Wiadomości

stat

IKEA: dom to frajda

Jak sprawić, by spędzanie czasu w domu było frajdą dla dzieci?


W tym roku w IKEA rządzą dzieci i pomysły na takie aranżacje mieszkań, by stworzyć kreatywną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu przez całą rodzinę. Bo dla dzieci dom to frajda i najlepszy plac zabaw, a czas spędzony z rodzicami jest dla nich ważniejszy niż oglądanie telewizji.Jak zaaranżować pokój, by dziecko dobrze się w nim bawiło i było bezpieczne?
Jak zaaranżować pokój, by dziecko dobrze się w nim bawiło i było bezpieczne? mat. prasowe
Zaokrąglone narożniki mebli, szuflady i szafki z zabezpieczeniami, dzięki którym dziecko nie przytrzaśnie sobie palców to nie tylko wymysł projektanta. To jeden ze sposobów na stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni dla całej rodziny - dla dzieci, by mogły się bawić w sposób nieskrępowany i dla rodziców, by mieli pewność, że dziecku nic złego się nie przydarzy. Z badań przeprowadzonych przez IKEA wynika, że ponad 70 proc. dzieci woli bawić się z rodzicami niż oglądać telewizję. Z kolei z danych opublikowanych przez GUS wynika, że na Pomorzu zanotowano najwyższy przyrost naturalny w Polsce.

Tworzenie wnętrz z myślą o dzieciach staje się więc wyzwaniem dla coraz większej liczby rodzin w naszym województwie. Co proponuje im IKEA Gdańsk?

Pokój dla dzieci w różnym wieku też może być przytulny.
Pokój dla dzieci w różnym wieku też może być przytulny. mat. prasowe
- Rozbudowaliśmy znacznie dział dziecięcy. Liczy teraz ponad 600 m kw. Został zaaranżowany tak, by była w nim strefa zabawy dla dzieci, w której mogą wypróbować zabawki, huśtawki, bujaki. Dla rodziców mamy zaś praktyczne pomysły i inspiracje. Pokazujemy również gotowy wystrój pokoi dla dzieci w różnym wieku - od najmłodszych, po nastolatków - opowiada Karol Nahajowski z IKEA Gdańsk.

Rozwiązań można szukać także w nowym katalogu. Jego motyw przewodni brzmi: "Dom to frajda. Mieszkając z dziećmi". Dekoratorzy i specjaliści IKEA radzą, jakie meble wybrać, kiedy w domu królują małe dzieci (najlepiej te z wymiennymi pokryciami), jak je ustawić (doskonałym pomysłem są meble modułowe, które można przestawiać w zależności od zmieniających się potrzeb domowników), jak zorganizować system przechowywania przy licznej rodzinie, albo jak w domu urządzić boisko do koszykówki lub krainę dziecięcych eksperymentów.

Pokój dzieci nieco starszych powinien spełniać ich potrzeby.
Pokój dzieci nieco starszych powinien spełniać ich potrzeby. mat. prasowe
Jeśli po tylu atrakcjach dzieci wciąż mają energię do brykania, mogą rozładować ją na placu zabaw SMALLAND. A potem najeść się do syta w Restauracji, gdzie specjalnie dla nich przygotowano zdrowe nowości, m.in. łososia na parze z brokułami czy biozestaw organiczny.

- IKEA od lat wspiera rodziny z dziećmi, tworząc rozwiązania idealnie dostosowane do ich potrzeb. W tym roku chcemy jeszcze bardziej skoncentrować się na tym, co w życiu rodzinnym jest najważniejsze - na byciu razem. Zachęcamy więc rodziców, aby spojrzeli na swoje życie z dziećmi i swój dom w nowy, kreatywny sposób, aby wszyscy czuli się w nim lepiej każdego dnia - mówi Evelyn Higler, dyrektor generalny IKEA w Polsce.

Więcej podpowiedzi i inspiracji można znaleźć na stronie www.IKEA.pl/Gdansk

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (15)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.