• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańsk. Plany dla zajezdni przy Hallera, części Młodego Miasta oraz części Oliwy wyłożone po raz kolejny

EBu
5 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Wizualizacja możliwego układu urbanistycznego nowej zabudowy na terenie zajezdni autobusowej przy al. Hallera. Plan, w oparciu o który będzie mogła powstać tu zabudowa mieszkaniowa, został wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi. Wizualizacja możliwego układu urbanistycznego nowej zabudowy na terenie zajezdni autobusowej przy al. Hallera. Plan, w oparciu o który będzie mogła powstać tu zabudowa mieszkaniowa, został wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi.

Do 31 marca w Biurze Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 zobacz na mapie Gdańska do publicznego wglądu udostępnione są trzy projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie wyłożone są po raz kolejny.



Czy to dobry pomysł, aby na terenie zajezdni przy Hallera powstało osiedle?

1. część Młodego Miasta

Projekt obejmuje tereny na zakończeniu ulicy Nowej Wałowej, część powstającego osiedla Brabank, reguluje ukształtowanie frontu wodnego naprzeciwko Polskiego Haka zobacz na mapie Gdańska. Uchwała o przystąpieniu do tego planu została przyjęta w czerwcu 2015 roku. Od tego czasu projekt wraz z prognozą oddziaływania na środowisko był wyłożony do publicznego wglądu dwa razy. Po raz pierwszy w sierpniu 2016 roku - wpłynęło wówczas 18 uwag, które zostały częściowo uwzględnione. Kolejne wyłożenie miało miejsce w październiku 2016 roku. Teraz plan wyłożony jest po kolejnych poprawkach.

Czytaj także: analiza planu po jego pierwszym wyłożeniu

Do planu przystąpiono m.in. w celu zmiany zasad obsługi komunikacyjnej wynikającej z odmiennego od poprzednio prezentowanego podejścia do przeprawy ulicy Nowej Wałowej przez Motławę. Preferowane przejście tunelem pod Motławą wymusza zmianę obsługi komunikacyjnej terenów położonych na północny wschód od ulicy Nowej Wałowej, szczególnie w rejonie ulicy Stępkarskiej.

Dyskusja publiczna nad projektem planu odbędzie się w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska 14 marca 2017 r. o godz. 17.

2. Wrzeszcz Dolny, rejon al. Hallera i ul. Grudziądzkiej - w tym teren zajezdni autobusowej

Uchwała o przystąpieniu do planu została przyjęta w maju 2015 roku. Obszar pokryty planem ma ok. 17,16 ha, położony jest w północnej części dzielnicy Wrzeszcz Dolny, na styku z Zaspą i Brzeźnem. Od zachodu i północy graniczy z ul. Bolesława Chrobrego, od wschodu z al. gen. Józefa Hallera, granicę południową stanowi zabudowa jednorodzinna przy ul. Wincentego Pstrowskiego zobacz na mapie Gdańska.
Czytaj także: teren zajezdni przy Hallera będzie na sprzedaż

Celem sporządzania planu jest umożliwienie przekształcenia funkcjonalno-przestrzennego terenu przemysłowo-usługowego w atrakcyjnej i dobrze skomunikowanej części Wrzeszcza Dolnego. Obszar ten poświęcony ma być intensywniejszej i bardziej reprezentacyjnej zabudowie mieszkaniowo-usługowej. Ustalony został również układ komunikacyjny niezbędny do obsługi tego terenu i sposób powiązania z istniejącymi ciągami komunikacyjnymi. Projekt planu został wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi.

Czytaj także: analiza planu po pierwszym, listopadowym wyłożeniu

Dyskusja publiczna nad projektem planu odbędzie się w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska 16 marca 2017 r. o godz. 17.

3. VII Dwór w rejonie ulic Piotra Norblina i Aleksandra Orłowskiego

Plan obejmuje teren o powierzchni ok. 0,52 ha sąsiadujący z punktowcami przy ulicy Orłowskiego i Michałowskiego. zobacz na mapie Gdańska Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania został wyłożony do publicznego wglądu po raz trzeci - pierwszy raz w maju 2016 roku, następnie we wrześniu 2016 roku.

Celem sporządzania planu, stanowiącego fragment dzielnicy VII Dwór, jest wykorzystanie walorów ekonomicznych gruntów gminnych poprzez dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej na miejscu zaniedbanych ogródków działkowych. Plan usankcjonuje także funkcję mieszkaniową na działce prywatnej. Podniesiony zostanie również standard i wizerunek publicznego dojścia pieszego do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Dyskusja publiczna nad projektem planu odbędzie się w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska 23 marca 2017 r. o godz. 17.

***

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.

Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, do 14 kwietnia 2017 r. Pisma należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl bądź też opatrzonych podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP oraz za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.

Zgodnie z prawem, w miejscu i czasie wyłożenia projektów planów miejscowych do publicznego wglądu można zapoznać się z niezbędną dokumentacją, tj. projektami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, prognozami oddziaływania na środowisko do tych planów, opiniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku, opiniami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Zainteresowani udziałem w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania w/w projektów planu na środowisko, mogą składać do w/w dokumentacji uwagi i wnioski, które mogą być wnoszone: w formie pisemnej do Prezydenta Miasta Gdańska na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl w nieprzekraczalnym terminie do 14 kwietnia 2017 roku.

Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.
EBu

Miejsca

Opinie (134) 8 zablokowanych

  • plany planami a efekt zawsze taki sam (1)

    na prospektach i wizualizacjach zawsze to wyglada pieknie a potem efekty wszedzie podobne, archtektura a la pietrowe lozko ( funkcjonalnosc zreszta podobna), na parterze trzy pizzerie i rossmann ( tyle z funkcji publicznych). Dziwny poziom architektow - 200 lat temu umieli zaprojektowac cos ladnego i funkcjonalnego na dlugie lata, a teraz juz po 10 kazda budowla wyglada jak nieudany klocek otoczony pojazdami parkujacymi gdzie popadnie. Zadnej zieleni, zadnych parkow, zadnych perspektyw na spedzenie popoludnia z rodzina, inaczej niz wsrod betonu. Osobna sprawa to dojazdy - zamiast najpierw przewidziec wedrowki nowych mieszkancow to budujemy na potege, gdzie popadnie a potem wszyscy wsciekli ze godzina w samochodzie w drodze do pracy.

    • 37 2

    • zajezdnia nawet na wizualizacji wygląda koszmarnie, więc w realu to będzie naprawdę horror

      • 13 2

  • kiedy chocby plany przywrocenia lini tramwajowej na Orunie ??? (1)

    • 17 3

    • Po co

      • 0 2

  • (3)

    O !!! Widzę że,, nasz "chi.chi. Pan Prezydent ,,Stolicy Kaszub" stara się o nowe Promocje i Upusty na zakup mieszkań .Mam nadzieje że nie zapomni wpisać ich do swojej deklaracji majątkowej.Panie o pseudonimie ,,Budyń" ludzie z 14 piętrowych domów z zajezdni muszą dojechać do wielu miejsc w Gdańsku a okoliczne ulice wyglądają jak po 1945roku.

    • 34 7

    • (2)

      Jawor tłuku znowu cię tu przygnało,już kilkukrotnie ci pisałem, że nawet jak się tak wysilisz,że się zes....sz to i tak nie będziesz prezydentem Gdańska.

      • 4 9

      • Zmień psychiatrę,obecny oszukuje Ciebie.

        • 2 0

      • jawor

        Jakby Jawora przywiało to zamiast budynków mieszkalnych mielibyśmy pomniki JK przy każdym płocie.I nie byłoby tej całej krytyki wśród internautów tylko podskoki z radości.Wreszcie mogliby oddawać cześć w drodze do pracy.

        • 4 2

  • Plany dla zajezdni. (6)

    Budynek stoi na budynku można sobie podać cześć przez okna.
    A w oddali widać osiedle zbudowane za komuny gdzie między budynkami widać zieleń i przestrzeń do życia dla ludzi.
    Kiedyś się budowało dla ludzi a dziś dla mamony.

    • 56 1

    • (1)

      A w "przestrzeni" hula wiatr i patola...

      • 3 23

      • W przestrzeni jest zieleń i miejsce dla ludzi.

        A patola to cię zmajstrowała po pijaku.

        • 19 1

    • (3)

      Widzę wśród społeczeństwa wzrastającą tendencję tęsknoty za PRL. Przestrzeń pomiędzy budynkami (w tym przypadku byle jaka) to jeden z szeregu elementów w planowaniu nowego osiedla. Tereny zielone, jak najbardziej, ale tworzone z głową i zadbane.

      • 2 6

      • Byle jaka? byłeś kiedyś np.na Zaspie Młyńcu?

        Proponuję zobaczyć przestrzeń zaplanowaną z "głową" na większości nowych osiedli.
        Są tak doskonałe bo nie ma ich wcale.

        • 15 1

      • Nikt nie tęskni do komuny (1)

        ale przestrzeń do życia to raczej normalne pragnienie.
        Sam mieszkam akurat na Zaspie i widzę co się dzieje. Buduje się blok na bloku a z dziećmi na sanki zimą czy spacery chodzi się na tereny starej spółdzielni mieszkaniowej bo tam są górki i alejki oraz zieleń i przestrzeń.

        • 5 0

        • No i dobrze

          Przecież na Zaspe jest wielgachny Park JPII i Park Reagana i rozległe tereny spółdzielcze...Teraz wypełnia się luki i dobrze zecintensywnie

          • 0 1

  • Gęstość przedwojenna i to mowa o I Wojnie Światowej

    syf, ciemno i malaria

    • 19 1

  • Grzelak urzednik, prezydent, grzelak brat robyg (1)

    Mieszkanie sprzedane zanim poszedl przetarg zanim powstal plan zanim cokolwiek.....
    ...... Cba cba cba co tam u was slychac? Czybto nie dziwne ze um gdansk lamie konstytucje? I plan oraz warunki dla robygu powstaja pol roku a rozbudowe domu malego obrabia urzednik 3lata.

    • 40 2

    • takie zycie panie - nie wiadomo gdzie jest NIK

      najwyzsza izba kontroli musi naprawde NIE CHCIEC wpasc do gdanska.... tyle sygnalow , tyle akcji ktore nie maja nic wspolnego z wolnoscia gospodarcza a tu NIC a nie NIK

      • 3 2

  • pan zbigniew ziobro sprawdzi um zkm ztm i gdzie kasa poszla obecnie gait moza

    • 11 2

  • A jakim prawem po drugiej stronie ul. Chrobrego (1)

    zabudowa wchodzi coraz głębiej w teren ochronny ujęcia wody?

    • 37 2

    • odwiecznym prawem koperty urzędniczej

      • 16 1

  • deweloper zarezerwował sobie nazwę "Zajezdnia" dla terenu przy Hallera

    więc urzędnicy miejscy od razu zmienili nazwę przystanku Zajezdnia w Górnym Wrzeszczu. ciekawe czy koperta została otwarta

    • 25 2

  • Dobrze ze powstanie osiedle

    Tylko ten standard Robyg trochę mnie niepokoi. Nie przejmują się specjalnie wyglądem swoich obiektów. Sztanca

    • 14 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane