• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdynia: 750 wniosków o Mieszkanie Plus w kilka godzin

Ewa Budnik
26 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
aktualizacja: godz. 13:21 (26 października 2018)
Kacze Buki, ul. Puszczyka. Pierwsze rodziny do budynków powstałych w ramach programu Mieszkanie Plus wprowadzą się w styczniu. Kacze Buki, ul. Puszczyka. Pierwsze rodziny do budynków powstałych w ramach programu Mieszkanie Plus wprowadzą się w styczniu.

Od dzisiaj poprzez stronę mieszkanieplusgdynia.pl chętni do wynajmu mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus mogą składać wnioski. O inwestycji realizowanej w Gdyni przy ulicy Puszczyka zobacz na mapie Gdyni rozmawiamy z Tomaszem Górnickim, członkiem zarządu inwestującej w tym miejscu spółki BGK Nieruchomości.



Aktualizacja, godz. 13:21 Jak informuje BGK Nieruchomości, do godz. 12 złożonych zostało już 750 wniosków.


Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości. Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości.
Dzisiaj rozpoczyna się w Gdyni nabór wniosków na wynajem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Ile tych mieszkań powstało i kiedy zostaną one zasiedlone?

W ramach programu Mieszkanie Plus przy ulicy Puszczyka w Gdyni nasza spółka wybudowała 172 lokale. Są to mieszkania w układzie od jednego do pięciu pokoi. Na zgłoszenia od potencjalnych mieszkańców czekamy do 30 listopada. W grudniu miejscy urzędnicy, którzy zajmują się naborem, badać będą zdolność czynszową i zdolność do uzyskania dopłat zainteresowanych najemców. Nowi mieszkańcy, którzy podpiszą umowę najmu i zdecydują się na odbiór lokalu w stanie deweloperskim, klucze otrzymają już w styczniu przyszłego roku, tuż po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Nasza spółka oferuje również mieszkania wykończone w podstawowym zakresie - mają one podłogi, drzwi, wykończoną łazienkę. Klucze do tych mieszkań będzie można odebrać trzy-cztery miesiące po podpisaniu umowy najmu, czyli około maja przyszłego roku.

Czym się różni najem lokalu w ramach Mieszkania Plus od najmu mieszkania komunalnego czy też od osoby prywatnej?

W ramach naszego programu jest możliwość podpisania dwóch typów umów najmu: na czas określony - przy czym jest to minimum 24 miesiące lub z tak zwanym dojściem do własności. W tym drugim przypadku okres najmu po którym mieszkanie stanie się własnością najemcy może wynosić 15, 20, 25 lub 30 lat. Oczywiście w tym drugim przypadku stawka czynszu najmu jest wyższa, ale po określonym czasie najemca staje się właścicielem nieruchomości. W pewnym sensie to podobne do zakupu mieszkania na kredyt hipoteczny. To ogromna zaleta w porównaniu do najmu mieszkania komunalnego czy też wynajmu od prywatnej osoby. Zasady najmu instytucjonalnego z dojściem do własności określa tzw. specustawa mieszkaniowa. Zgodnie z jej założeniami najemca może zrezygnować z dochodzenia do własności mieszkania z ważnych przyczyn związanych ze zmianą sytuacji życiowej, wówczas otrzymuje zwrot kapitału zgromadzonego dotychczas na poczet spłaty mieszkania.

Dla zasad najmu istotne jest, że właścicielem tych lokali jest spółka BGK Nieruchomości, a nie gmina. Program skierowany jest bowiem do osób, które zdecydowanie stać na opłacanie czynszu, ale jednocześnie nie mają wystarczającej zdolności, by kupić mieszkanie na kredyt. Takich osób w naszym kraju jest bardzo dużo.

Zaletą mieszkań dostępnych w programie jest także bezpieczny najem od instytucji, a nie prywatnego właściciela, który w każdej chwili trwania najmu może wypowiedzieć umowę. Czynsze zostały też tak skalkulowane, by były niższe o około 20 procent od czynszów za mieszkania wynajmowane od firm czy osób prywatnych.

Stawki najmu 1 m kw. mieszkania przy ul. Puszczyka w Gdyni bez uwzględnienia ewentualnych dopłat. Stawki najmu 1 m kw. mieszkania przy ul. Puszczyka w Gdyni bez uwzględnienia ewentualnych dopłat.

Jakie osoby mogą składać wnioski? Kto będzie miał największe szanse na podpisanie umowy najmu w ramach tego programu?

Podstawowym kryterium do tego by można było podpisać umowę najmu jest zdolność czynszowa. To warunek określony przez BGK Nieruchomości. Dodatkowe kryteria zostały ustalone przez Radę Miasta Gdynia, na tej podstawie będą przyznawane dopłaty do czynszu. Znaczenie będzie miało między innymi to czy potencjalny najemca płaci podatki w Gdyni, czy posiada dzieci, czy rodzina boryka się z problemem niepełnosprawności. Te kryteria są szczegółowo opisane w uchwale.

Czytaj więcej: kto może liczyć na przyznanie mieszkania, kto dostanie dopłatę do czynszu

W ostatnich tygodniach prowadzona była ankieta, która miała wskazać jakie są preferencje przyszłych najemców. Jakie są jej wyniki?

Chcieliśmy wiedzieć jakimi typami umów najemcy są zainteresowani: czy zwykłym najmem, czy najmem z dojściem do własności. Tak jak się spodziewaliśmy ponad 80 procent osób jest zainteresowana najmem z dojściem do własności. Oczywiście te osoby oczekują mieszkań w stanie deweloperskim, bo chcą wykończyć i wyposażyć je według własnych potrzeb. Oczywiście w ramach podpisywanych umów będą oni mogli otrzymać klucze do niewykończonych mieszkań.

Inwestycje w ramach Mieszkania Plus miały powstawać w lokalizacjach o rozwiniętej infrastrukturze, przy Puszczyka jej brakuje. Czy to nie jest problem?

Od samego początku ta inwestycja powstaje w bardzo ścisłej współpracy z miastem Gdynia. Mamy jasne deklaracje samorządu, że ta okolica będzie się dynamicznie zmieniać. Powstanie tam odpowiednia infrastruktura drogowa, placówki oświatowe. Projektowane są także rozwiązania komunikacyjne tak, by mieszkańcy osiedla mieli wygodny dojazd do centralnych dzielnic Gdyni.

Czy państwo powinno budować mieszkania na wynajem?

We wrześniu 2017 pojawił się projekt rozporządzenia zawierający stawki czynszu, jakie mają obowiązywać w pierwszym roku funkcjonowania programu Mieszkanie Plus. W Gdyni miało to być 8,44 lub 12,06. Jest od 21 do 44 złotych. Z czego wynika ta zmiana?

BGKN od początku, czyli od 2016 roku, realizuje komercyjny filar programu Mieszkanie Plus. Od tego momentu informujemy opinię publiczną, że czynsz w naszych inwestycjach jest o 20 procent niższy niż na lokalnym ryku. Nie należy naszej oferty mylić z mieszkaniami socjalnymi komunalnymi czy socjalnymi, nasze inwestycje są inwestycjami komercyjnymi. Stawki czynszu w każdej naszej inwestycji są ściśle powiązane z nakładami inwestycyjnymi poniesionymi na inwestycję, zalicza się do nich między innymi koszt gruntu czy zrealizowania budowy. Dopiero po podsumowaniu wszystkich nakładów inwestycyjnych jesteśmy w stanie podać jakie będą czynsze. Nigdy nie komunikujemy stawek czynszów przed zakończeniem inwestycji. Naszym założeniem jest także, by stawki były niższe niż rynkowe, a badania rynkowe potwierdzają, także w odniesieniu do gdyńskiej inwestycji, że stawki są o około 20 procent niższe niż na rynku.

Czyli BGK Nieruchomości jest w tym przypadku inwestorem, który na realizacji tych osiedli zarabia?

Tak, co roku będziemy osiągali z tych inwestycji dochód. Jako BGK Nieruchomości zarządzamy aktywami dwóch funduszy inwestycyjnych, w których inwestorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego, w każdym z funduszy mamy określoną stopę zwrotu. Dlatego podkreślam, że każda nasza inwestycja jest realizowana na zasadach rynkowych. Uzyskiwany dochód będzie służył realizacji kolejnych mieszkań na wynajem.

Czy w Trójmieście powstaną kolejne mieszkania na wynajem realizowane przez BGK Nieruchomości?

Tak, planujemy kolejne inwestycje. Nie tylko w Trójmieście, ale także w całe Polsce. Na pewno rozmawiamy o inwestycji w Gdańsku i kolejnych inwestycjach w Gdyni [26 września BGKN podpisał list intencyjny dotyczący realizacji kolejnych inwestycji ze spółką ISN, która obecnie realizuje osiedle na Kaczych Bukach - red.]. Są to raczej duże inwestycje, a nie pojedyncze budynki. Podkreślam jednak, że żadna ostateczna decyzja inwestycyjna jeszcze nie zapadła.

Czy jest szansa, że na terenie Trójmiasta pojawi się budownictwo drewniane realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus? Czy są już jakieś plany w tym zakresie?

My jako inwestor nie planujemy inwestycji z tego surowca. Ale niewykluczone, że inni inwestorzy zaczną budować z drewna w ramach programu Mieszkanie Plus.

Opinie (385) 5 zablokowanych

  • A ja głupi za podobny metraż w 25-letnim kredycie plus fundusz remontowy i CO płacę ponad dwa razy tyle, (4)

    i jak tutaj przekonać ludzi, że warto pracować i warto się najpierw kształcić, skoro wystarczy przejść na 3*500+, 3*300+ i Mieszkanie+ ???

    p.s. to tacy sami biedacy, jak w sopockim socjalu: na parkingu po 2 miejsca na mieszkanie i zaparkowane Merce i dostawczaki.

    • 14 3

    • (2)

      "A ja głupi za podobny metraż w 25-letnim kredycie plus fundusz remontowy i CO płacę ponad dwa razy tyle,"

      Ale jesteś właścicielem mieszkania i mimo obciążenia hipoteki przysługuje ci przywilej wykonawcy prawa własności.
      Ponadto te "dwa razy tyle" płacisz na podobnym wygwizdowie czy może jednak w innej lokalizacji?

      • 4 3

      • właściciel (1)

        właścicielem de facto jest bank... w przypadku pseudoktedutow niby chf po 10 latach spłaty, sprzedaż mieszkania nie pokryje nawet pozostałego do spłaty zadłużenia... ludzie zostali umoczeni i są w zasadzie bankrutami... i nawet nie mogą starać się o mieszkanie plus bo przecież mają pseudikredyty :) absurd... większość z tych mieszkań o tak przejmą banki bo te pseudoktedyty są niespłacalne...

        • 0 3

        • do właściciela

          "Zostali umoczeni"?? Znam kilku takich, którzy byli oburzeni, kiedy bank zachęcał ich do kredytu w pln. nakrzyczeli na doradcę, że złodziej i bandyta, bo wiadomo, że CHF jest opłacalne.
          I co? Teraz zasłaniają się cudowną mgłą niepamięci i krzyczą, żądają, grożą.
          Nie potrafię wzbudzić w sobie empatii.

          • 6 1

    • mgr

      bo ci co się kształcą to biorą pseudikredyty niby chf, zapoerniczają i płacą podatki i dodatkowo czynsz aby utrzymywać tych co nie robią nic... warto było być iść na studia i do pracy :)

      • 4 0

  • ?

    Czy to jest tylko dla osob zameldowanych w miasto Gdynia?

    • 5 4

  • Ile pis dał za działkę na tym zapupiu z naszych pieniędzy

    Te ceny są chore

    • 11 3

  • hmmmm

    czy ludzie naprawde oczekuja ze te mieszkania beda zlokalizowane w centrum miasta i najlepiej z cudowną infrastrukturą ( place zabaw, zielen, garaże itp)

    To jest finansowane z podatków !!!!
    Ja musze na moje mieszkanie zapierniczać a z moich podatków ktos dostaje tansze mieszkanie i jeszcze narzeka ....

    dramat ....

    • 17 3

  • Kiedy będzie można odpisac od podatku zrzutę na 500+ 300+ mieszkanie plus emeryt plus, premie dla misiewiczy itd?

    • 15 5

  • (2)

    Ciekawe kto tam będzie mieszkał? Jak znam życie to stado cwaniaków niby z niskimi dochodami, którzy zwęszyli w tym programie jakiś zysk.

    • 15 4

    • Dochody do mieszkania plus muszą być wysokie

      • 2 2

    • Właśnie byłam w urzędzie

      Dochody musza być wysokie,jak na kredyt .Wystarczy skorzystać z kalkulatora.W urzędzie wprost powiedzieli czym wieksze,tym lepsze .2 nowe placu zabaw piękne okolicy park obok super miejsce ,powstanie szkola,są przedszkola i szkoły .Mieszkam i uważam że bardzo dobra lokalizacja .Żadnej patologii nie będzie ,nie ma szans.Osoby żyjące z zasiłków nie przejdą do tego programu.Deweloper decyduje i jak powiedzieli w urzędzie najpierw przejdą osoby z największym dochodem .

      • 0 0

  • 172 lokale a do godziny 12:00 już 750 wnioskow ?
    Wow.

    A wnioski mozna skladac do 30 listopada.
    Ciekawe czy liczba wniosków przekroczy 10 tysiecy.

    • 13 0

  • wszyscy narzekają (5)

    A już jest 5 chętnych na każde mieszkanie.

    • 16 4

    • (4)

      cwaniaki już mają w tym jakiś zysk.

      • 1 3

      • (3)

        Myślę, że nie - że jednak są to ludzie, którzy nie mają wkładu własnego, albo zdolności kredytowej. I chcą mieć poczucie jakiejś stabilizacji.
        Przy tych cenach nie widzę powodów do cwaniactwa. Ale może to moja naiwność :))

        • 8 0

        • (2)

          też nie wydaje mi się, że jest tu miejsce na cwaniactwo. To osiedle dla określonej grupy społecznej

          • 4 2

          • (1)

            pozazdrościć sąsiadów , o takich samych poglądach politycznych . nawet wam nie współczuje , przekonać się na własnej d*pie musicie

            • 1 3

            • Szanowny Panie gardzę darmozjadami.

              Czy uważasz, ze czynsz na poziomie 1800 zł to mało ? Dofinanosowania dostaną nie liczni, ktorzy wykarzą , ze maja niskie dochody. A co z resztą, którzy mają pieniadze, ale nie mają albo wkładu własnego, albo nie mają mozliwosci kredytu bo dla banku są nieoplacalni, a wynajmują mieszkania za grubą kase ? Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.
              Dla mnie to jest jedyna mozliwosc, zeby miec swoje M. Nie mam bogatych rodziców którzy by wyłozyli mi na wkład własny, nie mialam duzego wesela zeby uzbierać z kopert. W wieku 18 lat musialam utrzymać siebie i wynajmowane mieszkanie wraz z narzeczonym. z czego mamy odłozyc !? moze ty mi powiesz? nie mialam mozliwosci mieszkac u rodzicow i pracować, zeby 3/4 wyplaty odkladać na przyszłe mieszkanie. To są dopiero darmozjady . O..

              • 1 1

  • i to jest pisia sprawiedliwość pisia ich mać (20)

    jednych umoczyli w latach 2007-2008 w pseudokredyty niby CHF aby teraz innym dawać mieszkania za pół darmo... I co? Już nie boją się o dochody banksterów? To jest zwykłe rządzenie poprzez konflikt na różnych grupach społecznych... Czy ci co zostali umoczeni w pseudokredyty niby CHF i są w tej chwili praktycznie bankrutami mogą też się starać o mieszkanie+ ? :)

    • 9 16

    • (7)

      w latach 2006 - 2008 frankowicze też czuli, że wygrali życie. Dzisiaj takie poczucie mogą mieć beneficjenci mieszkania plus.
      Zobaczymy jakie będą mieć samopoczucie za 10 lat.

      • 14 3

      • jakim cudem (6)

        jakim cudem twierdzisz, że tzw "frankowicze myśleli, że wygrali życie"? w większości wypadków po prostu dzięki manipulacjom na wiborze, które wtedy miały miejsce, po prostu nie można było dostać kredytu pln, bo był zwyczajnie za drogi... Ale banki jakimś cudem wyliczyły, że zdolność na te "pseudokredyty" ludzie mają a nie mają na złotówkowe... nie wydaje Ci się to lekko podejrzane?

        • 3 6

        • (5)

          Po prostu frankowicze otrzymali szansę stać się właścicielami mieszkania. Nie jeden wówczas poczuł, że "wygrał życie". Dzisiaj podobne uczucie może towarzyszyć beneficjentom mieszkania plus.

          • 4 1

          • chf (4)

            mogli sie poczuć właścicielami? no i? po 10 latach spłacania mamy więcej kapitalu niż na początku a wartość nieruchomości o nie pokryje długu... co z tego że mogli poczuć się właścicielami skoro właścicielem de facto jest bank i nieprawdopodobny bank nim zostanie bo to jest niesplacalne... to jest sprawiedliwość że jedni zapierniczają i biorą kredyty a ci którym kredytów nie dadzą to dostają mieszkania prawie za Free?

            • 0 6

            • poczekaj cierpliwie, zobaczymy za 10 lat, jak wyjdą na obecnym programie rządowym mieszkańcy z plusem.
              Nie sądzę, że te mieszkania będą tanie w ogólnym rozrachunku. Poza tym, to zawsze będą osiedla z prziętą łatką "dla ubogich", chociaż wcale tak być nie musi

              • 5 0

            • glupcze, skoro nie potrafiles liczyc to tylko pogratulowac decyzji przy braku zdolnosci kredytowej (2)

              trzeba rozbic wigwam na trawniku.

              • 4 0

              • idioto (1)

                nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że to bank liczy zdolność :) i to bank wyliczył że ludzie mają większą zdolność niby dla chf niż dla PLN

                • 0 5

              • oszustwo

                i właśnie po tym, że bank wyliczył większą zdolność dla niby chf niż dla kredytów PLN widać po latach jaki to był przekręt. to bank ma obowiązek jako mocniejszą strona umowy dbać o zabezpieczenia... między innymi po to aby rozdając bezmyślnie kredyty na lewo i prawo, nie doprowadzić do kryzysu... teraz wiemy że zarówno banki jak i politycy w już w 2007 wiedzieli że będzie kryzys swiatowa jednak umyślnie dzięki manipulacjom na wiborze i innym udało im się doprowadzić do tego że banki były w stanie wyliczyć większą zdolność dla niby chf podczas Kiedy kredytów zlotowkowych dawać nie chciały... polecam wszystkim trollom pogłębić wiedzę na temat tego przekrętu polityków i banksterów na polskiej klasie średniej

                • 1 0

    • (2)

      "jednych umoczyli", "ci co zostali umoczeni" - sorry, ale powinno być "jedni SIĘ umoczyli", "ci, co SIĘ umoczyli"
      nie zwalaj na innych

      • 7 0

      • sorry (1)

        ale chyba nie znasz historii... nawet NIK ostatnio wydał raport, w którym twierdzi, że to państwo polskie jest w głównej mierze winne tego, że te produkty pojawiły się w ogóle na rynku... To było zwyczajne oszustwo polityczno rządowo banksterskie na narodzie polskim... głównie w wykonaniu pisu bo to kazimierz marcinkiewicz był głównym motorniczym tego oszustwa i dostał po premierowaniu za to ciepłą posadkę w Goldman Sachs... Przypomnę, że obecny premier pisu jest banksterem i załatwia kredyty na te wszystkie plusy, które będziemy spłacać my wszyscy. ściągnął nam też do polski jednego z największych spekulantów: gang JP Morgan i jeszcze się tym chwalił

        • 4 5

        • ale nikt nie kazal brac, ja nie wziąłem bo wiedzialem ze to bagno

          • 2 0

    • (6)

      A tak się że mnie niektórzy śmiali, że brałem kredyt złotówkowy. We frankach było minimalne oprocentowanie, a ja jak frajer płaciłem odsetki. Minęło 10 lat, kredyt już spłaciłem i teraz ja się śmieję. Trzeba być niepełnosprawnym umysłowo aby brać kredyt we frankach przy cenie ok. 2 zł.

      • 9 0

      • kretynie (5)

        niepełnosprawnością to właśnie sam się wykazaleś... wtedy większość nie miała innego wyjścia bo zdolności dla chf nie było... najpierw poznaj trochę historii... to była zaplanowana akcja polityków i banksterów na narodzie polskim, który jak widać nie walczy o sprawiedliwość tylko daje się dzielić i manipulować

        • 0 8

        • (4)

          Weź leki d**ili. Miałem wybór franki lub złotówki. I nikt nikomu nie kazał brać krechy we frankach. Jeżeli to była zaplanowana akcja to tym bardziej świadczy to niedołęstwie umysłowym kredytobiorcy. Mieszkanie to nie lek ratujący życie, można było poczekać ale nie. Odsetki prawie zerowe to janusze brali na potęgę a teraz płaćcie frajerzy.

          • 5 1

          • trollu malinowy (3)

            nie pierdziel głupot... poczekać? z perspektywy czasu to każdy jest mądry... tak jak z perspektywy czasu dopiero okazało się w jakim kondominium banksterskim żyjemy... zdolność na kredyt PLN była taka że mogłeś postawić szałas w lesie... jeśli chciałeś mieszkania bank nie dawał innego wyjścia.. ba... nawet tym co mieli kredyty PLN, przez manipulacje na wiborze i gigantyczny wzrost raty, banki groziły wypowiedzeniem umowy lub... "przewalutowaniem bez prowizji"...Ale pewnie nawet nie wiesz co to jest wibor trollu malinowy

            • 1 2

            • (2)

              za glupote sie placi

              • 1 2

              • niestety

                płaci się niestety za chęć bycia przedsiębiorczym w tym kondominium rosyjsko niemieckim pod żydowskim nadzorem ppwierniczym... średnia klasa płaci za głupotę reszty społeczeństwa dzięki skorumpowanym politykom... nawet sądy to przyznają unieważniając te trefne umowy... ba... nawet organ państwa w postaci NIK przyznał że to Państwo polskie wkopało ludzi w te umowy... no ale tak to jest kiedy rządzą banksterzy a politycy to wydmuszki

                • 1 0

              • sąd

                sądy przyznają "frankowiczom" rację unieważniając trefne umowy ale zawsze znajdą się janusze i nosacze, którzy będą najmądrzejsi :)

                • 1 0

    • nie stać ich na kredyt ale dostaną mieszkania

      Program mieszkanie plus polega na tym aby całe społeczeństwo spłacało kredyty za mieszkania, które dostaną ci, których nie stać na kredyt :)

      genialne panie Morawiecki... :)
      długo się Pan nakombinował jak tu wcisnąć kredyty tym których na nie nie stać? noi znalazł Pan rozwiązanie... niech te kredyty spłacają inni...wszyscy tylko nie beneficjenci programu bo ich przecież nie stać... Ale biznesik i tak się kręci... no nie? i jeszcze wszyscy myślą, że z pisu i Mateuszka tacy dobrodzieje... bravo Mateuszku... chyba Pan rozpoczął kampanię wygaszania oczekiwań wszystkich, którzy są jeszcze produktywni w tym kraju

      • 5 3

    • sami sie umoczyli

      • 2 0

  • czy budynki posiadają windy? (5)

    hali garażowej nie ma na pewno, ... a windy?
    Takie budynki 3-piętrowe zgodnie z przepisami nie wymagają wind, a dymanie po schodach na trzecie piętro to średnia przyjemność.
    Jakoś nigdzie nie mogę doczytać czy są windy.

    • 5 13

    • (2)

      może ktoś po prostu udzieli odpowiedzi

      • 1 2

      • (1)

        Żartujesz? To jest tzw. tanie budownictwo. Może jeszcze światłowody i marmurowe fontanny?

        • 3 2

        • winda ma być luksusem?

          Szczególnie dzisiaj, gdy tak wielu starszych ludzi uwięzionych jest w swoich mieszkaniach budowanych w latach 70-tych ubiegłego wieku, właśnie z powodu braku wind.

          • 2 5

    • są , widac nawet na filmiku na stronie mieszkanieplusgdynia (1)

      • 3 0

      • dzięki

        • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Targi mieszkań i domów

wykład, targi, konsultacje
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane