Wiadomości

stat

Dom tańszy od mieszkania

Dom o powierzchni 150 m kw. z garażem i ogródkiem na osiedlu Srebrny Agat kosztuje 520 tys. To mniej niż nowe trzypokojowe mieszkanie na Przymorzu.
Dom o powierzchni 150 m kw. z garażem i ogródkiem na osiedlu Srebrny Agat kosztuje 520 tys. To mniej niż nowe trzypokojowe mieszkanie na Przymorzu. materiały prasowe

Jeśli stać nas na zakup mieszkania, to stać nas także na własny dom. Nie będzie on może zlokalizowany w śródmieściu, ale w dzisiejszych czasach przedmieście nie oznacza pokonywania wielkich odległości i życia bez infrastruktury. Porównanie cen zakupu i komfortu życia w mieszkaniu na wielkim osiedlu i domu w zacisznej okolicy daje jednoznaczne wnioski.W Gdańsku od wielu lat jednymi z najchętniej wybieranych do zamieszkania dzielnic jest Zaspa, Przymorze, Żabianka. W dzielnicach tych powstają również zwykle chętniej wybierane przez klientów mieszkania deweloperskie, jednak ich ceny przyprawiają o zawrót głowy.

Dla przykładu: nowe, trzypokojowe mieszkanie na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Lęborskiej zobacz na mapie Gdańska na Przymorzu (niecałe 78 m kw.) kosztuje ponad 560 tys. zł. U innego dewelopera, który buduje w podobnej lokalizacji mieszkanie czteropokojowe (105 m kw.) na szóstym piętrze jednego z budynków osiedla kosztuje 850 tysięcy! Do tego doliczyć trzeba jeszcze koszt zakupu miejsca postojowego we wspólnej hali garażowej oraz komórki lokatorskiej, która nie jest położona bezpośrednio obok mieszkania.

Tymczasem w Borkowie na osiedlu Srebrny Agat, tuż przy granicy z Gdańskiem za cenę 520 tysięcy złotych kupić można jednorodzinny dom o powierzchni 150 m kw. Na parterze znajduje się duży salon połączony z jadalnią i obszerną kuchnią. Na piętrze cztery sypialnie, które nie mają skosów. Do dyspozycji mieszkańców są dwie łazienki. W budynku jest także garaż, a czas wolny spędzać można w nasłonecznionym ogrodzie położonym od południowej strony domu. Zamieszkać można tu już w drugim kwartale 2018 roku.

ZOBACZ LISTĘ DOSTĘPNYCH DOMÓW I CENY

Lokalizacja to często stereotyp

Na powyższym przykładzie widać dokładnie, że kupując dom czy mieszkanie płacimy w dużej mierze za jego lokalizację, a raczej nazwę dzielnicy, w której ono się znajduje. Pochłonięci stereotypowym myśleniem na temat najlepszych do życia lokalizacji w Trójmieście rzadko analizujemy głębiej jaka lokalizacja byłaby dla nas naprawdę najlepsza: jak daleko będziemy mieć do pracy czy do rodziców, do jakich punktów w mieście najczęściej docieramy, czy w weekendy czas spędzamy częściej na miejskich rozrywkach, na plaży czy nad kaszubskim jeziorem lub w lesie?

Osiedle Srebrny Agat położone jest zaledwie 8 km od ulicy Długiej, bardzo blisko zbiegu obwodnicy południowej z obwodnicą Trójmiasta, dzięki czemu poruszanie się samochodem po całej aglomeracji jest bardzo proste, bez stania w korkach i pokonywania kolejnych skrzyżowań.

Dla rodzin z dziećmi znaczenie ma także rozwinięta infrastruktura osiedlowa: są tu przedszkola, szkoła, sklepy, poczta, korty tenisowe, fitness klub, restauracje, place zabaw dla dzieci. Rozpoczęła się także budowa nowej metropolitalnej szkoły podstawowej.

Tarasy i ogrody domów położone są od południowej strony. Latem nasłonecznione są przez cały dzień.
Tarasy i ogrody domów położone są od południowej strony. Latem nasłonecznione są przez cały dzień. materiały prasowe

Bezpieczeństwo inwestycji

Przy zakupie nieruchomości za ogromną kwotę pieniędzy i zazwyczaj na kredyt, który spłacany będzie przez wiele lat, ogromnie ważne jest bezpieczeństwo transakcji i pewność, że firma, która buduje dom używa do budowy materiałów najwyższej jakości, a udzielona na budynek gwarancja wiąże się z głębokim poczuciem odpowiedzialności w stosunku do klientów.

- Kupujący często nie wiedzą jak sprawdzić rzetelność dewelopera, dlatego wolą wybrać dużego dewelopera, bo sadzą że wtedy ryzykują mniej. Tymczasem mały deweloper, taki jak BRS, równie skutecznie dba o jakość oferowanych domów jak również o bezpieczeństwo transakcji. Wszystkie nasze domy sprzedawane są zgodnie z ustawą deweloperską - wyjaśnia Bartosz Mikus, wiceprezes firmy BRS Invest sp zoo sp k.
Co to dokładnie oznacza dla klienta?

- Oznacza możliwość szczegółowego sprawdzenia inwestycji i dewelopera. Do każdego etapu inwestycji posiadamy prospekt informacyjny opisujący wszystkie zależności pomiędzy deweloperem a kupującym, takie jak dane i doświadczenie dewelopera, informacje dotyczące nieruchomości, standard wykończenia budynku, nakreślone ramy czasowe poszczególnych etapów i informacje o rachunku powierniczym. A co najważniejsze klient wpłaca pieniądze tylko za już zrealizowane etapy inwestycji.


Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (112)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.