• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kamienna 28

typ zabudowy
wielorodzinna, inwestycyjna
realizacja
do III kw. 2025 r. w budowie
metraż
24 do 139 m2
sprzedaż
planowana 

Opis inwestycji

Kamienna 28 powstanie przy nabrzeżach Motławy na Dolnym Mieście. Do ścisłego Śródmieścia Gdańska i jego historycznych atrakcji dojść można spacerem. Oznacza to także możliwość korzystania z szerokiej oferty kulturalnej, rozrywkowej i gastronomicznej tej części miasta.

Z kolei Dolne Miasto to dzielnica z unikatowym klimatem, położona w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych nad Opływem Motławy. Szeroko zakrojona i wielokrotnie nagradzana rewitalizacja sprzed kilku lat uporządkowała przestrzeń i nieco zmieniła nastrój tego miejsca. Kolejne inwestycje planowane są w ramach dużego partnerstwa prywatno-publicznego w wyniku, którego w dzielnicy powstanie nowa infrastruktura, obiekty użyteczności publicznej oraz budynki mieszkaniowe.

Inwestycja Kamienna 28 w głównej mierze będzie rewitalizacją i nadbudową historycznych budynków dawnej fabryki, której historia sięga zamierzchłych czasów przedwojennych i która także kilkanaście lat temu była miejscem produkcji galanterii skórzanej i równolegle ciekawych spotkań kulturalnych, rozrywkowych, biznesowych.

W rewitalizowanym zespole powstaną 33 luksusowe apartamenty loftowe o powierzchni od 39,5 do 139 m kw. Łącznik pomiędzy tymi budynkami zostanie odnowiony, będzie on przeszklony, by podkreślić nowoczesny i industrialny charakter inwestycji.

Od strony ulicy Jałmużniczej kompleks uzupełni zupełnie nowy budynek z 32 niewielkimi mieszkaniami typu studio (od 24 do 53 m kw.).

Projekt rewitalizacji i rozbudowy powstał w pracowni Pote Architekci.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Inwestycje tego dewelopera

Zbożowa

Zbożowa

Acciona Nieruchomości

Gdynia Cisowa, ul. Zbożowa Mapa

31.5 do 92 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja

Opinie (2)

 • wygląda fenomenalnie

  Widać, że inwestycja inna niż wszystkie, będzie coś wyjątkowego na mapie Gdańska

  • 2 0

 • No trochę odlecieli z cenami..

  20-26tys/m2.. A na stronie udają, że coś sprzedali albo zarezerwowane, co nie jest prawdą :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

ACCIONA to hiszpański koncern, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Madrycie, obecny w 60 krajach na 5 kontynentach, który specjalizuje się m.in. w odnawialnych źródłach energii i innych rozwiązaniach przeciwdziałających zmianom klimatu. ...
rozwiń
725-151-520

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Turniej Piłkarski Gedania Wrosystem Cup 2024

turniej