• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Ziemianka w nowoczesnym wydaniu

16 września 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (29)

Piwniczka z sokami, a może spiżarnia pełna konfitur? O takim miejscu, niczym domowym skarbcu, marzy każdy posiadacz domu. A co gdy w domu brak podpiwniczenia? Rozwiązaniem jest... ziemianka w nowoczesnym wydaniu.Piwniczki są połączeniem tradycyjnej idei przechowywania produktów z wykorzystaniem naturalnego chłodu lub ciepła ziemi i nowoczesnej technologii. To nowoczesna wersja znanych od wieków ziemianek. W Polsce jeszcze w XX wieku ziemianki, potocznie zwane w gwarze ludowej "gruba", służyły do zimowego przechowywania ziemniaków, buraków czy jarzyn. Dziś znów wracają, wraz z trendem "powrotu do natury". Wszyscy ci, co mają chłodne piwnice, zgodzą się, z tym, że nie ma lepszego miejsca na przechowywanie żywności. A co gdy w naszym domu nie ma podpiwniczenia, a takie domy, ze względów ekonomicznych coraz częściej powstają? Rozwiązaniem jest modułowa piwniczka.

- Dzięki izolacji, jaką tworzy warstwa ziemi znajdująca się nad piwniczką w jej wnętrzu panuje odpowiednia temperatura do przechowywania żywności. Piwniczka może zastąpić lodówkę bez konieczności użycia prądu. Po zamontowaniu jej w ogrodzie uzyskujemy nie tylko dodatkową przestrzeń do przechowywania, ale również miejsce spotkań z przyjaciółmi i rodziną - mówi Jan Sowa, prezes zarządu i pomysłodawca projektu piwniczki.pl.
Zwykle kuchnia staje się centralny miejscem każdego domu, w którym chętnie zbierają się domownicy, a także goście. Podczas spotkań w ogrodzie, takim miejscem umilającym biesiadowanie na pewno stanie się też piwniczka z przetworami czy trunkami.

System modułowy pozwala na indywidualne zaprojektowanie piwniczki. Ziemianki te są przystępne cenowo oraz wykonane z najwyższej jakości materiałów stosowanych w budowie łodzi. Laminaty służące do budowy jachtów to kompozyty włókna szklanego i żywicy. Są one długowieczne, nie starzeją się w kontakcie z wodą, a co najważniejsze są w 100 proc. szczelne. Schody prowadzące do jej wnętrza pokryte są powłoką antypoślizgową, dzięki czemu każda wyprawa po zapasy będzie bezpieczna.

- Mamy dla klientów kilka gotowych projektów, ale dzięki modułowej technice każdy może stworzyć swoją własną piwniczkę sklepieniową z dostępnych elementów. Szczegóły znajdziesz w katalogu albo kontaktując się z nami za pomocą formularza lub telefonicznie - mówi Paulina Grudnik, manager sprzedaży piwniczki.pl.

Zaprojektowana przez zespół inżynierów konstrukcja piwniczki jest zintegrowana. Zawiera w sobie usztywnione poszycie, dzięki czemu nowoczesna ziemianka będzie szczelna i wytrzymała. W poszyciu może się również znajdować kanał wentylacyjny, co zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz piwniczki. Dzięki absolutnej szczelności piwniczka jest zabezpieczona przed gryzoniami oraz dostawaniem się wody do jej wnętrza.

Wnętrze piwniczki zostało zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie zagospodarować powierzchnię do przechowywania. Jest wykończone na wysoki połysk i łatwe do utrzymania w czystości. Drewniane półki montowane w środku zabezpieczone są trzema warstwami lakieru z atestem do kontaktu z żywnością. Projektanci piwniczki zadbali o każdy szczegół. Organiczny kształt półek pozwala na pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej. Wnętrze to odpowiednio duża, dokładnie oświetlona przestrzeń aby zapewnić komfort podczas przebywania w piwniczce. Wzniesienie na piwniczce może stać się doskonałym tłem dla kompozycji roślinnej, układu skalnego lub przestrzeni zabaw dla dzieci.

A teraz kilka słów o montażu. Piwniczka dostarczona jest w jednym, gotowym elemencie wraz z wyposażeniem (półki, oświetlenie LED, miernik temperatury oraz wilgotności).

Montaż gotowej piwniczki to tylko cztery kroki
 • wykop pod wymiar piwniczki
 • wykonanie klepiska z żwiru, suchego betonu, bądź betonu z betoniarki
 • montaż całej piwniczki na klepisku
 • obsypanie ziemią i gotowe

A co gdy, zdecydujemy się na montaż z części? Jest to równie szybkie i proste
 • wykop pod wymiar piwniczki
 • montaż pojedynczych modułów w wykopie
 • zalanie piwniczki betonem do wyznaczonego poziomu
 • obsypanie ziemią i gotowe

- Jej montaż odbywa się w ciągu jednego dnia, bez dewastacji ogrodu. Poradzimy sobie nawet z wysokimi wodami gruntowymi. Co ciekawe, istnieje możliwość wykopania piwniczki i zmiany jej lokalizacji - mówi Tomasz Fic, główny technolog i pomysłodawca projektu piwniczki.pl.
Więcej informacji na stronie www.piwniczki.pl
.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31400 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19750 zł/m2
Gdynia Orłowo
19100 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
18000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21950 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
18800 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17800 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16600 zł/m2
Gdynia Orłowo
14000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane