Inwestycje w Trójmieście

Skarbiec Nieruchomości

Apartamenty Stara Winiarnia

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
ul. Grodzka 17
deweloper:
Skarbiec Nieruchomości
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
28.8 do 131.65 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do 2011 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Kompleks Stara Winiarnia powstał w Śródmieściu Gdańska, u zbiegu ulic Grodzkiej i Czopowej, w pobliżu najważniejszych zabytków oraz Motławy. Miejsce jest prestiżowe i zapewnia dostęp do obiektów kultury i rozrywki, jakie funkcjonują w obrębie Głównego i Starego Miasta.

Starą Winiarnię tworzy zespół trzech kameralnych budynków o trzykondygnacyjnej zabudowie, różnym wieku i spójnej architekturze. Połączenie historii z nowoczesnością było dla architektów i inwestora ogromnym wyzwaniem. Jest to miejsce niosące historyczną wartość oraz wyjątkową atmosferę.

Do wybranych apartamentów przynależą balkony i przestronne tarasy o powierzchni nawet 60 m kw. Z tarasów górnych kondygnacji – usytuowanych na dachach budynków - rozpościerają się widoki na gdańskie Stare i Główne Miasto. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców przewidziano 32 miejsca postojowe w dwóch halach garażowych.

Budynek przy ul. Grodzkiej 17 - 17A to rewitalizacja budynku, który ma blisko 220 lat. W celu zachowania charakteru rekonstruowanego budynku, wygląd elewacji frontowej i podwórza został niezmieniony. Znajduje się w nim 8 apartamentów i 3 lokale usługowe.

Budynek przy ulicy Czopowej 14 to obiekt wybudowany od podstaw, mieszczący 20 apartamentów i 2 lokale usługowe.
 Swoim charakterem nawiązuje do gdańskich kamieniczek.

Budynek przy ulicy Rycerskiej 11 - 12 to adaptacja 100-letniego budynku, który początkowo służył jako magazyn win, a po II wojnie światowej jako magazyn farb PLO. Powstał tu hotel z 49 pokojami, salą konferencyjną i restauracją.Projekt kompleksu powstał w pracowni Wolski Architekci sp. z o.o.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (21) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.