• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Anna Wojciechowska z ROBYG Ambasadorem Europejskiego Paktu Klimatycznego

Anna Wojciechowska została Ambasadorem Paktu Klimatycznego w Polsce.
Anna Wojciechowska została Ambasadorem Paktu Klimatycznego w Polsce. fot. ROBYG

Anna Wojciechowska - Head of ESG w firmie deweloperskiej ROBYG - otrzymała wyróżnienie od Komisji Europejskiej. Dołączyła do grona 19 Ambasadorów w Polsce, a tym samym ROBYG jako pierwsza firma w naszym kraju posiada swojego przedstawiciela w Europejskim Pakcie Klimatycznym.Budownictwo mieszkaniowe to sektor rynku, w którym odpowiedzialne zachowania są kluczowe zarówno dla środowiska, jak i dla społeczności. Wpływ działalności branży budowlanej i deweloperskiej wynika nie tylko z jej unikalnych kompetencji, ale przede wszystkim z szerokiego oddziaływania na otoczenie. Blisko 30 proc. światowych emisji dwutlenku węgla przypisywana jest właśnie budownictwu. Ze względu na zwiększającą się świadomość prowadzenia działalności w sposób zrównoważony i odpowiedzialny firmy coraz częściej podejmują wachlarz działań mający na celu minimalizowanie ich wpływu na otoczenie.

Jednym z liderów zrównoważonej działalności w branży deweloperskiej jest ROBYG. Spółka jest jednym z pierwszych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, który posiada strategię ESG i przygotowuje się do raportowania emisji zgodnie ze standardem GHG Protokol w ramach zakresu 1 i 2. Ponadto pod koniec minionego roku ROBYG jako pierwszy polski deweloper mieszkaniowy opublikował "Raport wpływu społeczno-ekonomicznego Grupy ROBYG".

Istotnym wydarzeniem w zrównoważonej działalności firmy stał się moment, w którym Anna Wojciechowska - Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu - została wybrana przez Komisję Europejską na Ambasadora Paktu Klimatycznego w Polsce. Ta nominacja jest potwierdzeniem osobistego zaangażowania w działania proekologiczne. Tym samym Anna Wojciechowska dołącza do grona 19 Ambasadorów w Polsce, a ROBYG jako pierwsza firma w Polsce posiada swojego reprezentanta w Europejskim Pakcie Klimatycznym.
Istotnym wydarzeniem w zrównoważonej działalności firmy stał się moment, w którym Anna Wojciechowska - Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu - została wybrana przez Komisję Europejską na Ambasadora Paktu Klimatycznego w Polsce. Ta nominacja jest potwierdzeniem osobistego zaangażowania w działania proekologiczne. Tym samym Anna Wojciechowska dołącza do grona 19 Ambasadorów w Polsce, a ROBYG jako pierwsza firma w Polsce posiada swojego reprezentanta w Europejskim Pakcie Klimatycznym. fot. ROBYG
Istotnym wydarzeniem w zrównoważonej działalności firmy stał się moment, w którym Anna Wojciechowska (Head of ESG w ROBYG) została wybrana przez Komisję Europejską na Ambasadora Paktu Klimatycznego w Polsce. Ta nominacja jest potwierdzeniem osobistego zaangażowania w działania proekologiczne. Tym samym Anna Wojciechowska dołącza do grona 19 Ambasadorów w Polsce, a ROBYG jako pierwsza firma w Polsce posiada swojego reprezentanta w Europejskim Pakcie Klimatycznym. 

Anna Wojciechowska zamierza kontynuować działania edukujące, promujące i urzeczywistniające koncepcję miast 15-minutowych. Jednocześnie ROBYG podjął oficjalne zobowiązania w ramach EPK w zakresie raportowania emisji CO2 oraz zwiększenia udziału energii odnawialnej w prowadzonej działalności.
 
Walka ze zmianami klimatycznymi jest dla nas wszystkich koniecznością. Jestem związana z branżą nieruchomości, w tym budowlaną, od ponad 20 lat. Jest to jedna z gałęzi gospodarki, która najsilniej oddziałuje na klimat. Dlatego mając świadomość zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, ważne jest dla mnie, by być częścią nowo budującego się odpowiedzialnego społeczeństwa i inicjatyw, które dążą do prowadzenia działań rynkowych w sposób świadomy, bez szkody na przyszłych pokoleń. Wybór na Amabasadora Paktu Klimatycznego jest dla mnie wyróżnieniem i potwierdzeniem mojego zaangażowania w działania na rzecz środowiska i społeczeństwa - mówi Anna Wojciechowska.
Celem Paktu Klimatycznego jest rozpowszechnianie rzetelnych naukowo informacji w dziedzinie klimatu, zachęcanie do podejmowania zobowiązań w dziedzinie klimatu oraz wspieranie zarzadzania Paktem i współtworzenie polityki klimatycznej UE.
Celem Paktu Klimatycznego jest rozpowszechnianie rzetelnych naukowo informacji w dziedzinie klimatu, zachęcanie do podejmowania zobowiązań w dziedzinie klimatu oraz wspieranie zarzadzania Paktem i współtworzenie polityki klimatycznej UE. fot. ROBYG
Europejski Pakt Klimatyczny to ogólnounijna inicjatywa, element Europejskiego Zielonego Ładu, której celem jest budowanie ekologicznej Europy i przekształcenie UE w sprawiedliwe, zdrowe, zrównoważone i dobrze prosperujące społeczeństwo. Celem Paktu Klimatycznego jest rozpowszechnianie rzetelnych naukowo informacji w dziedzinie klimatu, zachęcanie do podejmowania zobowiązań w dziedzinie klimatu (np. count us in) oraz wspieranie zarzadzania Paktem i współtworzenie polityki klimatycznej UE.

Działania w ramach Europejskiego Paktu Klimatycznego, prowadzone rękoma Ambasadorów, skupiają się w pierwszej fazie wokół obszarów kluczowych z punktu widzenia korzyści dla obywateli i środowiska, tj. w obszarze terenów zielonych, zielonej mobilności, energooszczędnych budynków i umiejętności ekologicznych. Zadaniem Ambasadora jest zatem współtworzenie polityki klimatycznej, przekazywanie naukowo sprawdzonych informacji i promowanie działań proekologicznych, a także kształtujących zdrowe, szczęśliwe społeczeństwa, łączenie inicjatyw lokalnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
 
Anna Wojciechowska zamierza kontynuować działania edukujące, promujące i urzeczywistniające koncepcję miast 15-minutowych.
Anna Wojciechowska zamierza kontynuować działania edukujące, promujące i urzeczywistniające koncepcję miast 15-minutowych. fot. ROBYG

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Open house Gdynia 2022
muzyka na żywo, wystawa, spacer
maj 20-22
piątek - niedziela, g. 17:30
Gdynia
Wstęp wolny
Dni Otwarte marki Herman Miller
spotkanie, pokaz, dni otwarte
maj 20-21
piątek - sobota
Gdańsk, Krusel Home/Office
Wstęp wolny

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
27650 zł/m2
Gdynia Orłowo
20750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18850 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17400 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25250 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17400 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
15550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
13400 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane