Wiadomości

stat

Trójmiejskie wnętrza: wyszukany design przywieziony w walizce

W mieszkaniu pojawiają się także plakaty nawiązujące do silnego związku z Trójmiastem.
W mieszkaniu pojawiają się także plakaty nawiązujące do silnego związku z Trójmiastem. fot. Edyta Steć/trojmiasto.pl

Gospodarze kolejnego odcinka cyklu Trójmiejskie Wnętrza przez długi czas szukali swojego miejsca na świecie. Dopiero w zaaranżowanym przez nich mieszkaniu w centrum Gdańska poczuli się jak w domu. Większość niepowtarzalnych dodatków do wnętrza przewozili w bagażu podręcznym z zagranicy.Co sądzisz o dodatkach do wnętrz?

odgrywają bardzo ważną rolę, powinno być ich dużo we wnętrzu

23%

drobne akcenty są ok, ale nie lubię kiedy jest ich zbyt dużo

60%

ograniczam je do niezbędnego minimum

11%

są niepotrzebne, tylko zajmują miejsce

6%
Pani Anna i pan Marek mieszkali już w najróżniejszych zakątkach Polski i świata. Jak sami mówią, są obywatelami świata. Chociaż znaczną część roku spędzają poza granicami naszego kraju, to właśnie w swoim gdańskim mieszkaniu czują się najlepiej.

- Spędzamy tutaj każdą wolną chwilę. Kiedy tylko jest taka możliwość, pakujemy walizki i przyjeżdżamy chociaż na moment - opowiada gospodyni, pani Anna.
Niewielka przestrzeń mieszkania jest dopasowana do potrzeb właścicieli oraz dwójki ich dzieci - dwuletniej Helenki i dziewięcioletniego Antka.

Nieustanna pracaGospodarze odebrali mieszkanie w styczniu 2017 roku, a już w marcu udało się w nim zamieszkać. Większość prac, od projektu do wykonawstwa, jest ich autorstwa. Jedynym pomieszczeniem, które wykonała ekipa budowlana jest łazienka.

- Tak naprawdę cały czas urządzamy to mieszkanie. Chcieliśmy stworzyć nastrojowe i klimatyczne wnętrze, w którym będzie jakiś ciepły kolor. Ważne było dopasowanie elementów wyposażenia i wystroju tak, żeby cała aranżacja była ze sobą spójna - dodaje pani Anna.

Po pierwsze: pomysł- Zebraliśmy wszystko, co nam się podoba i postanowiliśmy to połączyć. Zrobiliśmy przymiarki w programie do wizualizacji i efekt końcowy jest praktycznie identyczny z tym, co planowaliśmy - dodaje pan Marek, gospodarz.
Na początku był pomysł, żeby we wnętrzu znalazło się dużo drewna.

- Z racji tego, że podłoga była drewniana, to nie chcieliśmy też przesadzić z pozostałymi elementami. Górne szafki kuchenne i blaty są drewniane, ale dolne są białe.
Według wizji właścicieli ważnym elementem miała być wolno stojąca lodówka. Żeby nie zniknęła w pełnej zabudowie kuchennej ściany, postanowili zrezygnować z części wiszących szafek. Przestrzeń uzupełniają półki, dzięki czemu część kuchenna estetycznie komponuje się z częścią wypoczynkową.


Po drugie: kanapaKolorystyka od początku miała być ciemna. Część ścian jest pokryta grafitową farbą. Wnętrze rozświetlają i optycznie powiększają jasne dodatki i duże lustro w korytarzu. Skąd pomysł na taką kolorystykę? Konkretny odcień musiał być dopasowany do sofy.

- Kanapa była pierwszym elementem wyposażenia, który kupiliśmy. Do niej dobieraliśmy odcień farby i pozostałe elementy wyposażenia.

Wyposażenie z walizkiDodatki, łącznie z dywanem, przylatywały do Gdańska w bagażu podręcznym. Właściciele mieszkania cenią sobie bowiem wyszukane designerskie akcesoria i niebanalne połączenia stylistyczne. Dlatego podczas kolejnych wizyt w swoim nowym mieszkaniu sukcesywnie przywozili kolejne elementy wyposażenia. Większość z nich zmieściła się do walizki.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (39)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.