• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Drobne naprawy domowe. Ile to kosztuje w Trójmieście?

JPU
10 czerwca 2024, godz. 08:00 
Opinie (54)
Wiele firm w ogóle nie przyjmuje drobnych zleceń. Gdy już znajdziemy usługodawcę, ceny napraw mogą nas zszokować. Wiele firm w ogóle nie przyjmuje drobnych zleceń. Gdy już znajdziemy usługodawcę, ceny napraw mogą nas zszokować.

W każdym domu zdarzają się sytuacje, gdy trzeba wymienić pojedyncze urządzenie lub wykonać drobną naprawę. Wymiana baterii prysznicowej lub zaworu grzejnika, montaż lampy, przeniesienie gniazdka, podłączenie płyty indukcyjnej lub kuchenki gazowej to najpopularniejsze drobne domowe prace, do których poszukujemy wykonawców. Sprawdzamy, ile aktualnie takie usługi kosztują w Trójmieście.Czy miałe(a)ś kiedykolwiek problem ze znalezieniem wykonawcy drobnych prac domowych?

Kto miał do czynienia z koniecznością znalezienia wykonawcy do drobnych, domowych prac, ten wie, że zazwyczaj nie jest to łatwe zadanie. Druga kwestia to cena, za jaką wykonawcy podejmą się takiego zlecenia.

- Zepsuła mi się kuchenka gazowa. Nie ma sensu jej naprawiać, bo ma kilkadziesiąt lat. Najpierw za odłączenie starej zapłaciłam fachowcowi 200 zł, a potem za podłączenie nowej 250 zł. Wiadomo, że z gazem nie ma żartów, samemu się tego nie zrobi. Najpierw byłam zadowolona, bo jak dzwoniłam tu i tam to inni chcieli za to samo więcej, nawet 700 zł. Ale jak uświadomiłam sobie, że nowa kuchenka w promocji kosztowała 699 zł, a jej podłączenie i odłączenie 450 zł to myślę, że chyba świat zwariował.... Nadmienię, że mieszkam we Wrzeszczu, a nie na końcu miasta - opowiada nasza czytelniczka, pani Lena.


Fachowcy nie przyjmują drobnych zleceńSkontaktowaliśmy się telefoniczne z różnymi firmami świadczącymi usługi remontowe i się okazało, że wiele z nich w ogóle nie przyjmuje drobnych zleceń.

- Pojedynczych prac nie wykonujemy, ale już średniej wielkości zlecenia, gdy tylko mamy wolny termin, jak najbardziej - mówi Piotr Piszczyk z Merbud.
Jak i kiedy czyścić sprzęty AGD? Jak i kiedy czyścić sprzęty AGD?

Gdy już znajdziemy usługodawcę, który podejmie się drobnego zlecenia, najczęściej musimy się liczyć z wyższym kosztem, niż gdyby to zadanie było tylko elementem większego zlecenia w postaci remontu kuchni, łazienki czy całego mieszkania.

- Znalezienie wykonawcy, który zajmie się niewielkim zakresem prac, najprawdopodobniej będzie trudniejsze i droższe niż w sytuacji, gdybyśmy planowali większy remont - ocenia mgr inż. Marcin Stolp.

Ceny drobnych prac w TrójmieścieCeny drobnych prac domowych w Trójmieście mogą różnić się w zależności od wykonawcy, jak i zakresu prac. Gdy mamy do naprawienia, podłączenia lub wymiany tylko jeden element, zapłacimy więcej niż za chociażby trochę większy zakres prac.

- Przykładowo podłączenie kuchenki lub płyty indukcyjnej to koszt 150 złotych, wymiana grzejnika bez zamrożenia rury kosztuje 250 złotych, wymiana baterii prysznicowej 180 złotych, dorobienie lub zmiana miejsca gniazda elektrycznego - 165 złotych, a montaż żyrandola 80 złotych - wymienia Krzysztof Moskwa z Usług remontowo-wykończeniowych. - Z reguły zajmujemy się kompleksowymi remontami, jednak zapytania dotyczące drobnych prac też się pojawiają. Tego typu usługi w większości wykonuję, ale właśnie jako część prac. Mniejszy zakres prac może podnieść cenę.
Ile kosztują drobne prace domowe w Trójmieście? Przykładowe stawki

 • podłączenie kuchenki gazowej - 250-300 złotych
 • podłączenie płyty indukcyjnej - ok. 200 złotych
 • wymiana grzejnika z zamrożeniem rury - ok. 500 złotych
 • wymiana baterii prysznicowej - ok. 200 złotych
 • wymiana wolnostojącego WC - ok. 200 złotych
 • przeniesienie lub dorobienie gniazda elektrycznego, w zależności od odległości - ok. 200 złotych
 • montaż lampy- ok. 200 złotych
Przykładowo za wymianę baterii umywalkowej lub prysznicowej zapłacimy ok. 200 złotych. Przykładowo za wymianę baterii umywalkowej lub prysznicowej zapłacimy ok. 200 złotych.

Gdzie szukać wykonawcy?W poszukiwaniu zleceniobiorcy zajmującego się drobnymi naprawami, usługami hydraulicznymi, elektrycznymi, malarskimi i stolarskimi warto sprawdzić firmy w katalogu Trojmiasto.pl oraz oferty w naszym Serwisie Ogłoszeniowym. Znajdziemy tam kilkadziesiąt ogłoszeń dotyczących usług tzw. złotej rączki.

Metodą, która prawie zawsze przynosi efekty, jest rozpytywanie wśród rodziny i znajomych o poleconą osobę, która podejmie się prac.

JPU

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

ERES Annual Conference

600 - 2200 zł
konferencja

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33950 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22200 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
30350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16750 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16500 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15800 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane