MONTOWNIA. Lofty w sercu GdańskaKomfortowe lofty serwisowane powstają w MONTOWNI - zabytkowym budynku zlokalizowanym na historycznych, postoczniowych terenach przy ul. Lisia GroblaMapka w Gdańsku. W odrestaurowanym gmachu Euro Styl z Grupy Dom Development obok funkcji hotelowej stworzy również centrum konferencyjne, food hall oraz niedużą część biurową.Budynek MONTOWNI to świetnie zachowany obiekt stoczniowy o powierzchni blisko 9 tys. m kw. Na parterze zaprojektowano food hall o powierzchni ponad 2 tys. m kw., którego dopełnieniem będzie centrum konferencyjne. Klimat temu miejscu nadadzą wkomponowane w projekt industrialne, zachowane z dawnego okresu elementy i artefakty, np. suwnica czy stoczniowe lampy. Zachowanie charakterystycznego układu galeryjnego budynku pozwoli na oryginalne połączenie funkcji. Food hall oddzielony będzie monumentalnym szklanym stropem od znajdujących się na wyższych kondygnacjach loftów serwisowanych.

Będą to kompletnie wyposażone apartamenty z własnym aneksem kuchennym. W każdym z nich będzie mogło ugościć się od czterech do nawet sześciu osób. Ich powierzchnia wyniesie od 37 do 51 m kw., a sięgająca ponad 5 m wysokość kondygnacji pozwoli na stworzenie antresol. Do loftów prowadzić będzie przestronne lobby recepcyjne z całodobową obsługą.


Goście ceniący nowoczesność będą mogli zameldować się i otworzyć swój apartament smartfonem, bez konieczności korzystania z usług recepcji. W budynku znajdą się również przestrzenie wspólne dla gości - sala biznesowa, czytelnia i pokój zabaw dla dzieci.

MONTOWNIA jest częścią zakrojonej na dużą skalę inwestycji DOKI. Jest to początek rodzącej się na postoczniowych terenach Młodego Miasta w Gdańsku nowej dzielnicy na miarę londyńskiego Docklands, HafenCity w Hamburgu czy Aker Brygge w Oslo. W sąsiedztwie MONTOWNI powstaje równolegle część mieszkaniowa - DOKI Living - oraz realizowana przez firmę Torus część biurowa - DOKI Office.


MONTOWNIA jest usytuowana w atrakcyjnej lokalizacji - blisko historycznych gdańskich atrakcji, np. Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej, Sali BHP, Europejskiego Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej, a także w spacerowej odległości od Głównego Miasta z ul. Długą i fontanną Neptuna. Lofty będą więc doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących rodzin oraz grup przyjaciół, ale też gości biznesowych zatrzymujących się w Gdańsku na średnie i dłuższe okresy.

Z MONTOWNI w kilka minut można dojść do dworca PKP Gdańsk Główny, na którym znajduje się także przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej. W pobliżu są też liczne przystanki tramwajowe i autobusowe. Z kolei dojazd autem na lotnisko zajmie tylko ok. 20 minut.

- Zabytkowe obiekty poddane rewitalizacji i przystosowane do nowych funkcji to wciąż jeszcze nowość na polskim rynku inwestycyjnym. Bliskość wody, mnogość gdańskich atrakcji oraz dziejotwórczy duch miejsca, w którym rodziła się Solidarność sprawiają, że MONTOWNIA i cały obszar inwestycji DOKI są nietuzinkowym projektem - podkreśla Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca w spółce Euro Styl.

Model biznesowy MONTOWNI zakłada sprzedaż samodzielnych lokali usługowych o funkcji hotelowej. Każdy z loftów ma odrębną księgę wieczystą. Inwestorzy którzy zakupią lokale będą osiągać przychód bez angażowania własnego czasu i wysiłku.

- Stworzyliśmy profesjonalną spółkę operatorską, która będzie zarządzać loftami. Partnerski model współpracy gwarantuje pełne bezpieczeństwo powierzanych przez inwestorów środków deponowanych na rachunku powierniczym. Zastosowaliśmy rozwiązanie podobne do inwestycji mieszkaniowych, realizowanych w oparciu o tzw. ustawę deweloperską - mówi Mikołaj Konopka, prezes zarządu spółki Euro Styl i członek zarządu Dom Development.
Profesjonalny operator powołany w ramach Grupy Dom Development zapewni kompleksową obsługę inwestycji oraz zadba o maksymalizację obłożenia i cen wynajmu apartamentów, gwarantując najwyższy standard oferowanego serwisu. Planowany termin oddania MONTOWNI do użytku to IV kwartał 2022 roku, inwestor rozpoczął już prace budowlane oraz sprzedaż.


W tym roku Euro Styl planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji - apartamentów na Półwyspie Helskim. Zlokalizowana będzie w Jastarni, w otoczeniu lasu, w niewielkiej odległości od portu jachtowego.

Więcej informacji o inwestycji MONTOWNIA można znaleźć na stronie: www.eurostyl.com.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
21700 zł/m2
Gdynia Orłowo
15900 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14600 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14250 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14250 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
11650 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
10200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
9650 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane