Wiadomości

Brakuje ci mebli? Możesz je wypożyczyć

Wynajem mebli na czas sprzedaży mieszkania pomaga wyeksponować zalety wnętrza i przekonać kupującego do szybkiego podpisania umowy.
Wynajem mebli na czas sprzedaży mieszkania pomaga wyeksponować zalety wnętrza i przekonać kupującego do szybkiego podpisania umowy. mat. prasowe EFR Express Furniture Rental/ Better Home

Wypożyczaniem mebli interesowały się do tej pory prawie wyłącznie firmy organizujące bankiety. Ale dzięki wynajętemu wyposażeniu można tymczasowo urządzić swoje lokum, poprawić jego wygląd przed sprzedażą albo wyprawić spore rodzinne przyjęcie bez obaw o to, na czym usiądą goście. Sprawdziliśmy, jakie są w tym zakresie możliwości w Trójmieście.Wypożyczenie mebli może nas uratować przed zakupem kanapy, która nie do końca nam odpowiada, ale kupujemy ją, bo zwyczajnie nie mamy na czym usiąść. W takiej sytuacji była nasza czytelniczka Anna, która zamówiła wymarzoną sofę, ale okazało się, że skrojony na miarę jej oczekiwań mebel zostanie dostarczony dopiero za niecałe dwa miesiące.

- Kiedy się dowiedziałam, że przez najbliższe dwa miesiące nie będę miała na czym usiąść w moim nowym mieszkaniu, byłam załamana. Mąż chciał kupić jakąś tymczasową kanapę, która służyłaby nam tylko przez te dwa miesiące, ale nie bardzo wiedzieliśmy, co z nią potem zrobić. Koleżanka z pracy powiedziała mi, że sprzedając dom, skorzystała z usług firmy, która wynajmuje meble na określony czas - mówi Anna, która od niedawna mieszka w Sopocie.
Raz na jakiś czas okazuje się też, że nasze mieszkanie nie jest dostosowane do przyjmowania dużej liczby gości.

- Chciałam urządzić synowi okrągłe urodziny. Zorganizowanie przyjęcia w restauracji było za drogie, a w domu nie miałabym na czym tych wszystkich gości posadzić. Przypadkiem znalazłam informacje, że są firmy, które mogą wypożyczyć stół, krzesła, a nawet dekoracje - opowiada Magdalena z Gdyni.

Czy urządziłbyś mieszkanie meblami z wypożyczalni?

tak, to ciekawa oferta 9%
tak, o ile koszt nie byłby zbyt wysoki 12%
tak, na jakiś czas, żeby sprawdzić, czy wybrałem dobre rozwiązania 3%
tylko jeżeli miałbym zamiar drożej sprzedać mieszkanie 12%
pożyczyłbym meble tylko na rodzinną uroczystość 14%
raczej nie, nie ufam takim nowinkom 6%
zdecydowanie nie, to nie może być w żaden sposób opłacalne 44%
zakończona Łącznie głosów: 286
Komu pomogą wypożyczone meble?

Wypożyczenie mebli to propozycja dla osób, które kupiły już wyposażenie do swojego domu, ale termin ich dostarczenia uniemożliwiłby natychmiastowe zamieszkanie - tak jak w przypadku Anny. Z wypożyczalni korzystają też cudzoziemcy oczekujący na przesyłkę ze swoim mieniem oraz wszystkie osoby przeprowadzające się w granicach Polski, które mają podobny problem. Mogą one szybko urządzić wynajęte mieszkanie zamiast korzystać z hotelu.

- Najczęściej zgłaszają się do nas klienci, którzy poszukują eleganckich kanap, puf, różnorodnych siedzisk, stolików barowych, bankietowych, kawowych, krzeseł i hokerów w różnych kolorach. Pojawia się także zapotrzebowanie na kule i kubiki LED, lady ekspozycyjne, ekspozytory, stoliki i bary LED, meble plenerowe, parkiety, sztalugi, kordony, szafki, regały, szatnie mobilne, przymierzalnie, namioty, dodatki scenograficzne czy oświetlenie - mówi Marcin Warnke z firmy Magnetic Group.
Na liście znajdują się przymierzalnie, stoliki i bary, a nawet parkiety, bo wynajem mebli jest pomocny firmom i osobom prywatnym, które planują wydarzenia, konferencje czy uroczystości.

- Klienci najczęściej są zainteresowani wynajmem mebli na bankiety, targi i wesela. Są to raczej meble techniczne. Czasami zgłaszają się do nas również osoby prywatne, które organizują większe uroczystości w domu: chrzciny, komunie czy jubileusze - mówi Amelia Szaposznikow z Event Rentals.
Czytaj także: co powinien zawierać domowy zestaw narzędzi?

Zaletą wypożyczalni mebli jest szybkie działanie i dostawa wyposażenia do domu.

- Wyposażenie dostarczamy w ciągu jednego dnia na terenie Polski, a do trzech dni roboczych w krajach europejskich. Na wszystkie zapytania odpowiadamy w ciągu 24 godzin - mówi Anita Staniaszek z EFR Express Furniture Rental.
O wynajem można pytać także w trójmiejskich salonach meblowych. Sklepy z wyposażeniem wnętrz coraz chętniej umożliwiają swoim klientom wypożyczenie asortymentu.

Po zakończonym okresie wynajmu można zwrócić wyposażenie, przedłużyć okres wynajmu lub odkupić meble w okazyjnych cenach.

Sprzedajesz? Zrób wrażenie na kupującym

Wypożyczenie mebli okazuje się idealnym rozwiązaniem w przypadku najmu krótkoterminowego. Urządzenie mieszkania dzięki wypożyczonemu wyposażeniu stwarza przestrzeń, która może zastąpić hotel. Usługa wynajmu może przysłużyć się w takim przypadku zarówno wynajmującemu, jak i właścicielowi mieszkania, który bez zbędnych nakładów finansowych chciałby otrzymywać zyski z wynajmowanej nieruchomości.

Wykorzystywanie wynajmowanych mebli staje się także bardzo popularne w home stagingu, czyli profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Gustownie umeblowane wnętrze zrobi o wiele lepsze wrażenie na potencjalnym kliencie, dzięki czemu szybciej i drożej sprzedamy naszą nieruchomość. Nic więc dziwnego, że wynajęte wyposażenie pomaga również w kreowaniu apartamentów pokazowych w inwestycjach deweloperskich.

Czytaj także: Home stager, czyli pomoc przy sprzedaży mieszkań

Zyski ze sprzedaży rosną

- Umeblowanie domu czy mieszkania na sprzedaż przyspiesza transakcję nawet o 30 proc. Oprócz tego, wartość mieszkania, domu czy biura wzrasta, i to nawet o 25 proc. Dzieje się tak dlatego, że oferta zostaje w pewien sposób wyróżniona spośród innych ogłoszeń, a atrakcyjnie urządzona przestrzeń przyciąga uwagę potencjalnych kupujących. Taka poprawa wizerunku nie generuje zbyt dużych wydatków - mówi Anita Staniaszek.
Nie angażujemy własnego kapitału na zakup kompleksowego wyposażenia, ponosimy jedynie koszty wynajmu lub przenosimy je na kupującego. W zależności od potrzeb możemy umeblować całe wnętrze lub zdecydować się wyłącznie na pojedyncze elementy wyposażenia.

- W przypadku home stagingu, przy napiętym budżecie, wynajmujemy pojedyncze meble lub urządzamy tylko główne pokoje - dodaje Anita Staniaszek.
Oprócz kompleksowego wyposażenia i dekoracji, firmy wypożyczające udostępniają także akcesoria takie jak: pralki, suszarki, lodówki, żelazka, deski do prasowania, ręczniki, suszarki do włosów oraz nawet artykuły do sprzątania.


Transport płatny dodatkowo

Firmy wypożyczające meble same przywożą je do klienta. Nie trzeba się martwić organizacją transportu, magazynowaniem zbędnych mebli, sprzedażą czy utylizacją wyposażenia. Transport jest płatny osobno.

- Oferta wypożyczenia mebli jest rozdzielona od usługi transportowej ze względu na zbyt duże zróżnicowanie asortymentu oraz odległości przewożonego wyposażenia - mówi Amelia Szaposznikow.
Inaczej liczony jest koszt transportu wyposażenia mniejszych rozmiarów, inną ceną są objęte natomiast meble gabarytowe. Jeśli chodzi o odległość, to zazwyczaj firmy mają ustalone własne stawki za przewóz mebli.
Ile to kosztuje?

Ceny wynajmu mebli rozpoczynają się od 14 złotych za pojedyncze krzesło za dobę. Stoły kosztują od 49 zł za dobę, a za dekoracyjne oświetlenie zapłacimy od 20 do 55 zł za wynajem pojedynczej lampy na dobę. Kompleksowe wyposażenie mieszkania na rok oscyluje w granicach około tysiąca złotych miesięcznie, ale to zależy od liczby i jakości wybranych mebli. W przypadku krótszego okresu wynajmu mebli powinniśmy się liczyć z wydatkiem około kilkuset złotych miesięcznie. Do ceny wynajmu dochodzi jeszcze koszt transportu.

- Koszt wypożyczenia mebli uzależniony jest od długości wynajmu, czyli liczby dni. Dodatkowe czynniki to koszty opcjonalnego transportu, montażu i demontażu. Stali klienci mogą liczyć na rabaty na wynajem mebli - mówi Marcin Warnke.

Opinie (28) 2 zablokowane

 • xxxx

  no i fajnie jak mowi reklama

  • 8 2

 • (2)

  Ciekawe tylko jaka jest jakość tych mebli z wypożyczalni.... Jak mam skusić klientów starymi gratami, to mogę zostawić swoje....

  • 9 9

  • Znowu negatyw, szklanka do połowy pusta coooo?

   A czemu nie miałyby być piękne, solidne i 100 x lepsze niż Twoje "graty"??
   Czy na prawdę wszystko musimy widzieć (lub wypowiadać się) tylko w czarnych barwach?

   • 5 1

  • Co ty pleciesz człowieniu

   Widać, że pleciesz, co ci ślina na język przyniesie. Rada - w takich sytuacjach milcz, inaczej ośmieszysz się jak teraz to zrobiłeś...

   • 0 0

 • strony internetowe tych firm

  nie są zachętą dla osób prywatnych.
  Przed kontaktem z taką firmą chciałoby się obejrzeć w internecie jakie meble i gadżety oferują, ich wielkość, wzornictwo, kolory, itp, oraz przykładowe ceny wynajmu za dzień i zniżki za dłuższy termin i przykładowe ceny transportu. Natomiast nic mnie nie obchodzi, jakie firmy korzystają z ich usług.

  • 25 0

 • (5)

  Fajna opcja ale w przypadku sprzedaży mieszkania to jest oszustwo!

  • 12 26

  • Dlaczego? (3)

   Przecież sprzedaje mieszkanie, nie meble. A ma Pani gębę by się chyba spytać czy meble zostają i spisać w umowie taką rzecz?

   • 21 3

   • (2)

    Czyli jak ktoś zasłoni meblami brzydkie ściany to jest to moralnie godne naśladowania? Co za czasy, jak coś nie zakazane, to nawet jak chamstwo, to trzeba tak robić, bo bycie przyzwoitym jest nieopłacalne.

    • 2 19

    • Jak widzę każdy mierzy swoją miarą. Najlepiej oceniać negatywnie

     • 9 1

    • Przecież to nie chodzi o zasłanianie brzydkich ścian. W home stagingu w pierwszej kolejności usuwa się wszelkie usterki itp., a dopiero później się mebluje mieszkanie. I jedynym powodem jest to, że większość kupujących nie umie sobie wyobrazić niezaaranżowanej przestrzeni.

     • 18 0

  • ?

   Dlaczego oszustwo? Przecież klienci kupują mieszkanie, a nie jego wyposażenie. Poza tym wypożyczone meble to najczęściej elementy ruchome. Jeżeli jest zabudowa kuchenna czy wnękowa, to ona zostaje, co jest chyba największą wartością. Dzięki umeblowaniu mieszkania, potencjalni kupujący mogą zobaczyć, jak można zaaranżować przestrzeń i ile jest miejsca. W pustych pomieszczeniach ciężko jest to sobie wyobrazić.

   • 13 2

 • Jak widzę każdy mierzy swoją miarą. Najlepiej oceniać negatywnie

  • 1 3

 • świat oszalał wynajem mebli za 1000zl miesięcznie to równie duża głupota jak firma analityczna nijakiej hatalakiej której bzdury tu promowaliscie

  • 17 0

 • To nie jest zaden nowy pomysl na byznes.

  W Ameryce istnial juz od jakichs lat 50-tych. Powstal dla tego poniewaz wiele ludzi pracuje na kilkumiesiecznych kontraktach bardzo daleko od swojego domu. Wiec musza wynajac tymczasowo mieszkanie w miejscu pracy. W wiekszosci mieszkania na wynajem nie sa umeblowane. Nie ma wiec sensu kupowac mebli a mieszkac i spac i przygotowywac sobie posilki trzeba. W takich przypadkach jest to nieoceniona pomoc. Oczywiscie musisz placic za taka usluge miesiecznie. Podobnie jak czynsz. Ale na dluga mete to sie nie oplaca. Dodam jeszcze ze nie tylko meble. Mozna wypozyczyc doslownie wszystko co potrzeba. Wyposazenie kuchni, telewizor, radio, caly sprzet stereo oraz komputer. Za podlaczenie do sieci takze placisz ale juz nie nalezy zalatwiac tego z firma ktora te artykuly wypozycza. Jakosc mebli jest rozna ale nie ma czegos takiego ze nie nadawalo by sie do wydania pozyczajacym. Firmy dbaja o referencje. Godne polecenia. O wypozyczane rzeczy trzeba dbac poniewaz za nie odpowiadasz. Przed wyprowadzka nalezy zawiadomic firme wypozyczajaca o dokladnym terminie wyprowadzki. Wtedy przyjezdzaja i wszysko zabieraja. Troche spraw papierkowych jest ale to tam....

  • 10 2

 • naogladali się braci scott (1)

  Tylko w US to nie kosztuje 30%wartości mebla za 2 doby. To dużo tańsza opcja. Tutaj to jakiś żart. Czas transakcji to ok 1mies. Opłaca się kupić wstawić wyrzucić te meble i jeszcze będzie 50%taniej.

  • 21 0

  • Ta wypowiedż tęskni za logiką

   To dużo tańsza opcja...?
   Czas transakcji to ok 1 miesiąc?
   Opłaca się wstawić, wyrzucić te meble i jeszcze będzie taniej ...?
   Jedziesz na butaprenie?

   • 0 0

 • 50zł za dobę za stół. Powiedzmy ze na stół ze sklepu czekam 2 tyg. (1)

  Musiałbym zapłacić 700zł. Za tyle kupie nowy stół na te dwa tyg, który potem mogę sprzedać.

  • 29 1

  • W tym wypadku

   Wybrałbym opcję jedzenia na dywanie, jak ludzie z bliskiego wschodu

   • 8 0

 • W Ikei taniej jest (1)

  A potem można to sprzedać za 70% wartości

  • 10 2

  • Po dwoch latach przecietnie

   meble traca 40-45% wartosci a potem to juz mozesz wystawic je na chodnik. Biedni szybko je stamtad zabiora.

   • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.