wróć do listy

YIT

typ zabudowy
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna, inwestycyjna
realizacja
od II kw. 2021 r. planowana
sprzedaż
planowana 
lokalizacja

Opis inwestycji

Inwestycja powstanie na terenie Młodego Miasta, a więc w sąsiadującej ze Śródmieściem Gdańska poprzemysłowej części miasta, która w najbliższych latach rozwijać się będzie jako wielofunkcyjna, tętniąca życiem tkanka miasta. Powstawać będą tu mieszkania, biurowce, drogi, instytucje kultury, rozrywki, lokale gastronomiczne.

Miejsce, gdzie powstanie nowy kompleks położone jest tuż obok Europejskiego Centrum Kultury, niedaleko Muzeum II Wojny Światowej, Śródmieścia Gdańska z jego bogatą ofertą oraz gdańskiego Dworca Głównego, co oznacza bardzo dobrą komunikację z całą aglomeracją.

Fiński deweloper na działce o powierzchni 15,5 tys. m kw. zapowiada w tym miejscu realizację budynku biurowego o powierzchni najmu 23 tys. m kw. oraz mieszkalnego z 243 mieszkaniami i 156 mikroapartamentami. Jako pierwszy powstanie budynek mieszkalny.

Na parterze każdego budynku będą działały lokale handlowo-usługowe. Całość dopełnią atrakcyjne przestrzenie prywatne i publiczne, zaprojektowane tak, aby zachęcały do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pod budynkami znajdą się parkingi.

Autorem projektu tego kwartału zabudowy jest fiński architekt Rainer Mahlamäki. W pracach projektowych udział brali Dariusz Brzeziński i zespół z Latergrupa Architekci oraz Piotr Chwazik i zespół GCK.

Inwestycję roboczo nazwaliśmy od nazwy firmy deweloperskiej, ponieważ nie ma ona jeszcze oficjalnej nazwy.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład, spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena