• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Naprawa i serwis AGD. Gdzie w Trójmieście szukać fachowców?

JPU
26 czerwca 2023, godz. 08:00 
Opinie (27)
Nowe sprzęty AGD szybciej się psują niż jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu, dlatego coraz częściej musimy szukać fachowców, którzy podejmą się ich naprawy. Nowe sprzęty AGD szybciej się psują niż jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu, dlatego coraz częściej musimy szukać fachowców, którzy podejmą się ich naprawy.

Mimo że sprzęty AGD bez wielkiego wysiłku i często niskim kosztem możemy wymienić na nowe, to ich naprawa w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością. Jakie sprzęty najczęściej oddajemy do serwisu i dlaczego?Czy naprawiasz sprzęt AGD?

Popularność naprawy AGD rośnie, bo... sprzęty psują się szybciej i częściej niż te produkowane wiele lat temu.

- Zauważamy, że sprzęty psują się szybciej niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Czasami naprawiamy bardzo stare produkty, które dopiero co się zepsuły, ale znacznie częściej są to stosunkowo nowe sprzęty - potwierdza Ivan Latysh z Serwisu na kołach.
Zgodnie z prawem producenci AGD i RTV muszą zapewnić dostępność części zamiennych do naprawy urządzeń od 7 do 10 lat po zakończeniu ich produkcji oraz wprowadzeniu ostatniej partii do obrotu.

- Jeśli porównać nowsze, czyli mające powiedzmy od 2 do 8 lat, i starsze sprzęty nawet tych droższych marek, to widzimy, że wszystko zmierza w stronę celowego zmniejszenia trwałości podzespołów. Nie mówimy o sprzętach z niskiej lub średniej półki, ponieważ odczuwalny procent tych sprzętów nie funkcjonuje prawidłowo już odebrany ze sklepu - ocenia Igor Dotsenko z IDserwis.


Na naprawę sprzętów AGD decydujemy się jednak nie tylko dlatego, że nowe się psują. Coraz częściej bierzemy też pod uwagę kwestie ekologiczne lub... własne przyzwyczajenia.

- Kiedy zepsuło mi się żelazko, które służyło mi ładnych parę lat, z czysto racjonalnego punktu widzenia naprawa nie miała sensu. Uznałam, że się zużyło, i kupiłam nowe o podobnych parametrach. Niestety okazało się, że nowe żelazko jest znacznie gorsze od starego. Finalnie zdecydowałam się na naprawę starego sprzętu - opowiada Małgorzata z Gdyni.
Domowe naprawy awarii. Gdzie szukać specjalisty? Domowe naprawy awarii. Gdzie szukać specjalisty?

Co najczęściej się psuje?Jak podkreślają nasi rozmówcy, ich klienci najczęściej zgłaszają, że pralki i zmywarki nie odpompowują lub nie pobierają wody, zmywarki nie domywają naczyń, pralki bardziej niż zazwyczaj hałasują, a suszarki po prostu nie suszą ubrań.

- Najczęściej naprawiamy zmywarki i pralki. To kolejno 41 i 33 proc. naszych zleceń - mówi Igor Dotsenko.
Używane AGD. Dlaczego cieszy się popularnością? Używane AGD. Dlaczego cieszy się popularnością?

Mniejszą część napraw w tym serwisie stanowią ekspresy do kawy, suszarki do ubrań i kuchenki. Pozostałe sprzęty to zaledwie 2 proc. zleceń.

Najczęściej w grę wchodzi naturalne zużycie podzespołów, które stanowi 40 proc. napraw, oraz uszkodzenia mechaniczne łożysk i elementów mechanizmów - dotyczy to 35 proc. zleceń. Co piąte zlecenie dotyczy napraw elektronicznych, np. uszkodzenia programatorów. Pozostałe 5 proc. to inne usterki.

- Procent usterek, powodem których jest zwykłe zużycie podzespołów w ciągu 5 lat, wzrósł o 42 proc. Również cena takich podzespołów cały czas wzrasta. Niemniej jednak uważamy, że najczęściej warto te sprzęty naprawiać - wyjaśnia Igor Dotsenko.
Śmietnik to nie miejsce na stare lodówki i pralki. Gdzie je wyrzucać? Śmietnik to nie miejsce na stare lodówki i pralki. Gdzie je wyrzucać?

W naszym katalogu znajdują się aż 72 firmy oferujące swoje usługi w zakresie napraw i serwisu sprzętu AGD w Trójmieście i okolicach.

Niektóre z nich specjalizują się w naprawie lodówek i zamrażarek, inne w sprzęcie gastronomicznym, jeszcze inne w pralkach i zmywarkach. Niektóre firmy naprawiają tylko większe sprzęty, ponieważ naprawa mniejszego AGD nie cieszy się aż taką popularnością jak serwis większych sprzętów.

- Specjalizujemy się głównie w pralkach, suszarkach, piekarnikach, płytach kuchennych i ekspresach do kawy - dodaje Ivan Latysh.

Naprawa AGD - ogłoszenia Trojmiasto.plOfertę usług naprawy sprzętu AGD możemy także znaleźć w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl.

Dotyczy to głównie mniej popularnych sprzętów. Znajdziemy tam bowiem oferty naprawy małego AGD, takich firm jak: Bosch, Zelmer, Krups, DeLonghi, Electrolux, Tefal, RAVEN, Amica, Philips oraz Siemens.

Pojawiają się także oferty montażu, naprawy oraz czyszczenia klimatyzacji.

Możemy znaleźć także ogłoszenia o naprawie konkretnego typu sprzętu, np. odkurzaczy.
JPU

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (27)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera inwestycji Małokacka w Gdyni

dni otwarte

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24200 zł/m2
Gdynia Orłowo
23900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23800 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
31200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21450 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16100 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane