• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Hiszpański deweloper nabiera tempa w Trójmieście

20 lutego 2024 
Przesuń aby
porównać

Deweloperzy mają bardzo różną renomę. Warto wybrać takiego, który tworzy swoje inwestycje w oparciu o wieloletnie doświadczenie, stawiając przy tym na wysoką jakość, rozwiązania przyjazne środowisku i niebanalne wykończenie. W takim duchu ACCIONA realizuje osiedle Zbożowa w Gdyni-Cisowej i inwestycję Kamienna 28 na Dolnym Mieście w Gdańsku. Budowy idą pełną parą.ACCIONA. Deweloper godny zaufaniaDecydując się na lokal z rynku pierwotnego, wybieramy jednocześnie firmę deweloperską, która go zrealizuje. Ta decyzja wpływa nie tylko na późniejsze zadowolenie z zakupu i brak problemów z nieruchomością, ale także na poczucie naszego życiowego komfortu oraz szeroko pojęty dobrostan środowiska - o ile firma ta działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

- ACCIONA to hiszpański koncern, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Madrycie. Obecnie prowadzi działalność w 60 krajach na 5 kontynentach. Poza realizacją inwestycji specjalizuje się przede wszystkim w odnawialnych źródłach energii i rozwiązaniach przeciwdziałających zmianom klimatu. Taki mariaż pozwala firmie oddawać do użytkowania budynki realizowane zgodnie z najwyższymi standardami budowlanymi i zasadami zrównoważonego rozwoju - opowiada Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca ACCIONA Nieruchomości w Polsce. - W Polsce ACCIONA Nieruchomości działa już od ponad 30 lat. Realizuje wysokiej jakości inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i jej okolicach. Projekty deweloperskie są pomyślane tak, aby przynieść wartość dodaną zarówno ich przyszłym mieszkańcom, jak i lokalnej społeczności.

Więcej o ofercie deweloperskiej ACCIONA w PolsceW zeszłym roku ACCIONA rozpoczęła realizację dwóch inwestycji w Trójmieście - w Gdyni i w Gdańsku. Swoimi walorami, takimi jak atrakcyjna lokalizacja, nietuzinkowe podejście do kształtowania przestrzeni, realizacja inwestycji w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, UE Taxonomy, a także ze względu na ekologiczną certyfikację w systemie BREEAM, idealnie wpisują się one w od lat kształtowaną politykę firmy.

W obu przypadkach budowy nabierają tempa. Firma już planuje kolejne inwestycje na terenie Trójmiasta.

Kamienna 28. Lofty w młynie olejowym z XIX wieku • Kamienna 28 realizowana jest na Dolnym Mieście, czyli w dzielnicy, gdzie zachowało się sporo oryginalnej, przedwojennej zabudowy Gdańska.
 • Z wewnętrznego dziedzińca Kamiennej 28 będzie można przejść bezpośrednio na nabrzeże Motławy.
 • Kamienna 28. W budynku od strony Jałmużniczej powstanie zupełnie nowy budynek z 32 apartamentami.
Niebanalna i realizowana zgodnie ze standardami ACCIONA jest między innymi będąca właśnie w toku rewitalizacja historycznej zabudowy przy ul. Kamienna Grobla 28Mapka, nieopodal ścisłego Śródmieścia Gdańska.

Będzie to postindustrialna rezydencja segmentu premium. Inwestycja obejmuje rewitalizację dwóch historycznych budynków młyna olejowego pochodzącego z 1846 r., w których powstaną lofty o powierzchni od 42 do 111 m kw. To gratka dla miłośników takich nieruchomości, bo autentyczne loftowe wnętrza (ponad 4 m wysokości) wciąż są w Gdańsku rzadkością.

Zabytkowe budynki połączą dwa przeszklone łączniki, podkreślające postindustrialny charakter inwestycji. Oryginalna bryła zabytkowych części młyna olejowego zostanie zachowana i nadbudowana architektonicznie wyróżniającą się kondygnacją, w której znajdą się penthouse'y.

Od strony ulicy JałmużniczejMapka historyczny kompleks uzupełni zbudowany od podstaw nowoczesny budynek, w którym powstaną 32 apartamenty inwestycyjne o powierzchni od 24 do 72 m kw.

