• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamieszkaj w Gdańsku w stylu hygge

21 lipca 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 

Kameralna i harmonijna architektura, otoczenie zieleni, wnętrza zaprojektowane bez barier czy doskonała lokalizacja. Deweloper Euro Styl rozpoczął właśnie sprzedaż mieszkań na osiedlu Nasze Miejsce przy ul. NiepołomickiejMapka w Gdańsku. Inwestycja powstała w oparciu o skandynawską filozofię szczęścia hygge, która zapewni mieszkańcom zadowolenie z życia, bezpieczeństwo oraz równowagę. Klienci mają do wyboru aż 124 mieszkania o zróżnicowanym metrażu - od 39 do 85 m kw.Nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, Duńczycy przodują w raportach ONZ na najszczęśliwszych ludzi na świecie. Wbrew pozorom, kluczem do tego nie jest tylko wysoki poziom życia, wyznaczany przez najróżniejsze czynniki ekonomiczne. Wielu specjalistów z zakresu psychologii wskazuje na to, że niebagatelny wpływ na samopoczucie mieszkańców półwyspu Jutlandzkiego ma hygge. Co to takiego?

Hygge można przetłumaczyć dosłownie jako komfort, wygodę czy przytulność, jednak tak naprawdę oznacza ono filozofię życia, w której dobre samopoczucie zapewnia przede wszystkim cieszenie się z drobnych, codziennych czynności. Innymi słowy, czasem warto "zwolnić" i zatopić się np. w lekturze ulubionej książki w miękkim fotelu i kubkiem aromatycznej herbaty w ręku.


Spokój i poczucie harmoniiJednak duńska filozofia szczęścia znajduje swoje odwierciedlenie nie tylko w docenianiu małych przyjemności, a właściwie przyzwalaniu sobie na nie. Hygge to także zestaw wytycznych, które można zastosować w projektowaniu zarówno całych budynków, jak i poszczególnych wnętrz. I właśnie tymi wytycznymi kierowała się grupa Euro Styl, która prowadzi inwestycję Nasze Miejsce przy ul. Niepołomickiej w Gdańsku. Sprzedaż zlokalizowanych tam mieszkań właśnie się rozpoczęła.

Już sama nazwa osiedla wskazuje na to, że jego mieszkańcy mają się w nim poczuć nadzwyczaj komfortowo i przytulnie. Nasze Miejsce ma być nie tylko miejscem zamieszkania, ale również oazą spokoju i przestrzenią do nawiązania relacji międzyludzkich. W jaki sposób udało się to osiągnąć? Już sam kameralny, nieprzytłaczający wygląd budynków, jak i przyroda w ich bezpośrednim otoczeniu, nastrajają spokojem i dają poczucie harmonii.


Oaza zieleni i miejsca do rekreacji- Mieszkańcy odnajdą tu estetyczny, starannie zaprojektowany teren, sprzyjający wzmacnianiu więzi sąsiedzkich i pozwalający na odpoczynek od zgiełku miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się starodrzew, który będzie prawdziwą oazą dla osób ceniących kontakt z naturą. Osiedle Nasze Miejsce to sześć budynków stanowiących harmonijną, urbanistyczną całość. Ujednolicone bryły i elewacje z uporządkowanym rytmem okien oraz balkonów zapewniają ład przestrzenny. Ogólnodostępny teren rekreacyjny zajmie powierzchnię niemal 2 tys. m kw. Wokół znajdą się ścieżki spacerowe, mała architektura, ogrody deszczowe, a także wiaty i stojaki rowerowe. Sercem osiedla będzie plac zabaw dla najmłodszych, na którym dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu - zachęca Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu w Euro Styl.
Harmonijne proporcje budynków i otulenie osiedla zielenią to nie wszystko, co powstało w oparciu o filozofię hygge. Projektanci zaprojektowali części wspólne w taki sposób, aby mieszkańcy mogli poczuć się swobodnie i poruszać się bez barier. Mowa tutaj m.in. o odpowiednim wyprofilowaniu chodników, przestronnych klatkach schodowych, wejściach do budynków z poziomu terenu, cichobieżnych windach oraz miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych. Warto również wspomnieć, że wytchnienia nieopodal osiedla można szukać na punkcie widokowym na Kozaczej Górze, Górze Luizy czy obok stawu z infrastrukturą rekreacyjną.


Doskonała lokalizacjaCieszenie się każdą chwilą nie byłoby również możliwe, gdyby nie zapewnienie odpowiedniej infrastruktury w sąsiedztwie osiedla Nasze Miejsce. Jego mieszkańcy nie będą musieli sobie zaprzątać głowy dojazdem w różne miejsca, gdyż praktycznie wszystko, czego potrzebują, jest niemalże na wyciągnięcie ręki.

- Osiedle jest doskonale skomunikowane. W zaledwie kilka minut dotrzeć można stąd do przystanków autobusowych, węzła przesiadkowego Łostowice Świętokrzyska z liniami tramwajowymi i autobusowymi, a także Obwodnicy Trójmiasta, skąd w kilkanaście minut dostaniemy się do Śródmieścia Gdańska czy lotniska. Niedaleko osiedla są placówki edukacyjne, handlowe, usługowe i medyczne - uzupełnia Podgórczyk.

Sprzedaż właśnie się rozpoczęłaJak już wcześniej wspomniano, sprzedaż mieszkań na osiedlu Nasze Miejsce właśnie się rozpoczęła. Klienci mają do wyboru aż 124 mieszkania od 2 do 4 pokoi, o zróżnicowanym metrażu - od 39 do 85 m kw. Rozpiętość cenowa waha się pomiędzy 264 a blisko 568 tys. zł. W hali garażowej będzie się mieścić 125 miejsc postojowych. Dodatkowo w ramach inwestycji przewidziano także naziemne stanowiska parkingowe. Poszczególne etapy inwestycji będą przekazywane między pierwszym a trzecim kwartałem 2022 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.eurostyl.com.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Dzień Otwarty Jagiellońskiej 13

spotkanie, dni otwarte

Dzień Otwarty nowej inwestycji Apartamenty Forma w Rumi

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33100 zł/m2
Gdynia Orłowo
22550 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20650 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
Gdynia Orłowo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane