecydowanie stać na opłacanie czynszu, ale jednocześnie nie mają wystarczającej zdolności, by kupić mieszkanie na kredyt. Takich osób w naszym kraju jest bardzo dużo.

Zaletą mieszkań dostępnych w programie jest także bezpieczny najem od instytucji, a nie prywatnego właściciela, który w każdej chwili trwania najmu może wypowiedzieć umowę. Czynsze zostały też tak skalkulowane, by były niższe o około 20 procent od czynszów za mieszkania wynajmowane od firm czy osób prywatnych.

Stawki najmu 1 m kw. mieszkania przy ul. Puszczyka w Gdyni bez uwzględnienia ewentualnych dopłat.
Stawki najmu 1 m kw. mieszkania przy ul. Puszczyka w Gdyni bez uwzględnienia ewentualnych dopłat. materiały prasowe

Jakie osoby mogą składać wnioski? Kto będzie miał największe szanse na podpisanie umowy najmu w ramach tego programu?

Podstawowym kryterium do tego by można było podpisać umowę najmu jest zdolność czynszowa. To warunek określony przez BGK Nieruchomości. Dodatkowe kryteria zostały ustalone przez Radę Miasta Gdynia, na tej podstawie będą przyznawane dopłaty do czynszu. Znaczenie będzie miało między innymi to czy potencjalny najemca płaci podatki w Gdyni, czy posiada dzieci, czy rodzina boryka się z problemem niepełnosprawności. Te kryteria są szczegółowo opisane w uchwale.

Czytaj więcej: kto może liczyć na przyznanie mieszkania, kto dostanie dopłatę do czynszu

W ostatnich tygodniach prowadzona była ankieta, która miała wskazać jakie są preferencje przyszłych najemców. Jakie są jej wyniki?

Chcieliśmy wiedzieć jakimi typami umów najemcy są zainteresowani: czy zwykłym najmem, czy najmem z dojściem do własności. Tak jak się spodziewaliśmy ponad 80 procent osób jest zainteresowana najmem z dojściem do własności. Oczywiście te osoby oczekują mieszkań w stanie deweloperskim, bo chcą wykończyć i wyposażyć je według własnych potrzeb. Oczywiście w ramach podpisywanych umów będą oni mogli otrzymać klucze do niewykończonych mieszkań.

Inwestycje w ramach Mieszkania Plus miały powstawać w lokalizacjach o rozwiniętej infrastrukturze, przy Puszczyka jej brakuje. Czy to nie jest problem?

Od samego początku ta inwestycja powstaje w bardzo ścisłej współpracy z miastem Gdynia. Mamy jasne deklaracje samorządu, że ta okolica będzie się dynamicznie zmieniać. Powstanie tam odpowiednia infrastruktura drogowa, placówki oświatowe. Projektowane są także rozwiązania komunikacyjne tak, by mieszkańcy osiedla mieli wygodny dojazd do centralnych dzielnic Gdyni.

Czy państwo powinno budować mieszkania na wynajem?

tak, ma zaplecze finansowe na takie inwestycje, więc powinno zarabiać i budować 41%
tak, ale to powinny być mieszkania dla biedniejszych osób 27%
nie, powstaje dosyć mieszkań na wynajem, te środki można zainwestować w coś innego 23%
nie, zabezpieczanie mieszkań jest w gestii samorządów 9%
zakończona Łącznie głosów: 987
We wrześniu 2017 pojawił się projekt rozporządzenia zawierający stawki czynszu, jakie mają obowiązywać w pierwszym roku funkcjonowania programu Mieszkanie Plus. W Gdyni miało to być 8,44 lub 12,06. Jest od 21 do 44 złotych. Z czego wynika ta zmiana?

BGKN od początku, czyli od 2016 roku, realizuje komercyjny filar programu Mieszkanie Plus. Od tego momentu informujemy opinię publiczną, że czynsz w naszych inwestycjach jest o 20 procent niższy niż na lokalnym ryku. Nie należy naszej oferty mylić z mieszkaniami socjalnymi komunalnymi czy socjalnymi, nasze inwestycje są inwestycjami komercyjnymi. Stawki czynszu w każdej naszej inwestycji są ściśle powiązane z nakładami inwestycyjnymi poniesionymi na inwestycję, zalicza się do nich między innymi koszt gruntu czy zrealizowania budowy. Dopiero po podsumowaniu wszystkich nakładów inwestycyjnych jesteśmy w stanie podać jakie będą czynsze. Nigdy nie komunikujemy stawek czynszów przed zakończeniem inwestycji. Naszym założeniem jest także, by stawki były niższe niż rynkowe, a badania rynkowe potwierdzają, także w odniesieniu do gdyńskiej inwestycji, że stawki są o około 20 procent niższe niż na rynku.

Czyli BGK Nieruchomości jest w tym przypadku inwestorem, który na realizacji tych osiedli zarabia?

Tak, co roku będziemy osiągali z tych inwestycji dochód. Jako BGK Nieruchomości zarządzamy aktywami dwóch funduszy inwestycyjnych, w których inwestorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego, w każdym z funduszy mamy określoną stopę zwrotu. Dlatego podkreślam, że każda nasza inwestycja jest realizowana na zasadach rynkowych. Uzyskiwany dochód będzie służył realizacji kolejnych mieszkań na wynajem.

Czy w Trójmieście powstaną kolejne mieszkania na wynajem realizowane przez BGK Nieruchomości?

Tak, planujemy kolejne inwestycje. Nie tylko w Trójmieście, ale także w całe Polsce. Na pewno rozmawiamy o inwestycji w Gdańsku i kolejnych inwestycjach w Gdyni [26 września BGKN podpisał list intencyjny dotyczący realizacji kolejnych inwestycji ze spółką ISN, która obecnie realizuje osiedle na Kaczych Bukach - red.]. Są to raczej duże inwestycje, a nie pojedyncze budynki. Podkreślam jednak, że żadna ostateczna decyzja inwestycyjna jeszcze nie zapadła.

Czy jest szansa, że na terenie Trójmiasta pojawi się budownictwo drewniane realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus? Czy są już jakieś plany w tym zakresie?

My jako inwestor nie planujemy inwestycji z tego surowca. Ale niewykluczone, że inni inwestorzy zaczną budować z drewna w ramach programu Mieszkanie Plus.

Opinie (385) 5 zablokowanych

 • no narzekacze czas rozpocząć codzienne marudzenie (45)

  jako to PiS jest zły

  • 111 183

  • Z programami pis jest jak z ofertami pracy u Janusza. (5)

   Niby jest ale za 1600pln i na umowie o dzielo.

   • 82 10

   • program fawele plus (2)

    mam nadzieję, że w mojej okolicy nigdy takich slumsów nie postawią. Nie wyobrażam sobie, żeby moje dzieci chodziły do szkoły w towarzystwie tych od plusów.
    Kradzieże, pobicia, prześladowanie... -To są standardy dzielnic "bogatych" inaczej.
    Tam gdzie dano bo się należało, tam nie ma szacunku do własności ani do drugiej osoby.

    • 43 22

    • a ty taka wspaniala (1)

     Rozumiem ze nie korzystasz z 500 plus i nie brałaś na wyprawki dla dzieci??? Szczekacie tu tyle ,ale każdy te benefity pobiera, bo nie słyszałam aby zwolennicy PO oddawali to na cele charytatywne, jedynie rodzice 300 tys dzieci nie skorzystało z 300 zl na start, hmm to tylko tyle popiera PO?? Hipokryzja za hipokryzją. A patologii nie będzie stać na te mieszkania, to nie socjale, trzeba mieć zdolność czynszową,a żeby ją mieć trzeba pracować. Czytajcie ludzie ze zrozumieniem teksty, bo widać z tym jest ogromny problem.

     • 13 25

     • Nigdy w życiu, czterdziestoletnim, ani jednej złotówki od państwa czy jakichkolwiek jego instytucji.

      Za to samego pitu rocznie 50.000

      • 18 4

   • heh (1)

    To trzeba było się wyuczyć i zarabiać więcej..

    • 3 7

    • uczyli się ale religii

     i teraz efekty widać

     • 5 1

  • (2)

   a co w tym dobrego - wybudowali za nasze pieniądze kilka domów w szczerym polu. Dopłacamy do ich marketingu - wszyscy uczciwie pracujący.

   • 77 13

   • Gdynia będzie miała swoją 13 dzielnicę (1)

    • 29 8

    • Nawet Mapa Google nie wie, gdzie to jest...

     • 15 8

  • (8)

   A kto za to płaci wiesz ? My wszyscy, przepraszam wszyscy pracujący, fundujemy innym dopłąty do czynszu.

   • 61 13

   • beee łeee yyyyy nieee ..... (7)

    bo tak mówiła we fałenie ...

    • 9 43

    • (6)

     Kolego z księżyca spadłeś? Pieniądze nie rosną na wierzbie, nie trzeba TVN oglądać.

     • 45 5

     • Znowu kaczy odór (5)

      50 m2 x 44 zł/m2 PLUS opłaty 350 = 2 550 zł > łapiesz koleś - budownictwo komercyjne, pajace z pisuaru uczynili

      • 32 8

      • (4)

       44 zł jest za M1, uwierz, że takich kawalerek tam nie budują, policz jeszcze raz i dolicz ile byś wrzucił w stan wykończony ( ja bym wolał deweloperski i samemu zakupić kibelek) opłaty 350 zł skąd wziąłeś? to jest już czynsz całkowity a prądu i gazu nie licz bo to zawsze oddzielnie płacisz, gdyby coś takiego budowali blisko centrum szarpałbym jak Reksio szynkę, niestety nawet taka cena nie przekona mnie do Kaczych Buków (proponuję tam podjechać i zobaczyć drogę dojazdową)

       • 16 5

       • :) (3)

        droga spoko, póki co jumby. w przyszłym roku w ramach budowania trasy kaszubskiej będzie normalna :) źle? blisko do lasu, cisza spokój. wszystko zależy kto co lubi. do centrum R rano 40min.

        • 8 12

       • no to jedź na kacze buki. Prawdopodobnie będzie więcej takich jak ty. (2)

        będziecie mieli wesoło.

        • 12 6

       • już pojechałem i kupiłem ale od dewelopera (1)

        jestem zadowolony z decyzji. Blisko do Gdańska, do centrum praktycznie ta sama droga co z dąbrowy czy karwin. Kacze Buki to mega miejsce dla ceniących sobie spokój i dostęp do lasu zaraz pod nosem.

        • 12 7

       • No to teraz będziesz miał doborowe sąsiedztwo.

        Miało być taniej i w ogóle fajnie a zaczną się kradzieże i włamania do mieszkań, samochodów, garaży, pobicia gwałty i podpalenia. Sterty śmieci walające się po okolicy, bezpańskie psy, całodobowe libacje alkoholowe, pijackie awantury, darcie ryja przez cały dzień i noc.

        • 8 10

  • (20)

   Umiesz liczyć ? np . 50m2 x 22,8 = 1140 za wynajem + woda + prąd + ogrzewanie i nigdy nie będzie Twoje ... No normalnie d*pe urywa !
   Do tego wybudowane za naszą kasę ...

   • 39 9

   • "Umiesz liczyć ? np . 50m2 x 22,8 = 1140 za wynajem + woda + prąd + ogrzewanie i nigdy nie będzie Twoje ... No normalnie d*pe urywa !"

    Dokładnie. Za podobne pieniądze wynajmowałem 45 m2 na Działkach Leśnych, a nie w szczerym polu pod Chwaszczynem.

    • 23 3

   • (17)

    mylisz tabelki, 50*39=1950zł miesięcznie i po 15 latach masz mieszkanie razem 1950 * 12 *15 = 351000 zł ( wychodzi tyle co kredyt ale bez stresu i wkładu własnego)

    • 8 13

    • (12)

     "( wychodzi tyle co kredyt ale bez stresu i wkładu własnego)"

     Nie, nie wychodzi. Sprawdź sobie ceny mieszkań na rynku pierwotnym w podobnie odludnych lokalizacjach. Ponadto przy kredycie możesz w każdej chwili sprzedać mieszkanie i praktycznie odzyskać to co włożyłeś. Tutaj musisz płacić przez cały okres najmu, aby stać się właścicielem, jeżeli odstąpisz przed końcem umowy to wszystko tracisz. Mieszkanie na kredyt możesz np. podnajmować, jeżeli się przeprowadzisz, tutaj nie i jesteś uwiązany kilkunastoletnią umową. Faktycznie... bezstresowo.

     • 28 6

     • (4)

      Doczytaj program ze szczegółami. Nic nie tracisz, to co włozyłeś poza czynszem zostaje Ci zwrócone.

      • 10 8

      • (3)

       Sam najpierw doczytaj. Generalnie istnieje trochę obwarowań odnośnie rozwiązania umowy:

       "28. Uprawnienie Najemcy do wypowiedzenia umowy z zachowaniem 6 – miesięcznego terminu
       wypowiedzenia z ważnych przyczyn związanych ze zmianą sytuacji życiowej."

       Nie muszę chyba dodawać, że ważna przyczyna jest w tym przypadku kwestią uznaniową.
       A prawo do przeniesienia prawa własności uzyskujesz dopiero po 15 latach.

       • 11 3

       • (2)

        lepiej po 15 latach niż kredyt spłacać po 20-30

        • 7 8

       • (1)

        Ale przy kredycie hipotecznym od początku jesteś wykonawcą prawa własności i możesz je sprzedać kiedy chcesz, a nie minimum po 15 latach, czaisz już?
        Poza tym kredyt hipoteczny też możesz wziąć na krótszy okres.

        • 15 2

       • kiedy chcesz? chyba kiedy bank pozwoli :D

        jak nie spłacisz kredytu to nikt nie kupi z hipoteką w wysokości 2,5x wartości nieruchomości.
        I tyle w temacie wolnego ryngu

        • 1 3

     • (6)

      tutaj całość wychodzi Cię 350.000 zł, na Szadółkach takie mieszkanie 50 metrów kupisz za około 300.000 zł a teraz dolicz sobie opłaty za kredyt, ubezpieczenie i odsetki, sorry ale wolałbym Mieszkanie+

      • 5 12

      • (1)

       No to żeś porównał. Lokalizacja 10 km od centrum z lokalizacją 5 km od centrum. Przecież te bloki są prawie w Chwaszczynie. Szybciej z Żukowa dojedziesz PKM-ką niż stamtąd.

       • 14 2

       • Ty chyba nigdy nie byłeś w Chwaszczynie, lepsze to i dojazd niż Obłuże!

        • 7 6

      • To kup sobie za swoje a nie zmuszajcie podatników do zrzutki na was (1)

       • 11 3

       • Przestańcie ciągle opowiadać, że się do czegoś dokładacie. Pieniądze albo idą do złodziei albo do społeczeństwa, innej alternatywy nie ma. Reszta to tylko pobożne życzenia.

        • 6 3

      • do banku oddasz 650.000 zł - i to przy dobrych wiatrach

       zdecydowanie wolę dać 350.000 zł i mieć mieszkanie niż dwukrotnie przepłacać...

       • 3 1

      • "tutaj całość wychodzi Cię 350.000 zł,"

       Nie, nie wychodzi. Ty też masz problemy z liczeniem. Przy 50 m2 (M2, bo innej opcji nie ma) i okresie 15 lat całość wychodzi prawie 420 tys. zł. Za taką kwotę (doliczając odsetki, opłatę za kredyt itd.) spokojnie można kupić mieszkanie 50 m2 na wolnym rynku.

       • 3 0

    • (1)

     Tabelka jest jedna , więc jak można "mylić tabelki" ??

     Na marginesie te 39 złotych jest dzisiaj ... co będzie za 4-5 lat jak zniszczą już te lokale ? Kto zapłaci za remont gdy nie ma funduszu remontowego ? Gwarantuję Ci ,że ludzie bez kredytu nie mają poczucia wartości takiego mieszkania..

     • 22 0

     • w kredytowych mieszkaniach też nie ma funduszy remontowych, za 10 lat (albo przy wykończeniu obecnej deweloperki za 5 lat) będą płacić za to kolejne kilka stówek do ratki swojego kredytu, ta sama wizja przed jednymi jak i drugimi

      • 4 6

    • przypominam o czynszu, który jest przez całe życie. 4,5 zł za metr. bez żadnych zaliczek na wodę i ogrzewanie oraz bez śmieci. to przy 80m ponad 300 zł. czynsze do spółdzielni wynoszą zazwyczaj 400-600 zł, ale w tym zaliczki na wodę, ogrzewanie, śmieci.

     • 4 5

    • "mylisz tabelki, 50*39=1950zł miesięcznie i po 15 latach masz mieszkanie razem 1950 * 12 *15 = 351000 zł"

     Następny, którego prosta arytmetyka przerasta. Sprawdziłeś chociaż metraże mieszkań w poszczególnych kategoriach? Nie ma M3 o pow. 50 m2, bo M3 zaczynają się od 60 m2, do tego zapomniałeś doliczyć 4,5 zł opłaty administracyjnej za każdy m2.
     Tak więc twoje wyliczenie powinno wyglądać tak:
     50 m2*46,50 (42 zł za m2 przy M2 + 4,50 opłaty administracyjnej) = 2 325 zł
     Po 15 latach całość wychodzi 418 500 zł. Jest różnica w porównaniu do twoich 351 tys., nie uważasz?

     • 4 0

   • A ty myślisz że tam będą mieszkać ludzie, którzy nie pracują? Puknij się w pustą głowę

    • 1 1

  • Polecam szczególnie domy drewniane w ramach programu.

   Trzy lata rządów i nic. 172 lokale, czyli................ kto umie policzyć?

   PiS Dojna Zmiana potrafi tylko wciskać kit do głów mało inteligentnych wyborców.

   • 24 4

  • Tak jest wypiera....ać z tą patologią jak najdalej. Najlepiej pod Kościerzynę.

   • 8 4

  • (1)

   i co z tego, skoro mam za niski dochód by się załapać na program i muszę wynajmować prywatnie! Parodia. Skorzystają rodziny wielodzietne, które jadą na profitach i 500+

   • 9 0

   • Nie prawda

    • 1 1

  • PIS w Gdyni

   PIS w Gdyni nie rządzi i raczej to nie ich zasługa....

   • 1 1

  • No tak rąbac pis !!!

   • 2 0

 • Zamiast dawać jałmużnę (8)

  lepiej, jakby mi mniej zabierali

  • 226 32

  • dokładnie

   • 26 2

  • (4)

   No proszę jacy wszyscy nagle mądrzy się stali, a przy wyborach pis albo po.

   • 23 1

   • (3)

    a Ty komu zaufałeś?

    • 8 3

    • (2)

     zaufałem ludziom , którzy mówią o wolności gospodarczej od lat, o tym, że treba obniżać podatki i koszty pozapłacowe pracodawców,

     • 12 4

     • (1)

      czyli każdej partii jednocześnie, świetnie

      • 7 2

      • mówił o żyjącym więcznie z cudzych pieniędzy Korwinie :D

       czyli wolna amerykanka = niewidzialna ręka wolnego rynku

       • 0 1

  • nir dla pis nie dla po

   Lipa trochę bo jako pracujący obywatel z tylko 1 dzieckiem nie stać mnie na nic jednocześnie zarabiam za dużo żeby coś dostać.
   Nienawidzę tego państwa. Zabierają mi i rozdają innym, co ja jestem? Podłoże finansowe dla Robin Hooda?
   2 raz w życiu pójdę na wybory.

   • 8 0

  • najlepiej zeby w ogole nie zabierali, nieprawdaz?

   wtedy oplacalbys sobie prywatnie policjanta, strazaka, zalepianie dziur w ulicy przed Twoim blokiem itd itp
   Musisz wyjechac do ZEA, tam nie ma podatkow

   • 3 5

 • (11)

  stawki są może niższe niż w całej Gdyni ale biorąc pod uwagę lokalizację to są wygórowane, Powinni je porównywać do Chwaszczyna. Ciekawe ile jeleni znajdą. W końcu ich elektorat liczyć nie potrafi i bierze chwilówki z RRSO nawet 800%, więc jak guru coś powie to musi być tanie.

  • 118 48

  • U bociana

   • 14 0

  • Przecież to już Chwaszczyno prawie. Bloki w środku niczego.

   • 14 3

  • (2)

   osiedle patologii i 500+. postawić tam obok sklep monopolowy to jak wygrać w totka. tylko jak, skoro naokoło pola ziemniaków?

   • 15 3

   • Jak i po co - sa ziemniaki, bedzie bimber.

    • 1 1

   • Wnioskując po twojej wypowiedzi to współczuję twoim sąsiadom bo to oni mają patologicznego sąsiada

    • 1 5

  • skoro komus cos nie pasuje to wypad do Gdanska na smietnisko (1)

   Oczywiscie to nie Swietojanska i jak sie odbiera to najczesciej trzeba zainwestowac w mieszkanie. To marudzenie to typowe smecenie fanow Partii Oszustow ktorzy wam dadza raczej popalic i jak zwykle pokazuja srodkowy palec.

   • 5 11

   • Jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej nic nie mów, nie powiększaj głupoty.

    • 7 1

  • Łysy złamasie

   Inteligencie w dziurawych skarpetach.Kury idź szcz*ć prowadzać razem z twoim złodziejskim Peło

   • 4 6

  • haha (1)

   Pewnie. Lepiej głosować na POprzeników tzn.na tych , co zagrabili Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld); Podnieśli wiek emerytalny; Podwyższyli o 1/3 składkę renotową (ZUS) dla przedsiębiorców; Zgodzili się na wprowadzenie do Polski GMO; odpowiedzialni są za Dzika reprywatyzację m.in. w Warszawie; a poza tym: )Afera taśmowa x)Afera hazardowa x)Afera wyciągowa X)Afera stadionowa X) Afera stoczniowa X) Afera Amber Gold X) Afera Elewaru X)Afera z informatyzacją MSW X) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru X)Afera z budową elektorwni atomowej ( 5 lat trwało „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek płyneła X)Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych X) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych eteatów) X) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln) X) Podniesienie VATu na wszystko X) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych X) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) X) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego X) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej X) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu) X) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego X) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego X) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego X) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń X) Przyjęcie ustawy o „bratniej pmocy” (tzw.ustawa 1066) X)Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milonów podisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustwawodawczymi X) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008-2013 X)Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwyłaby sprzedaż Lasów Państwowych X) Doprowadzenie do tragicznego stanu służby zdrowia (czekanie po klika lat na wizytę u lekarza specjalisty) X) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37)Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego X) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej X) Wyprzedaż majątku narodowego za 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów) X)Ograniczenie potencjału militarnego X) Brak przemysłanej i suwerennej polityki zagranicznej X) Wszechobecny nepotyzn i kolesiostwo xXx Dobry cytat opisujący POprzedników: "ci ludzie są obywatelscy ale tylko z nazwy ale obywatelscy nigdy nie byli bo niczego dla ludzi nie robili" Ps. A Panu Tuskowi jedyne co wyszło , to Wielka Brytania z UE , a teraz tylko straszą PISEM bo tak naprawdę nie mają żadnego planu dla polski !!!

   • 3 4

   • Mr.X

    A jaką diagnozę postawił Twój psychiatra? Zespół maniakalno - prześladowczy?

    • 3 1

  • A sprawdzał Pan ceny wynajmu w Chwaszczyno.Raczej nie.Bardzo wysokie ,wręcz wygórowane.

   • 1 0

 • Ale jak mieliby (1)

  • 8 3

  • Ibudyń by wiedział jak zabrać sobie

   A durne ludziska na niego głosują bo sie boja przeciągu w urzędzie miejskim.

   • 3 2

 • Mieszkanie + patola po sąsiedzku :) (8)

  • 93 49

  • ciebie nie stać to kim jesteś ?

   • 9 13

  • można się dowiedzieć gdzie nie mieszkać :)

   • 11 8

  • (2)

   idiotyzm, spójrz na siebie

   • 8 9

   • (1)

    będę patrzeć na patolę+

    • 8 3

    • jakby nie patrzeć to dla naiwnych

     Właśnie tworzą getta:-)... Sama biedota będzie mieszkać.

     • 8 9

  • (1)

   Patola? Czlowieku czy Ty myslisz ze to za darmo daja. To jest normalny kredyt tylko w trochę innej formie.

   • 25 5

   • Sprawdź sobie najpierw ile trzeba zarabiać, żeby móc wynająć 4 pokojowe mieszkanie. Patologia raczej tyle nie ma :-)

    • 1 0

  • zdziwiłbyś się kto składa wnioski o te mieszkania...patola tu nie ma szans...

   • 2 0

 • Postanowiłem się dziś nie zapisywać (2)

  A za oszczędzone środki kupiłem szarlotkę z lodami i poczytam lekturę o budownictwie mieszkaniowym w cywilizowanych krajach.

  • 85 17

  • Ciekawe ile trzeba dziś posmarować...

   ... za mieszkanie od podatników.
   Mnie też interesuje, ile z tych mieszkań będzie po roku wynajętych studentom/letnikom :)
   Kiedyś napisałem o studentach w komunalnych mieszkaniach, ale co tam - kogo to obchodzi?

   • 8 0

  • !!!!

   Ciekawe bzdury piszesz....bo własnie takie rozwiązania są na zachodzie...

   • 1 1

 • Dla beneficjentow program w miare w porzadku (3)

  tylko nie podoba mi sie to:
  - za te programy doplacam ja jako podatnik niekorzystajacy z benefitow,
  - jesli juz Panstwo zalapia sie na mieszkanie to radze uwazac na oplaty administracyjne - na tym moga was doslownei dymac

  • 105 10

  • (1)

   program miałby sens gdyby op prostu te 500 zł odejmowali od podatku, wtedy dostawali by Ci co pracują a nie siedząca na d*pie patola, no ale taki gamoń jeden z drugim nawet nie wie skąd sie biorą te pieniądze, zabierają mu a ten sie cieszy że dostanie ochłapy. I żeby nie było, nie głosuję ani na pis ani na po. w tym kraju nie ma na kogo głosować, wszyscy umoczeni w g***nie po pachy, banda chrągiewek

   • 31 3

   • Na tym polega sztuczka

    Patolowi nie zabierają, bo i tak podatków prawie nie płaci. Tyle co akcyza z wódki i ewentualnie podatki w paliwie, bo gruzowóz to priorytet...

    • 12 0

  • jak

   a jak ty doplacasz? Koszt przykladowo mieszkania 41 m to 1100zl / msc policz sobie 12 x 30 x 1100. Twoj kochany rzad zarabia robiac z ludzi jeleni

   • 10 1

 • A nie lepiej dać ludziom wódkę .... znaczy wędkę.

  • 91 10

 • (12)

  Będzie to kolebka roszczeniowej patologii, przecież im się wszystko należy

  • 96 44

  • (2)

   Czy wiesz jak wysokie są tam czynsze?
   Żadnej patoli na to nie stać.

   • 12 7

   • patole stać na więcej niż ci się wydaje

    • 10 1

   • nie stać? moi sąsiedzi za siedzenie cały dzień na d*pie wyciągają 3500 zł samych pieniedzy

    a do tego paczki żywnościowe z MOPSu, wyprawki do szkoły, ubrania w towarze lub refundacja zakupu, dofinansowania na wycieczki, kursy i inne d*perele dla nich i dla bachorów.
    A jak staremu się nudzi to se dorobi na czarno drugie tyle.

    Ja nie dość że zapierdzielam cały dzień, to jeszcze muszę im finansować wygodne życie i żadnej ulgi do podatku nawet nie dostanę, nie dostanę ani 500+ ani becikowego, ani nawet "dziękuję obywatelu że finansujesz nam patolę".

    Aaa nie czekaj, dostanę gofnianą administrację, że od 25 lat nie potrafią nawet prostego ePUAPu czy CEPIKu zrobić...

    • 2 0

  • (7)

   Chyba nie wiesz o czym mówisz... Tzw. patologii nie będzie stać na wyłożenie kaucji za okres 6 mscy. Cena wynajmu też jest wysoka bo ponad 1500 zł za 3 pokoje a weź dodaj jeszcze opłaty.

   • 10 5

   • (6)

    Będą zwolnienia z czynszu, dopłaty do czynszu i dodatek mieszkaniowy. Do tego zasiłki rodzinne, 500+, zasiłki celowe i z 1600 zł za czynsz wyjdzie może z 300...

    • 19 7

    • (5)

     I tak znajdą się tacy którzy będą nie płacić czynszu

     • 16 0

     • (4)

      I nikogo nie wyrzucą, bo nie będzie dokąd :D Trzeba się umieć ustawić, nie?

      • 12 2

      • (3)

       Przy niepłaceniu za czynsz jest wypad na bruk, bez żadnych mieszkań socjalnych ani innej pomocy. Proszę się doinformować .

       • 1 8

       • (1)

        Proszę poczytać prawo. Nie ma żadnego narzędzia do wyrzucania ludzi z domu.

        • 9 1

       • w takim razie mieszkanie + to program dla Ciebie

        • 1 3

       • Taki ch...

        Przerabiałem to, bo wynajmowałem mieszkanie. Po trzech miesiącach przestali płacić czynsz. Rozprawa w sądzie rok, wyrok - eksmisja z prawem do lokalu socjalnego. Lokalu socjalnych brak, a eksmisja na bruk nie możliwa, więc tłukłem się z nimi jeszcze kolejny rok, zanim sami się nie wynieśli.

        • 9 0

  • Ciekawy

   A TO za darmo te mieszkania będą?

   • 4 0

 • (17)

  Za mieszkanie 50 M2 czynsz wychodzi około 1300 zł plus zużycie, za mieszkanie w szczerym polu. Za kilka lat może powstać tam niezła dzielnica którą wszyscy będą omijać szerokim łukiem. 170 mieszkan przecież to jest kropelka w morzu. A w tempie jakim to wszystko się rozgrywa nie wróży nic dobrego dla ludzi potrzebujących swojego pierwszego mieszkania.

  • 99 30

  • (1)

   Mieszkań raczej nie buduje się w 3 dni . Nie od razu Rzym zbudowano. Moim zdaniem to świetny początek no i przede wszystkim u Nas w trójmieście.

   • 15 17

   • tego typu, największe na świecie dzielnice są wokół Rio i New Deli

    • 13 5

  • Jeszcze opłaty administracyjne. (1)

   Kupując u dewelopera możemy jako wspólnotą mieszkaniowa zmieniać administratora. Tu będziecie skazani na tego jakiego wskaże bgk. czy będzie taniej ? Wątpię.

   • 17 3

   • i ile te opłaty? 50 gr od m2?

    nie rozśmieszaj mnie, za "opłaty administracyjne" zapłacą wszyscy inni podatnicy niż faktyczni "beneficjenci"...

    • 1 1

  • (7)

   w Gdańsku większość w szczerym polu i ludzie kredyty na to biorą wyobraź sobie, z Chwaszczyna przynajmniej można jakoś wyjechać, z Łostowic już nie :)

   • 17 13

   • (6)

    "w Gdańsku większość w szczerym polu i ludzie kredyty na to biorą wyobraź sobie."

    I wychodzi ich taniej niż te "rządowe" mieszkania wyobraź sobie. Ponadto mogą w każdej chwili to sprzedać i odzyskać wpłacane pieniądze.

    • 26 5

    • (5)

     taniej? kupujesz mieszkanie za 300 a ile spłacasz kredytu? 400? jak Ci się coś urwie to tracisz wszystko a ha i musisz mieć wkład własny, a tutaj pyk i mieszkasz, w razie czego się wyprowadzasz i zapominasz o sprawie

     • 11 8

     • (3)

      kupujesz mieszkanie za 300 a ile spłacasz kredytu? 400? jak Ci się coś urwie to tracisz wszystko"

      Możesz sprzedać mieszkanie.

      "a tutaj pyk i mieszkasz, w razie czego się wyprowadzasz i zapominasz o sprawie"

      No to podobnie jak z każdym innym wynajmowanym mieszkaniem.
      Natomiast jeżeli mówimy o najmie z opcją wykupu, to nie możesz sobie ot tak rozwiązać umowy gamoniu.

      • 15 3

      • (2)

       znasz już te umowy? sam jesteś gamoń i imbecyl

       • 5 10

       • (1)

        "znasz już te umowy?"

        Tak, wzory umów są oficjalnie dostępne. Jak byś był nieco bardziej rozgarnięty od ameby to może byś je nawet przeczytał. I kto tu jest gamoniem i imbecylem?

        • 15 2

       • widzę, że Cię ten wątek interesuje kazali Ci tak namawiać na kredyty z banku, w którym pracujesz czy z deweloperki? każdy ma swój rozum, jeden weźmie kredyt choć mógłby kupić za gotówkę, inny bierze kredyt chociaż będzie na niego tyrał w pocie czoła do końca życia, ktoś inny nie weźmie kredytu bo go po prostu na to nie stać, ale widać, że niektórym kręgom się tonie podoba

        • 2 2

     • ile?! :D

      spłacasz 2x tyle co warta jest chałupa

      • 0 1

  • (2)

   To sobie zobaczcie jakie są ceny za wynajem od osób prywatnych. Do tego warunki: najlepiej bez zwierząt, bez dzieci, etc.
   Jedni muszą sobie jakoś radzić, inni tylko liczą na socjal i się obijają.

   • 8 4

   • (1)

    "To sobie zobaczcie jakie są ceny za wynajem od osób prywatnych."

    Spojrzałem. W podobnie odludnych lokalizacjach nawet niższe, a i blisko centrum da się znaleźć za zbliżone pieniądze (+10-15%).

    • 11 3

    • przestan smucic tluku, przenies sie do Gdanska na smietnisko i tam sobie mieszkaj

     • 3 9

  • To 2 x tyle co na Witominie dla 4 osób cały rachunek za mieszkanie

   • 5 1

  • Tak masz racje ‚ tylko

   weź kredyt zmień prace i tyraj 12 h a śmietanka z urzędu miejskiego już o godz 21:00 w tak turystycznym mieście gasi światło na długiej.

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
21700 zł/m2
Gdynia Orłowo
15900 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14600 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14250 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14250 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
11650 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
10200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
9650 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane