Wiadomości

Pokój małego dziecka rządzi się swoimi prawami

Najnowszy artukuł na ten temat

Aranżacje wnętrz. Urządzamy pokój dla niemowlęcia

Koncepcja pierwsza. Obok łóżka znalazł się wygodny fotel. Na pewno okaże się on bardzo przydatny w pierwszym okresie życia dziecka.
Koncepcja pierwsza. Obok łóżka znalazł się wygodny fotel. Na pewno okaże się on bardzo przydatny w pierwszym okresie życia dziecka.

Narodziny dziecka oznaczają dla rodziców mnóstwo przygotowań, jedną z ważniejszych są zmiany w aranżacji mieszkania. Wnętrze powinno być dopasowane do potrzeb najmłodszego użytkownika, ale też jego rodziców.Rzut i wymiary pomieszczenia.
Rzut i wymiary pomieszczenia.
Nasza czytelniczka jest w trzecim miesiącu ciąży. Razem z mężem planują remont mieszkania, by przygotować dom na przyjście na świat ich dziecka.

- Pokój, który chcemy wyremontować do tej pory pełnił funkcję dodatkowego miejsca do przechowywania. Chcielibyśmy zrobić generalny remont, tylko nie mamy zupełnie pomysłu, od czego zacząć i jak powinien wyglądać - pisze w liście do redakcji Kasia.
Czytelnikom zależy na stworzeniu jasnej i przytulnej przestrzeni, która będzie zawierała wszystko, co potrzebne dla dziecka.

- Pokój jest od strony północnej, więc jest dość ciemny. W rogu pomieszczenia znajdują się okna oraz drzwi balkonowe. Na pewno będziemy planować również drugie dziecko, wiec zastanawiamy się, czy od razu nie wygospodarować dodatkowej przestrzeni lub dobudować ściankę - dodaje Kasia.
Nasza czytelniczka wraz z mężem chciałaby również, żeby w pokoju dziecka znalazło się miejsce do przechowywania.

Dwie wersje aranżacji wnętrza przygotowała Magdalena Żochowska-Dajuk z pracowni Dizain Rum.

W obu koncepcjach zasugerowałam stałą zabudowę jedynie przy wejściu do pomieszczenia, a dalszą część wyposażyłam w meble łatwe do przesunięcia w zależności od potrzeb użytkowników. Takie rozwiązanie jest podyktowane zmieniającymi się funkcjami tego wnętrza. Zabudowy meblowe wykonane na zamówienie przez stolarza są bardzo pakowne i porządkują przestrzeń. Jednak w sytuacji, kiedy mamy w planach zmiany w aranżacji, nie spełnią swojej funkcji. Zestawy mebli dziecięcych przejdą przykładowo przemianę z łóżeczka niemowlęcego w łóżko dziecięce. W sytuacji, kiedy para planuje powiększenie rodziny, warto korzystać z takich rozwiązań. Z jednej strony umożliwia nam to swobodę aranżacji, z drugiej pozwala dodatkowo zaoszczędzić pieniądze.

Koncepcja pierwsza


Przeznaczenie pokoju na potrzeby dziecka zabiera dotychczasowe miejsce przechowywania. Pani Kasia w liście do redakcji poprosiła, aby w pokoju została wydzielona zabudowana przestrzeń na rzeczy czytelników. W tej koncepcji zaproponowane zostało korzystanie z części do przechowywania od zewnętrznej strony pokoju. Dzięki temu dostęp do szafy będzie niezależny od pokoju dziecięcego.

Kolorystyka pokoju opiera się na zastosowaniu beżu i pomarańczowego z akcentami niebieskiego. Taka paleta barw z pewnością rozjaśni wnętrze oświetlone przez okno w rogu pomieszczenia.

Zastosowane meble są połączeniem płyt w kolorze białym i jasnego drewna. Lekkie konstrukcje na nóżkach, takie jak: łóżeczko, komoda z przewijakiem, fotel czy regał równoważą ciężkość zabudowy meblowej.

Oryginalnie wykończone fronty szafy w zabudowie dodają wnętrzu indywidualnego charakteru. Na ścianie przy wejściu przewidziana została tablica z akcesoriami do kreatywnej zabawy w przyszłości, a pod nią skrzynia pełna skarbów dla dzieci.

Koncepcja druga


Ta koncepcja opiera się na umieszczeniu zabudowy wewnątrz pokoju dziecięcego.

W drugiej wersji ściany zostały pomalowane w kolorze złamanej bieli z żółtym akcentem. Fragment ściany pokrywa farba tablicowa, która ma na celu pobudzanie kreatywności maluchów.

Lekkie meble zostały zachowane w bieli i odcieniach szarości. Idealnym uzupełnieniem jest drewno w ciepłej, jasnej kolorystyce.

Przy wejściu znajduje się szafa w zabudowie z zaokrąglonym segmentem, który dodatkowo sprzyja bezpieczeństwu dzieci stawiających pierwsze kroki. W pobliżu łóżeczka znalazło się wygodne tapicerowane krzesło, tak aby nadmiernie nie zabierać miejsca przeznaczonego do zabawy. Po przeciwnej stronie od przewijaka stanął stolik do rysowania, a nad nim półki na zabawki i książki z bajkami.

Na podłodze przewidzieliśmy duży i miękki dywan, a na ścianach zawisły liczne kolorowe dekoracje. Wnętrze doświetlone jest przez kilka niezależnych źródeł światła.

Opinie (27) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.