• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

White Wood Nieruchomości podsumowuje półrocze

7 września 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Z danych White Wood Nieruchomości wynika, że rynek nieruchomości w pierwszym półroczu br. skurczył się aż o 25 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Z danych White Wood Nieruchomości wynika, że rynek nieruchomości w pierwszym półroczu br. skurczył się aż o 25 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Z danych White Wood Nieruchomości wynika, że rynek nieruchomości w pierwszym półroczu br. skurczył się aż o 25 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Ceny nieruchomości stale rosną. Suma kwot transakcyjnych tylko pięciu najdroższych transakcji White Wood Nieruchomości minionego półrocza przekroczyła 25 mln zł. W zestawieniu ujęte zostały ceny ofertowe.Pandemia koronawirusa zmieniła potrzeby mieszkaniowe wielu osób, co przełożyło się na sytuację na ryku nieruchomości. Minione półrocze pokazało, że zmiany w tym zakresie postępują. Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem zwiększonego tempa zawierania transakcji i popytu przewyższającego podaż. Jak wynika z danych White Wood Nieruchomości, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, w pierwszym półroczu 2021 roku rynek sprzedaży nieruchomości skurczył się aż o 25 proc. Przekłada się to bezpośrednio na ceny nieruchomości, które stale rosną. Transformacji dotyczy zarówno transakcji sprzedażowych, jak i tych dotyczących najmu. W tym zakresie w ostatnich miesiącach mogliśmy zaobserwować delikatny spadek cen, ale dotyczył wyłącznie pierwszego kwartału br.

- Coraz większe znaczenie przy wyborze mieszkania na wynajem ma jego standard. Chociaż przemian w tym zakresie można było dopatrywać się już wcześniej, to w czasie pandemii znacznie więcej ludzi zaczęło przywiązywać wagę nie tylko do lokalizacji, ale także do aranżacji wnętrza czy udogodnień. Podobnie jak w przypadku zakupu nieruchomości, większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z ogrodem lub balkonem, a także te, położone w pobliżu terenów rekreacyjnych - mówi Paweł Podbielski, dyrektor zarządzający w White Wood Nieruchomości.
Podczas poszukiwań nieruchomości na znaczeniu zyskała bliskość parków, lasów oraz innych terenów zielonych. Wiele osób nadal poszukuje również działek za miastem. Coraz więcej poszukujących decyduje się na zakup drugiego, wakacyjnego domu lub inwestuje w nieruchomości z segmentu premium.
Nie bez znaczenia w tym zakresie pozostaje sytuacja w bankach.

- W trakcie pandemii znacznie spadły stopy procentowe i od kilku miesięcy są na rekordowo niskim poziomie. Przekłada się to bezpośrednio nie tylko na niskie ceny kredytów, ale też niewielką opłacalność lokat, które w zestawieniu z nieustannie rosnącą inflacją, przestają być dla wielu osób korzystne. Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz częściej poszukują innych sposobów na lokowanie oszczędności - mówi Witold Dubowicz, ekspert kredytowy z działu finansowego White Wood Finanse.

Zmiany w zakresie finansowania zakupówPierwsze półrocze 2021 r. upłynęło także pod znakiem dalszych zmian w zakresie finansowania zakupów nieruchomości. Mimo że zgodnie z danymi White Wood Finanse aż 70 proc. transakcji było finansowanych gotówką, to wzrosła także średnia wielkość kredytu, która w minionym półroczu wyniosła 550 tys. zł. Potwierdzają to także odczyty BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe. Wynika z nich, że tylko w czerwcu br. o 55,9 proc. wzrosła wartość zapytań o kredyty hipoteczne w Polsce. Dla samego Trójmiasta indeks jest jeszcze wyższy, bo wynosi 58,9 proc.

Pięć najdroższych transakcji ubiegłego półroczaSuma kwot transakcyjnych tylko pięciu najdroższych transakcji White Wood Nieruchomości minionego półrocza przekroczyła 25 mln zł. W zestawieniu ujęte zostały ceny ofertowe. Z kolei najwyższa transakcyjna cena za m kw. została osiągnięta w inwestycji Yacht Park inwestora PHN, gdzie kupujący za stan deweloperski zapłacił 38,5 m kw.

1. Dom w Gdyni Kamiennej Górze za 8 500 000 zł

Najdroższą transakcją minionego półrocza okazała się sprzedaż domu w Gdyni Kamiennej Górze za 8 500 000 zł. Z nieruchomości położonej w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Polsce rozpościera się piękny widok na Zatokę Gdańską. Bliskość infrastruktury handlowo-usługowej i rekreacyjnej łączy się z kameralnym otoczeniem, ciszą i przestrzenią do odpoczynku.

Najdroższa transakcja White Wood Nieruchomości w minionym półroczu dotyczyła domu na Kamiennej Górze w Gdyni. Najdroższa transakcja White Wood Nieruchomości w minionym półroczu dotyczyła domu na Kamiennej Górze w Gdyni.

2. Działka za 6 150 000 zł w Gdyni Kamiennej Górze

Kolejna, najwyższa pod względem ceny transakcja dotyczy również nieruchomości znajdującej się na gdyńskiej Kamiennej Górze. Trudno się dziwić, że sprzedaż terenu o powierzchni ponad 1,2 tys. m kw. znalazła się w czołówce najważniejszych transakcji ostatnich miesięcy. Kamienna Góra, położona na morenowym wzgórzu, jest uznawana za najbardziej luksusową dzielnicę miasta i jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Polsce.

Wśród pięciu najdroższych transakcji White Wood Nieruchomości znalazła się działka w Gdyni Kamiennej Górze za 6 150 000 zł. Wśród pięciu najdroższych transakcji White Wood Nieruchomości znalazła się działka w Gdyni Kamiennej Górze za 6 150 000 zł.

3. Apartament w Dolnym Sopocie za 3 700 000 zł

Położony zaledwie 100 metrów od Zatoki Gdańskiej i plaży apartament zachwyca nawet najbardziej wymagające osoby. Perfekcyjna lokalizacja, niebanalne wnętrze, klimat sopockiej kamienicy i poczucie przestrzeni - z tych wszystkich zalet mogą korzystać nowi właściciele nieruchomości o powierzchni ponad 120 m kw.

Wśród pięciu najdroższych transakcji minionego półrocza w White Wood Nieruchomości znalazł się apartament w Dolnym Sopocie za 3 700 000 zł. Wśród pięciu najdroższych transakcji minionego półrocza w White Wood Nieruchomości znalazł się apartament w Dolnym Sopocie za 3 700 000 zł.

4. Dom w gdyńskim Redłowie za 3 495 000 zł

Elegancki, ale minimalistyczny dom o powierzchni 400 m kw. jest położona w cichej części gdyńskiego Redłowa, na działce o powierzchni 1,1 tys. m kw. Bliskość bogatej infrastruktury handlowej, usługowej czy edukacyjnej, a także głównych szlaków komunikacyjnych pozwala prowadzić komfortowe życie w mieście. Jednocześnie dzięki spokojnej okolicy, niewielkiej odległości do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i plaży można cieszyć się urokami przyrody.

Wśród pięciu najdroższych transakcji minionego półrocza w White Wood Nieruchomości znalazł się dom w Gdyni Redłowie 3 495 000 zł. Wśród pięciu najdroższych transakcji minionego półrocza w White Wood Nieruchomości znalazł się dom w Gdyni Redłowie 3 495 000 zł.

5. Działka w Sopocie za 3 450 000 zł

Czołówkę najdroższych transakcji minionego półrocza zamyka działka zlokalizowana w jednej z najbardziej pożądanych i urokliwych miast w Polsce - Sopocie. Bliskość Zatoki Gdańskiej spotyka się tu z terenami zielonymi, co sprzyja obcowaniu z przyrodą i relaksowi.

Wśród pięciu najdroższych transakcji ubiegłego półrocza White Wood Nieruchomości znalazła się działka w Sopocie za 3 450 000 zł. Wśród pięciu najdroższych transakcji ubiegłego półrocza White Wood Nieruchomości znalazła się działka w Sopocie za 3 450 000 zł.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Dzień Otwarty Jagiellońskiej 13

spotkanie, dni otwarte

Dzień Otwarty nowej inwestycji Apartamenty Forma w Rumi

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33100 zł/m2
Gdynia Orłowo
22550 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20650 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
Gdynia Orłowo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane