DOM Z OGRODEM "MAŁA WARSZAWA"

Lokalizacja: Gdańsk Przymorze, Arkońska
Cena
3 300 000
  • Liczba pokoi
    5
  • Rok budowy
    1932 r.
Adres
Gdańsk Przymorze
Arkońska 
Cena za m2
15 566
Rodzaj nieruchomości
Dom wolnostojący
Nr oferty
978259
Liczba pięter w budynku
1
Powierzchnia
212 m2
Typ ogrzewania
Co miejskie
Powierzchnia działki
716 m2

Treść ogłoszenia

DOM Z OGRODEM "MAŁA WARSZAWA”.


LOKALIZACJA:
Przymorze Małe, jest zachodnią częścią Przymorza-dzielnicy Gdańska położonej w pasie nadmorskim. Do 1992 roku teren dzisiejszego Przymorza Małego należał do dzielnicy Oliwa.


Pierwsze budynki na terenie dzielnicy Przymorze Małe, powstały na początku lat 30. XX wieku, kiedy powstało osiedle niewielkich domów, nazwane Małą Warszawą. Jedno z najmłodszych osiedli Wolnego Miasta określano mianem Mała Warszawa ponieważ zameldowanych było tu relatywnie wielu Polaków. Co ważne, byli wśród nich nie tylko najemcy, ale i też właściciele domów. Wśród mieszkańców znaleźć można pracowników kolei i poczty, kupców oraz handlarzy. Osiedle powstało przy trzech ulicach Słupska, Arkońska i Szczecińska. Jako ciekawostkę można wskazać, że są to ulice, na których nadal (nieprzerwanie) żyją rodziny od trzech czy nawet czterech pokoleń. To rzadkie zjawisko w Gdańsku.
Większość obecnej zabudowy powstawała głównie w latach 60. XX wieku. Występuje tu niska i średnia zabudowa, w większości bloki czteropiętrowe oraz zabudowa domów wolnostojących.


INFORMACJE O NIERUCHOMOŚCI:
Dom z 1932 roku o powierzchni użytkowej 212m2, działka 716m2. Dom po rozbudowie i generalnym remoncie przeprowadzonym w 2020 roku. Bryła budynku została zachowana, ale zostało dobudowane północno-zachodnie skrzydło mieszczące w piwnicy garaż, na parterze salon, a na piętrze główną sypialnię z łazienką i garderobą. Zostały wymienione wszystkie instalacje oraz dodana instalacja ogrzewania podłogowego, wentylacji mechanicznej z rekuperacją i odkurzacz centralny. Zostało wymienione pokrycie dachu, okna oraz wykonana termoizolacja. Forma wiatrołapu została zamieniona na przeszkloną. Na terenie działki znajduje się również mały dom dla Gości.


Rozkład pomieszczeń domu:
Przyziemie: pralnia, pomieszczenie gospodarcze, pokój fitness, łazienka z prysznicem, sauna, pomieszczenie na wina.
Parter: hol, kuchnia z jadalnią, salon, gabinet, toaleta. Z jadalni wyjście na taras i do ogrodu.
Piętro: 2 pokoje, łazienka, sypialnia z łazienką i garderobą.
Kominek. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Odkurzacz centralny. Wentylacja-mechaniczna z odzyskaniem ciepła-rekuperator. Instalacja alarmowa- wykonano okablowanie, można zamontować system alarmowy. Brama wjazdowa- automatyczna. Miejsca parkingowe: 3 na posesji i 1 w garażu.


Na terenie ogrodu znajduje się również mały dom całoroczny dla Gości o powierzchni ok 30m2, składa się z przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki.


To miejsce jest dowodem na to, że można zamieszkać w domu z ogrodem, cieszyć się ciszą i spokojem, a jednocześnie być bardzo blisko centrum biznesu - w pobliżu znajdują się największe i najnowocześniejsze centra biznesu Olivia Business Centre i Alchemia.
Warto wspomnieć o tym, że Przymorze Małe, jest najbezpieczniejszą dzielnicą w Gdańsku - tak wynika z Raportu Dzielnic Otodom 2020. Ta dzielnica jest nie tylko bezpieczna, ale też ma wiele uroczych zakątków. Tereny zielone, to przede wszystkim Park Nadmorski im. Ronalda Reagana. Jest to największy z gdańskich parków, jego powierzchnia wynosi ok 63 ha. W pobliżu znajduje się również Park Oliwski. A w ciągu zaledwie kilku minut można znaleźć się nad morzem, na pięknej piaszczystej plaży.
Ponadto lokalizacja ta oferuje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, PKP, SKM), bliskość sklepów, usług, szkół, przedszkoli, uczelni wyższych oraz centrum biznesu.


Zdjęcia- to wizualizacje wnętrza i domu. Sesja zdjęciowa odbędzie się we wrześniu.


Przyległości: ogród, taras, 4 miejsca parkingowe.
Zabezpieczenia: teren ogrodzony.
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: działka 716m2, dom 212m2, mały dom dla Gości ok 30m2.

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

Outlined above proposal is not a commercial offer for the purposes of the law but is informative. All data relating to real estate was obtained on the basis statements of the Sellers.

W pobliżu

Wyślij pytanie
ogłoszeniodawcy

Zapytaj ogłoszeniodawcę

Polityka prywatności
884340... Zadzwoń
Magdalena Watkowska
Adres
Gdańsk Przymorze
Arkońska 
Ważne jeszcze 363 dni (do 16.09.2021)
partnersinternational.pl

Mapa inwestycji

barometr

Mapa inwestycji

Informacje

Reklama

Aranżacje wnętrz