Kamienna 28 - szczegółowe informacjeNietuzinkowa Kamienna 28 może stać się miejscem codziennego życia i pracy lub inwestycją w apartament na wynajem krótko- bądź długoterminowy.

- Aktualnie wśród klientów inwestycji Kamienna 28 przeważają klienci, którzy kupują mieszkania dla własnych potrzeb - do mieszkania na stałe lub jako second home w Trójmieście - mówi Daria Małecka, dyrektorka marketingu i PR ACCIONA Nieruchomości w Polsce. - Na terenie inwestycji zakończyły się już prace wyburzeniowe i trwa zabezpieczenie wykopu pod nową zabudowę. Nowi właściciele klucze do lokali będą mogli odbierać w IV kwartale 2025 r.
Kamienna 28, tak jak wszystkie inne inwestycje ACCIONA, powstaje zgodnie z certyfikacją BREEAM (dla obiektów rewitalizowanych) i taksonomią UE. Ceny apartamentów zaczynają się tu od 20 100 zł za m kw.

Zbożowa - blisko centrum Gdyni, ale pod lasem • Zbożowa. Osiedlowa zieleń będzie się komponowała z leśnym otoczeniem inwestcyji.
 • Osiedle Zbożowa. Budynki osiedla sąsiadują z lasem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
 • Osiedle Zbożowa. W dzielnicy otaczającej nową zabudowę istnieje kompleksowa infrastruktura zapewniająca komfortowe życie na co dzień.
Osiedle, które ACCIONA realizuje przy ul. Zbożowej Mapkaw gdyńskiej dzielnicy Cisowa, łączy to, co z pozoru niemożliwe: komfort miejskiego stylu życia z urokiem mieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie natury.

Nowa zabudowa będzie otoczona lasem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Komponował się z nim będzie duży teren zielony, który na osiedlu został zaplanowany razem z małą architekturą i placem zabaw z naturalnych materiałów. Korzystaniu z tych dobrodziejstw będzie sprzyjać przemyślana osiedlowa infrastruktura dla rowerzystów.

Dojście do stacji SKM Gdynia-Cisowa z nowego osiedla przy Zbożowej to zaledwie 10-minutowy spacer, a do najbliższego przystanku autobusowego 5-minutowy. Od lat rozwijana infrastruktura dzielnicy pozwala na komfortowe życie zarówno singla, jak i rodziny.

Osiedle powstaje na słonecznym wzgórzu. Dzięki naturalnym różnicom w poziomie terenu mieszkania w każdym z trzech budynków, które powstają w ramach inwestycji, będą świetnie doświetlone.

Szczegółowe informacje na temat Osiedla Zbożowa- Zbożowa, tak jak wszystkie inne inwestycje realizowane przez ACCIONA w Polsce, powstaje zgodnie z certyfikacją BREEAM i przede wszystkim zgodnie z systemem Taksonomii UE - jest realizowana tak, aby obniżyć współczynnik energii pierwotnej EP z 65 do 56 proc. W każdym budynku znajdą się cichobieżne windy, podziemny garaż, a także liczne ekologiczne rozwiązania, które obniżą koszty eksploatacji - wyjaśnia Piotr Ratajczyk, kierownik projektu w ACCIONA Nieruchomości. - Budowa nabiera tempa. Po zakończeniu prac geotechnicznych związanych z budową palisady wokół wykopu trwają prace żelbetowe związane z posadowieniem budynków i konstrukcją części podziemnych. Klucze do mieszkań będzie tu można odbierać w II kwartale 2025 r.
Wybierać tu można spośród 173 mieszkań o powierzchni od 31,5 do 92 m kw. i strukturze od 1 do 4 pokoi. Swoje miejsce na ziemi odnajdą tu zarówno osoby poszukujące dobrze zaprojektowanego, wysokiej jakości mieszkania dla potrzeb własnych, jak i na wynajem (na przykład dla studentów Uniwersytetu Morskiego).

Ceny mieszkań w inwestycji Zbożowa zaczynają się od 9 tys. zł za m kw.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Miejsca

 • Acciona Gdańsk, Kamienna Grobla 30
 

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: Dom - Mieszkanie - Wnętrze (2 opinie)

(2 opinie)
targi

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane