Inwestycje w Trójmieście

Eco Classic

Wolne Miasto

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Ujeścisko
miejsce:
ul. Cedrowa Mapka
deweloper:
Eco Classic
typ zabudowy:
handel i usługi, wielorodzinna
metraż:
27.82 do 97.29 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do IV kw. 2019 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Zaletą inwestycji jest lokalizacja niedaleko centrum Gdańska i al. Armii Krajowej, która łączy centrum Gdańska z trójmiejską obwodnicą. Mieszkańcy osiedla mogą spacerować wokół zagospodarowanego zbiornika wodnego przy ul. Cedrowej.

Osiedle powstaje etapami na jedenastu hektarach, docelowo powstanie to około 1200 mieszkań w ośmiu budynkach. Wolne Miasto składało się będzie z budynków wielorodzinnych z płaskimi dachami ustawianych kwartałami. Ruch kołowy odbywał się będzie tylko po obrzeżu osiedla. Przewidziano także obiekty handlowo-usługowe. Na terenie osiedla działają także żłobek i przedszkole.

Centralnym punktem osiedla jest plac z fontanną. Na całym osiedlu obok placów zabaw pozwalających najmłodszym na eksplorowanie świata, znajdują się alejki i trasy sprzyjające uprawianiu różnych form aktywności na świeżym powietrzu, a także kameralne, zacienione dorosłymi drzewami parkowymi i sadowymi dziedzińce z ławkami do wypoczynku.

Pierwsze budynki osiedla oddane zostały jesienią 2013 roku. Kolejny etap ukończony został na początku 2016 roku. Przy tym budynku powstało wielofunkcyjne boisko przeznaczone do wykorzystania przez dzieci i dorosłych. Budowa trzeciego etapu (184 mieszkania) zakończyła się pod koniec 2017 roku, a czwarty etap (195 lokali) do użytkowania oddany został w październiku w 2018 roku (pół roku przed planowanym terminem). Budynek czwartego etapu jest wyjątkowo usytuowany - został on ulokowany na wzniesieniu, dzięki czemu jest on najwyżej usytuowanym budynkiem osiedla, a z okien dużej części mieszkań roztacza się widok na panoramę Gdańska.
Realizacja piątego etapu inwestycji rozpoczęła się w IV kwartale 2018 roku, pozwolenie na użytkowanie wydano w październiku 2019 roku. Powstały tu 142 mieszkania w układzie od dwóch do czterech pokoi (33-78 m kw.). Przylegają do nich przestronne balkony i ogródki o powierzchni nawet 50 m kw.

Projekt inwestycji przygotowało biuro projektowe inwestora: Eco-Classic Architekci. Koncepcja i układ urbanistyczny osiedla powstały w pracowni KD Kozikowski Design.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (169) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.