• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Inwestycja Żurawie w Gdańsku: Z szacunku do przeszłości, w trosce o przyszłość

22 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Można już kupić mieszkanie w inwestycji Żurawie na Młodym Mieście. W ofercie są lokale o powierzchni od 29 do 92 m kw. Można już kupić mieszkanie w inwestycji Żurawie na Młodym Mieście. W ofercie są lokale o powierzchni od 29 do 92 m kw.

Ruszyła sprzedaż mieszkań w wyjątkowym miejscu Gdańska. Powstający na Młodym MieścieMapka wielofunkcyjny obiekt Żurawie, łączy wysokiej klasy jakość i komfort z urokiem tej postindustrialnej dzielnicy. Za projekt odpowiedzialny jest profesor Rainer Mahlamäki, światowej sławy architekt z Finlandii oraz autor wielokrotnie nagradzanego projektu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.Od kawalerek po apartamentyInwestycja Żurawie, której łączna powierzchnia użytkowa wynosić będzie ponad 40,5 tys. m kw., w swoim pierwszym etapie pomieści 243 mieszkania o metrażach od 29 do 92 m kw. W ofercie dostępne są zarówno kawalerki, jak i większe, kilkupokojowe apartamenty o wyjątkowych i oryginalnych układach architektonicznych.

Mieszkania zostaną wykończone wysokiej jakości materiałami oraz doświetlone wysokim oknami, z których będzie rozpościerać się widok na stoczniową panoramę.

Na przyszłych mieszkańców czekają naziemne oraz podziemne miejsca parkingowe, wyposażone w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybrydowych, a także komórki lokatorskie. Nie zabraknie też stref przyjaznych rowerzystom.

Na parterze znajdą się lokale handlowo-usługowe, zaś w części wspólnej powstanie recepcja, służąca wszystkim użytkownikom. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na 2023 rok.

Dbając o każdy detalProjekt mieszkaniowo-biurowy Żurawie charakteryzuje dynamiczna bryła, nawiązująca do historycznego i kulturalnego dziedzictwa dzielnicy Młodego Miasta. Do stworzenia budynków zostaną wykorzystane cegła i szkło, przywodzące na myśl hale stoczniowe, statki, wydmy i morze. Dzięki dbałości o szczegóły, obiekt naturalnie wkomponuje się w otoczenie dawnej stoczni.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną 243 mieszkania z widokiem na tereny stoczniowe i charakterystyczne żurawie. W pierwszym etapie inwestycji powstaną 243 mieszkania z widokiem na tereny stoczniowe i charakterystyczne żurawie.
W każdym budynku zostaną zaaranżowane zielone tarasy z łąkami kwietnymi. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji przestrzenie prywatne i publiczne, zaprojektowane zgodnie z autorską koncepcją firmy YIT "More Life in Yards", która odpowiada na współczesne potrzeby lokalnej społeczności i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Deweloper przewidział w projekcie rozwiązania wodo- i energooszczędne. W trosce o naturę, na terenie inwestycji zostaną zamontowane domki dla owadów, by zieleń na wewnętrznych łąkach naprawdę ożyła.

W samym sercu Młodego MiastaRealizowana przez firmę YIT wielofunkcyjna inwestycja Żurawie powstanie na 1,5-hektarowej działce pomiędzy ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i Jaracza, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności i niedaleko historycznej bramy Stoczni Gdańskiej.

Centralna lokalizacja oraz bliskość infrastruktury komunikacyjnej, w tym Dworca Głównego, umożliwi sprawne poruszanie się po najważniejszych punktach Trójmiasta. Zachowane zostaną również osie widokowe oraz układ komunikacyjny łączący stocznię, Europejskie Centrum Solidarności i Stare Miasto.

  • W kolejnym etapie inwestycji Żurawie powstanie budynek biurowy.
  • Tak będzie się prezentował biurowiec wybudowany w Gdańsku przez YIT.
Teren Młodego Miasta to część Gdańska, która w najbliższych latach będzie rozwijać się jako nowoczesna, tętniąca życiem dzielnica. Powstaną tu mieszkania, biurowce, drogi, instytucje kultury i atrakcyjne lokale gastronomiczne.

Więcej informacji dotyczących rozkładów oraz cen mieszkań kompleksu Żurawie dostępnych jest na stronie dewelopera YIT.

Z szacunku do historii i kultury GdańskaNazwa Żurawie nawiązuje do zielonych dźwigów stoczniowych, które są charakterystycznymi elementami krajobrazu miasta. Dawniej towarzyszyły pracującym i strajkującym stoczniowcom, a dziś przypominają o dumie ze stoczni oraz roli Gdańska w procesie demokratycznych przemian.

Inwestycja została zaprojektowana przez prof. Rainera Mahlamäkiego, światowej sławy architekta i współzałożyciela jednej z najbardziej rozpoznawalnych fińskich pracowni architektonicznych - Lahdelma&Mahlamäki Architects, znanej w Polsce z wielokrotnie nagradzanego projektu warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  • Szkice przyszłej zabudowy wykonane przez prof. Rainera Mahlamäkiego.
  • Szkice przyszłej zabudowy wykonane przez prof. Rainera Mahlamäkiego.
- Misją architekta jest opracowanie projektu, który z jednej strony będzie nawiązywał do historii, a z drugiej odpowiadał na współczesne, a nawet przyszłe potrzeby potencjalnych użytkowników oraz lokalnej społeczności. Gdańsk wyróżnia piękna, zróżnicowana architektura, w której widoczne są wpływy wynikające z bogatej przeszłości miasta - mówi prof. Rainer Mahlamäki - Tworząc projekt, inspirowałem się elementami lokalnej architektury, takimi jak czerwona cegła czy okna z drewnianymi i metalowymi framugami. Słuchałem odgłosów życia portowego i czytałem książki o historii Gdańska. Wszedłem też na dach Europejskiego Centrum Solidarności, aby obejrzeć panoramę tej części miasta. To wszystko stanowiło dla mnie ogromną inspirację przy tworzeniu projektu Żurawie dla firmy YIT.
Profesor Mahlamäki stworzył wyjątkowy i funkcjonalny projekt na światowym poziomie, łącząc w nim industrialny styl z nowoczesną architekturą. Dostosował go tym samym do krajobrazu Gdańska oraz jego historii, jednocześnie proponując rozwiązania inspirowane tradycją fińskiej architektury.

YIT - wiarygodny i doświadczony deweloperYIT jest największym deweloperem w Finlandii i jedną z najbardziej znaczących firm budowlanych w Europie Północnej. Istnieje na rynku od ponad 100 lat i projektuje oraz buduje mieszkania, co-livingi oraz biurowce. Specjalizuje się również w wymagającym budownictwie infrastrukturalnym.

7,4 tys. ekspertów YIT, wspólnie z klientami, tworzy bardziej funkcjonalne, atrakcyjne i zrównoważone środowiska miejskie. YIT działa w 10 krajach: Finlandii, Rosji, Szwecji, Norwegii, krajach bałtyckich, Czechach, Polsce, a także na Słowacji.

W 2020 roku przychody spółki wyniosły około 3,1 miliarda euro. Akcje YIT notowane są na giełdzie NASDAQ Helsinki.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

 

Wydarzenia

Premiera inwestycji Małokacka w Gdyni

dni otwarte

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24200 zł/m2
Gdynia Orłowo
23900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23800 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
31200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21450 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16100 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane