• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie mieszkają najszczęśliwsi gdańszczanie?

19 kwietnia 2024 

Piecki-Migowo, dzielnica potocznie nazywana Moreną, ma swoich wiernych fanów. Jasień to z kolei jeden z najbardziej zielonych obszarów Gdańska, który w ostatnich latach przechodzi dynamiczny rozwój. Na granicy tych dwóch dzielnic ALLCON realizuje przedostatni budynek osiedla LINEA. Na czym polega wyjątkowość tej lokalizacji? Odpowiedzi można znaleźć m.in. w badaniach dotyczących jakości życia.Najlepsze cechy Moreny i JasieniaJak pokazały badania jakości życia, opublikowane w marcu b.r. na Trojmiasto.pl, najszczęśliwsi gdańszczanie mieszkają na Morenie. Chwalą sobie m.in. lokalne usługi, rozwiniętą komunikację miejską i infrastrukturę drogową. Tutejsze zadowolenie ze standardu życia okazało się znacznie wyższe niż w innych popularnych dzielnicach, jak Przymorze, Zaspa czy Wrzeszcz.

Morena przyciąga przede wszystkim świetnym skomunikowaniem z resztą miasta. Nowe inwestycje, które powstawały tu w ostatnich latach, wpłynęły też na wysokie noty dzielnicy w zakresie warunków mieszkaniowych. Morena zdobyła ponadto bardzo dobre oceny za bezpieczeństwo, ofertę kulturalną, zagospodarowanie przestrzeni publicznej, środowisko naturalne i infrastrukturę sportową.

Jak pokazują dane, liderem wśród gdańskich dzielnic w kwestii przyrostu naturalnego jest z kolei Jasień. Ta stosunkowo młoda dzielnica przoduje również w statystykach dotyczących salda migracji wewnętrznych, co oznacza, że więcej osób decyduje się tu zamieszkać niż wyprowadzić. Dlaczego? Jasień, choć znacznie spokojniejszy niż Morena, od kilku lat przechodzi dynamiczny rozwój. Atutem tego miejsca jest też przyjazna, rodzinna atmosfera oraz mnogość terenów zielonych, idealnych do codziennych spacerów i uprawiania sportu. ALLCON postanowił wykorzystać potencjał obu dzielnic i zrealizować inwestycję LINEA na ich granicy. Na zielonym terenie nieopodal alei Pawła Adamowicza powstaje osiedle, które łączy najlepsze cechy tej części Gdańska.

"Morenowy Jasień"Tak - z przymrużeniem oka - można określić lokalizację na granicy dwóch dzielnic. Choć panuje tu sielska atmosfera Jasienia, dostęp do infrastruktury komunikacyjnej można ocenić na 5+. Wspomniana aleja Pawła Adamowicza pozwala szybko dojechać do centrum Wrzeszcza, Gdańska Głównego oraz Obwodnicy Trójmiasta. Sprawną komunikację zapewnia też bliskość przystanków tramwajowych (Stolema i Łabędzia) i autobusowych oraz dwóch stacji Pomorskiej Kolei Metropolitarnej (Jasień i Brętowo). W otoczeniu znajdują się m.in. galeria handlowa, przychodnia, szkoła, żłobek, przedszkole i siłownia. Mieszkańcy "Morenowego Jasienia" żyją też w otoczeniu przyjemnych terenów spacerowych i rekreacyjnych. W okolicy znajdują się m.in. Trójmiejski Park Krajobrazowy, Multipark Morena oraz zbiorniki wodne.

ALLCON postanowił wzbogacić tę ofertę dodatkowymi lokalami usługowymi, które powstaną na terenie osiedla LINEA. W planach są zarówno sklepy, jak i restauracja. Do końca 2025 roku deweloper zrealizuje również Dolinę Potoku, czyli unikalną, zieloną przestrzeń o powierzchni ponad 7 tys. m kw. Będzie to urozmaicona polana piknikowa z małą architekturą, idealna do odpoczynku, spacerów z psem, aktywności na świeżym powietrzu oraz integracji przy sąsiedzkim grillu.

Połączenie wszystkich wymienionych cech "Morenowego Jasienia" sprawia, że w tej okolicy dobrze się żyje, a mieszkańcy tworzą zgraną i wspierającą się społeczność.

Standard ALLCONALLCON - firma, która stoi za realizacją LINEI, to trójmiejski deweloper, który od ponad 33 lat realizuje inwestycje na rynku popularnym i premium. Doświadczenie to przekłada się na wysoki standard projektów i obsługi klienta, a także nagrody zagraniczne, ogólnopolskie i lokalne - w tym wielokrotny tytuł laureata w Plebiscycie na Najciekawszą Nieruchomość Trojmiasto.pl.

- ALLCON to dobry wybór, nie tylko ze względu na wysoką jakość produktu, ale też profesjonalną obsługę. Transparentność i zaufanie klienta to priorytety, dlatego nasz zespół doradców sprzedaży tworzą profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem i świetną znajomością rynku - mówi Marta Drozd-Piekarska, zastępca dyrektora sprzedaży w spółce deweloperskiej ALLCON. - Wspierają oni klienta zarówno przy wyborze mieszkania, jak i w staraniach o kredyt oraz innych procedurach formalnych.
Doświadczenie dewelopera jest widoczne również w architekturze i jakości wykończenia. LINEA została zaprojektowana w nurcie klasycznej elegancji i ponadczasowości. Jasne, 4- i 5-piętrowe budynki zostały urozmaicone roślinnością na dachach i grafitowymi zdobieniami. Klatki schodowe zdobią wielkoformatowe grafiki artysty Jędrzeja Ugorenko. Dla wygody mieszkańców, w wybranych mieszkaniach uwzględniono przeszklone balkony, z których można korzystać nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Mieszkania na parterze posiadają z kolei ogródki do 84 m kw.

ALLCON w swoich projektach stawia nie tylko na estetykę, ale też na funkcjonalność, dlatego we wnętrzach wykorzystano sprawdzone i trwałe materiały, jak gres, beton, szkło oraz stal lakierowana, którą zestawiono z ciepłem drewna dębowego. Dla mieszkańców stworzono także przestronne hale garażowe, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia na rowery i wózki.

Przedostatni budynek w sprzedaży- Oferta LINEI jest niezwykle urozmaicona - przyznaje Marta Drozd-Piekarska. - Klienci mogą wybierać spośród mieszkań od dwóch do czterech pokoi, o metrażu od 41 do 94 m kw. Dla osób poszukujących jeszcze większej przestrzeni planujemy uruchomić sprzedaż kolejnego etapu domów miejskich, które są połączone z infrastrukturą osiedla.
To jedna z ostatnich szans, by zamieszkać na "Morenowym Jasieniu". ALLCON wprowadził do sprzedaży już przedostatni budynek LINEI. Mieszkania będą gotowe do odbioru w IV kwartale 2025 roku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Miejsca

 

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Turniej Piłkarski Gedania Wrosystem Cup 2024

turniej
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane