• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Właściciel sieci sklepów spożywczych kupił miejską działkę na Kaszubach

Michał Brancewicz
3 kwietnia 2023, godz. 07:00 
Opinie (184)
Sprzedana przez Gdańsk działka ma dostęp do jeziora i jest cała zadrzewiona. Wydawałoby się, że to idealne miejsce na domek rekreacyjny. Problem w tym, że nie można na niej niczego wybudować. Sprzedana przez Gdańsk działka ma dostęp do jeziora i jest cała zadrzewiona. Wydawałoby się, że to idealne miejsce na domek rekreacyjny. Problem w tym, że nie można na niej niczego wybudować.

Gdańsk znalazł nabywcę działki w Grzybowie na Kaszubach, którą miasto otrzymało w spadku. Za 600 tys. zł wylicytował ją właściciel sieci sklepów Merkus. Kłopot w tym, że na malowniczo położonym terenie nie można niczego zbudować.W jakiej odległości od miejsca zamieszkania warto mieć działkę rekreacyjną (dojazd autem)?

Działka w Grzybowie za Kościerzyną jest położona między jeziorami Sominko oraz Babiniec i przylega do tego pierwszego. Dotarcie tam z Gdańska zajmuje ok. godzinę.

Miasto stało się właścicielem terenu o powierzchni 2082 m kw., przejmując spadek po osobie zmarłej na podstawie prawomocnego postanowienia sądu. W ten sposób Gdańsk, Sopot i Gdynia co roku stają się właścicielami kilkunastu nieruchomości. Te, które nie mogą być wykorzystane przez miasto, trafiają do sprzedaży. Tak też stało się z działką położoną ponad 70 km od Gdańska.

Pierwszy raz działka została wystawiona na sprzedaż jesienią 2021 r., ale wówczas nie znalazł się żaden chętny.

Nie ma się co dziwić, nieruchomość w kształcie prostokąta jest bardzo długa, wąska i cała zadrzewiona, co nie ułatwia zagospodarowania.Obszar chroniony, więc nie można budowaćInna sprawa, że nie można na niej nic wybudować. Mimo że zezwala na to plan miejscowy, to zabrania tego uchwała w sprawie obszarów chronionego krajobrazu w województwie pomorskim. Przy pierwszym przetargu nie podano tej informacji.

Nie zraziło to najwyraźniej trzech oferentów, którzy stanęli do kolejnej licytacji, która odbyła się pod koniec marca.

Cena wywoławcza - 250 tys. zł - została podbita ponad dwukrotnie i zatrzymała się na kwocie 600 tys. zł. Tyle zdecydował się zapłacić za nieruchomość Marek Theus - właściciel sieci sklepów spożywczych Merkus, których kilkanaście działa na terenie Trójmiasta.

Zapytaliśmy nowego właściciela, jaki ma pomysł na tę nieruchomość, ale nie udzielił nam odpowiedzi.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (184)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31500 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
22400 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21000 zł/m2
Gdańsk Długie Ogrody
18650 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17350 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15050 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane