Inwestycje w Trójmieście

PB Górski

Browar Gdański

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Wrzeszcz
miejsce:
ul. Kilińskiego
deweloper:
PB Górski
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
24 do 128 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od 2012 r. do III kw. 2020 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja realizowana jest na terenie dawnego browaru we Wrzeszczu. Docelowo obszar browaru przekształcony zostanie w kompleks biurowo - usługowo - handlowy. Zaplanowano również kompleks (w dużej mierze ulokowany w części podziemnej) kulturalno-rozrywkowy o nazwie Browar Kulturalny. Powstanie tam m.in. sala koncertowa, lokale gastronomiczne.

Lokalizacja w sercu Wrzeszcza gwarantuje łatwe dotarcie nie tylko do bogatej oferty sklepów, ale również obiektów kulturalnych i rozrywki. Ponadto w bliskim sąsiedztwie znajduje się stacja kolejowa Gdańsk-Wrzeszcz.

W pierwszym - zakończonym w 2014 roku - etapie powstał budynek mieszkalny bez lokali usługowych. Ma pięć pięter, a elewacją nawiązuje do historycznej zabudowy w tym miejscu. Kolejne budynki są sukcesywnie oddawane do użytkowania (w 2016 roku oddano budynek na przeciwko bramy od strony ulicy Grażyny, w 2017 roku niewielki budynek w sąsiedztwie tej bramy). Równocześnie z domami wielorodzinnymi powstającymi od podstaw, renowacji poddawane są zabytkowe obiekty na tym terenie. W głównej mierze powstają tu lofty. W 2016 roku do użytkowania oddany został budynek transformatorni.

W 2018 roku oddany został centralnie położony budynek bezpośrednio nad Browarem Kulturalnym i rozpoczęła się budowa ostatniego dużego budynku na terenie tej inwestycji - niemal w całości mieszkaniowego (powstanie tu także pięć lokali usługowych). Budynek o nazwie Artus (257 mieszkań) oddawany będzie w dwóch etapach - w IV kwartale 2019 roku i w III kwartale 2020 roku.

Projekt powstał przy współpracy trójmiejskich pracowni ART -Biuro Projektowe arch. Wojciecha Wyki i Biuro Inwestycyjne RG arch. Ryszarda Grudy.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (28) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.