Zamieszkaj w zielonym zakątku centrum Gdańska

Do wyboru stylowe wille, eleganckie kamienice z wykuszami lub nowoczesne budynki z tarasami na dachach. Wszystko to w otoczeniu parków i tuż obok ścisłego centrum miasta. Deweloper Euro Styl rozpoczął właśnie sprzedaż mieszkań na osiedlu Perspektywa przy ul. Powstańców Warszawskich. W ofercie pierwszego etapu inwestycji znajduje się 120 mieszkań o powierzchni od 28 do 159 m kw. oraz cztery lokale usługowe.Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że mieszkanie w centrum miasta ma wiele zalet. Bogata infrastruktura, dostęp do niemal wszystkich usług czy mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu, a to wszystko w zasięgu niedługiego spaceru. Jednak niektórzy nie przepadają za śródmiejskim zgiełkiem. Cenią sobie kameralny klimat i otoczenie przyrody.

Czy jest możliwe korzystanie z tych wszystkich atutów jednocześnie? Tak, wystarczy skorzystać z oferty gdańskiej spółki Euro Styl, należącej do Grupy Dom Development, największego dewelopera w całej Polsce. Właśnie rozpoczęła ona sprzedaż mieszkań na osiedlu Perspektywa przy ul. Powstańców Warszawskich.

Bliskość centrum w otoczeniu przyrody"Zielona strona centrum" - tak określił Euro Styl pomysł na aranżację osiedla. I trzeba przyznać, że nie jest to określenie na wyrost. Każdy, kto zna topografię Gdańska, wie, że w okolicy osiedla Perspektywa znajduje się wszystko, co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania: sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola i szkoły. Natomiast w odległości zaledwie kilkunastu minut piechotą można dostać się do historycznej części Śródmieścia, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego czy Muzeum II Wojny Światowej.

Przyszli mieszkańcy Perspektywy będą mieli także zapewniony kontakt z przyrodą. W północnej części osiedla znajdzie się wewnętrzny park poprzecinany spacerowymi alejkami. To nie wszystko. W odległości kilkuset metrów znajduje się miejski park Generała Józefa Bema, a nieco dalej park Kultury i Wypoczynku Grodzisko, zwany potocznie "fortami". Warto wspomnieć, że na przestrzeni ostatnich lat przeszedł on gruntowną rewitalizację.

- Komfort zagwarantują mieszkańcom zachęcające do wypoczynku na świeżym powietrzu części wspólne: plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością i ciekawymi elementami małej architektury, tworzący miejsce spotkań sąsiedzkich, place zabaw oraz punkt widokowy w najwyższym miejscu naturalnej skarpy, z którego rozciągać się będzie piękna panorama miasta. Duża część mieszkań położonych na wyższych kondygnacjach zapewni równie dobry widok, ponieważ osiedle położone jest na zboczu wzgórza morenowego - zachęca Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu dewelopera Euro Styl.

Niebanalna architekturaBliskość centrum Gdańska i otoczenie przyrody to niejedyne powody, dla których warto rozważyć zakup mieszkania na osiedlu Perspektywa. Jego budynki będą charakteryzować się niebanalnymi elewacjami i kształtami, nawiązującymi do okolicznej zabudowy, pochodzącej z okresu międzywojennego.

Na osiedlu powstaną trzy rodzaje budynków. Pierwszy to kameralne wille wzdłuż ulicy Legnickiej. Drugi to czterokondygnacyjne, pierzejowe kamienice z wykuszami i dwuspadowym, skośnym dachem od strony ulicy Powstańców Warszawskich. Trzeci, zlokalizowany w centralnej części osiedla to budynki o  współczesnej formie, posiadające od pięciu do ośmiu kondygnacji, z płaskimi dachami zwieńczonymi tarasami.

- Na szczególną uwagę zasługuje estetyka miejsca: elegancko zaaranżowane, przestronne strefy wejściowe do budynków oraz elewacje wykończone przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Warto też zwrócić uwagę na to, że osiedle zaprojektowano w zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi. Powstaną tam elementy tzw. małej retencji, które umożliwią zagospodarowanie części wód deszczowych - uzupełnia Podgórczyk.


Rozpoczęto sprzedaż pierwszego etapuBudowa osiedla Perspektywa będzie przebiegać etapami. W pierwszym etapie powstanie pięć budynków: trzy wille oraz dwa bloki. Łącznie znajdzie się w nich 120 mieszkań o podwyższonym standardzie. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji balkony, przestronne loggie, tarasy na najwyższych kondygnacjach, cichobieżne windy, należące do mieszkań parterowych ogródki przydomowe, a także ogólnodostępne stojaki na rowery. Rozpiętość metraży waha się od 28 do 159 m kw. Ponadto w podziemnej hali garażowej znajdą się 152 miejsca postojowe. W ofercie znajduje się też 110 komórek lokatorskich oraz cztery lokale usługowe.

Sprzedaż mieszkań i innych lokali z pierwszego etapu osiedla Perspektywa właśnie się rozpoczęła. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.eurostyl.com.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
28200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
17150 zł/m2
Gdynia Gdynia Port
16800 zł/m2
Gdynia Orłowo
16700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane