Botanica Jelitkowo wyróżniona międzynarodową nagrodą

Trójmiejska inwestycja Invest Komfort została laureatem w międzynarodowym konkursie European Property Awards. Osiedle Botanica Jelitkowo zdobyło tytuł Award Winner.Konkurs European Property Awards cieszy się uznaniem branży nieruchomości i należy do najwyżej ocenianych na świecie. Jury stanowi grono 80 niezależnych ekspertów, oceniających design i jakość wykonania projektów, ale również ich innowacyjność, oryginalność i zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Panelowi sędziowskiemu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów.

- Ważnym atutem inwestycji Botanica Jelitkowo jest jej lokalizacjaMapka - mówi Marek Pirsztuk, wiceprezes Invest Komfort. - To zdecydowanie jedno z najbardziej malowniczych miejsc Trójmiasta. Nadmorska dzielnica Jelitkowo jest położona na granicy Gdańska i Sopotu i od XIX wieku funkcjonowała jako letnie uzdrowisko.
Z osiedla można w kilka minut przejść do sosnowego lasu, a następnie plaży w Jelitkowie. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się zbiornik wodny w otoczeniu zieleni. Inwestor we współpracy ze studiem architektonicznym MAARTE w pełni wykorzystał potencjał tej wyjątkowej lokalizacji.

- Zaproponowaliśmy osiedle inspirowane ideą "miasta-ogrodu", gdzie natura jest wszechobecna - zarówno we wnętrzach, jak i w otoczeniu budynków - mówi Marek Pirsztuk - Cieszymy się, że ta koncepcja zyskała aprobatę zarówno klientów, jak i ekspertów w branży. Inwestycję docenili również mieszkańcy Trójmiasta, dzięki czemu Botanica została najciekawszą inwestycją w plebiscycie Trojmiasto.pl. Otrzymaliśmy także tytuł Budowa Roku oraz nagrodę Green Building Awards. Bardzo dobre przyjęcie inwestycji ze strony różnych środowisk to dla nas potwierdzenie jej wyjątkowości i kunsztu wykonania.

Botanica Jelitkowo - Najciekawsza inwestycja Trójmiasta 2019


Nazwa Botanica nie jest przypadkowa. Wokół budynków powstała zaprojektowana przez architektów ze Studia Krajobraz magiczna i niezwykle rozbudowana przestrzeń zielona. Zasadzono aż 18 tysięcy roślin reprezentujących ponad 80 gatunków. Dodatkowym atutem inwestycji są liczne założenia wodne oraz prywatne, duże ogródki.


O projekt wnętrz, w których nie zabrakło naturalnych, szlachetnych materiałów, zadbała pracownia LOFT. Inspiracją do projektu sali SPA była Japonia, co znajduje odbicie w minimalistycznym stylu tej przestrzeni, dającym spokój i wytchnienie. W centralnym punkcie sali znalazło się drzewo w naturalnym oświetleniu. Ściany klatek schodowych ozdabiają dekoracje z marmuru Forest Green, który przypomina powiększoną pod mikroskopem tkankę roślinną. 

Mieszkanie w Botanice to także dostęp do szeregu udogodnień. Wśród nich wymienić można: fitness z salą klubową i saunami, zewnętrzną siłownię, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne oraz oryginalny plac zabaw. Dla mieszkańców pierwszego etapu osiedla deweloper zrealizował też strefę samochodową z warsztatem i pomieszczeniem do mycia aut.

Od zeszłego roku trwa budowa drugiego etapu inwestycji. Powstanie 75 nowych mieszkań, od dwóch do pięciu pokoi, o powierzchniach od 42 do 121 m kw. Będą gotowe w III kwartale 2021 roku.

Invest Komfort wielokrotnie znalazł się w gronie laureatów European Property Award. Nagrody w konkursie otrzymały inwestycje: Sea Towers (2009), Nowe Orłowo (2014), Okrzei Sopot (2018), Brabank (2019) i Nowe Kolibki (2019).

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2020 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2020 - Nowy Port
wykład , spotkanie
gru 5-6
sobota - niedziela, g. 9:00
Gdańsk
Olga Drenda wykład + Q&A
Olga Drenda wykład + Q&A
wykład , spotkanie
gru 7
poniedziałek, g. 18:00
Gdańsk, Plama

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
21400 zł/m2
Gdynia Orłowo
16650 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
13800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
13750 zł/m2
Sopot Świemirowo
13700 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
12000 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
10400 zł/m2
Sopot Górny Sopot
10350 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
10100 zł/m2
Gdynia Orłowo
9650 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane