Wiadomości

stat

Kolejne mieszkania w gdańskich Aniołkach

Deweloperzy mieszkaniowi upodobali sobie zlokalizowaną blisko centrum dzielnicę Aniołki. Na przestrzeni ostatnich 2-3 lat w rejonie ulic Kopernika, Orzeszkowej, Wroniej zobacz na mapie Gdańska powstały dwa osiedla, a trzecie jest w budowie. W przyszłym roku w tym rejonie z realizacją kolejnych mieszkań ruszy następny inwestor.Czy chciał(a)byś zamieszkać w jednej z nowych inwestycji w Aniołkach?

tak, bo to jedno z najlepszych miejsc pod względem stosunku ceny do lokalizacji 47%
trudno powiedzieć, nie znam zbyt dobrze tej okolicy 18%
nie, bo nie podoba mi się wciskanie budynków wielorodzinnych między zabudowę jednorodzinną 35%
zakończona Łącznie głosów: 417
Aniołki często mylnie bierze się za część Wrzeszcza. Jest to jednak osobna dzielnica rozciągająca się po zachodniej stronie al. Zwycięstwa. Natomiast teren, który w ostatnim czasie stał się zagłębiem nowych inwestycji mieszkaniowych jest oddalony od ścisłego centrum Gdańska zaledwie o dwa kilometry.

Taka lokalizacja ma sporo zalet. Ceny nieruchomości są niższe niż w Śródmieściu, a odległość od niego pozostaje niewielka. Dzielnica znajduje się też z dala od zgiełku centrum miasta.

Z takiego założenia wyszły z pewnością firmy, które stanęły do przetargu na zbycie miejskiego terenu składającego się z kilku działek o łącznej powierzchni 4352 m kw. przy ul. Wroniej zobacz na mapie Gdańska. Licytacja, która odbyła się między czterema oferentami (byli to sami nowi, nieobecni wcześniej w tym rejonie, inwestorzy) wywindowała cenę z 2 935 000 zł do kwoty 4 429 400 zł.

Taką ofertę złożyła jedna ze spółek z grupy TPS Reapolis. Firma znana jest z tego, że odpowiadała za komercjalizację pierwszych biurowców kompleksu Olivia Business Centre, a w ostatnim czasie weszła także na rynek kameralnych inwestycji mieszkaniowych.

W przypadku ul. Wroniej deweloper również będzie stawiał budynki mieszkalne. Taką bowiem funkcję, uzupełnioną o usługi, przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

- Pracujemy nad koncepcją osiedla mieszkaniowego - przyznaje Agnieszka Popławska-Boruc, członek zarządu TPS Reapolis. - Chcemy wystartować z realizacją w pierwszej połowie przyszłego roku - zapowiada.
O tym, że jest to dobre miejsce na ulokowanie inwestycji niech świadczy fakt, że realizujący tam swoje osiedla deweloperzy - Ekolan (Copernicus przy ul. Kopernika zobacz na mapie Gdańska) i Budros (Zielony Zakątek również przy Kopernika zobacz na mapie Gdańska) - sprzedali wszystkie mieszkania.

Obecnie w tym rejonie Towarzystwo Inwestycyjne Investing buduje osiedle Login Aniołki przy ul. Orzeszkowej zobacz na mapie Gdańska. W jego ramach powstaną trzy 3-kondygnacyjne budynki, z czego w dwóch z nich znajdzie się po dziewięć mieszkań, a w ostatnim 12. Lokale mają od 31 do 74 m kw.

Zakończenie budowy zaplanowane jest na III kwartał 2017.

Opinie (54) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.